Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 253
Misafir ed1

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 19:11

Arkadaşlar hiç dikkatinizi çekiyor mu bilmem ama Sivas sayfasında yatırım konuşulmaz oldu. Ben tuncelide görev yapmaktayım ve yaklaşık 1 senedir Tunceli valiliği görevini yürüten sayın Tuncay SONEL geldi geleli şehrin çevresi gelişti kamu yatırımları hız kazandığı gibi vali bey sayesinde şehirde üretim yapan fabrikalar kurulmaya başladı bizzat tek tek sanayicileri şehre getirerek yıl sonuna kalmadan 2500 kişilik istihdam gerçekleşmiş olacak şehir merkezi 30000 olan bir kent için ilk senesinde gayet başarılı bir rakam sivasta işler ise kaplumbağa hızında ilerliyor 2. Organizeye bel bağlanıyordu bildiğim kadarıyla şu ana kadar başvuran müteşebbis sayısı bir elin parmağını zor geçiyor bu şekilde bir yere varamayız. vali olsun belediye başkanı sivil toplum kuruluşları olsun gerekirse tek tek kapı kapı gezerek sanayicileri sivasa getirmeliler Sivas için herkes elini değil artık tüm vücudunu taşın altına sokmalı bunun başka bir yolu yok çünkü. ..

ihsan gulbilge
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 23:19

http://www.hurriyet.com.tr/bakandan-kilise-talima ...i-25293286

burası restore edildi mi? bir de tam olarak bölgesi nere biri uyduda işaretleyebilir mi ?

Misafir 0a8

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 22:34

Eski belediye başkanı Doğan Ürgüp'ün Ak Partiden belediye başkan adayı olarak gösterileceği söylentisini işittim. konu hakkında teferruatlı bilgi sahibi hemşehrimiz var mıdır?

recepsivas
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 15:19

Alıntı:
Eski belediye başkanı Doğan Ürgüp'ün Ak Partiden belediye başkan adayı olarak gösterileceği söylentisini işittim. konu hakkında teferruatlı bilgi sahibi hemşehrimiz var mıdır?

Doğan Ürgüp şuanda Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı. Kimden duyduysan yanlış bir bilgi.

Misafir 1ff

9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 15:37

Sivas valisi davut gül olacak inşallah beldiye başkanı kimse ortak para yiyelim demeye cesaret bile edemeyecek

Misafir fb5

9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 20:36

Sivas postası ara sıra dillendiriyor ama

Misafir 18f

9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 22:21

Uzun zamandır bazı gözlemler yapıyorum. Yaptığım gözlemler sonucu şu kanıya vardım ki "yönetici olmak zor" heleki Sivas'ta yönetici olmak çok daha zor. Ayrıca şehir olarak da neden geride kaldığımız gözler önüne serildi bu gözlem sürecinde.

Evvela projelere baktım, şehirde devam eden projelere halk nasıl tepki veriyor diye şu üç tepkiyi gördüm.

1.si istemeyen
2.si beğenmeyen
3.sü destek veren

1. Kısımdaki halk, ne olursa olsun yapılacak her şeye muhalefet olur. Projenin adını dahi bilmeden, yapılmasın diye yorum yapma hakkını kendine tanır. Onlar için önemli olan tek şey " istememektedir "

Ve bu insanların kullanmaktan asla vazgeçmeyeceği ikinci bir kelime vardır "rant" . İstemeyiz ve rant kelimeleri olmadan yaşamalarını sürdüremez bu tipler. Çakılacak tek çiviye bile rant diyebilirler.

Bir de bunu yapacağınıza fabrika açın diye cümleler savururlar. Bakın millet göçüyor derler. Onlar için fabrika açılmıyorsa başka hiçbir şeyin önemi yoktur. Fabrika yoksa ağaç da olamaz, havuz da , meydan da.

Ve yine aynı tipler fabrika açılacak olsa; yerini bahane ederek, fabrikanin ismini bahane ederek, belediye kimlere rant çekecek diyerek, yine karşı çıkacaklardır. Neden mi biliyorum? Çünkü öyleler.

Üstelik tüm bunlar halkın büyük bir çoğunluğudur.

Diğer kısımları konuşmaya pek gerek yok

Misafir a3e

9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 15:02

Arkadaşlar Sivas Büyükşehir mi yoksa bütünşehir mi olacak bilgisi olan varmı 25 Mart'a kadar yasanin geçmesi gerektiği yazıyordu haberlerde başka bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim...

Ömer Mete
9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 17:29

Büyükşehir veya bütünşehir olursak çok çok çok iyi olur! Projeleriyle şehri ihya eden belediyemiz bir el de kırsala atar. O zaman Sivas’ın önünde kimseler duramaz! Allah vere de olsak!

userforum
9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 17:56

Ömer Bey haklısın , Gemerek organize sanayi bölgesinden yardım istenildi, yollar yapılmadı diye , km lerce yolları merkez belediye tarafından yapılması için istekde bulundular, şimdi kulaklar tıkalı yüzü oraya çeviremiyorlar, çünkü daha karşıyaka mahallesine köprüydü yoldu 10 senedir hayaldi yeni yeni yapılıyor kuzey çevre yoluna paramız yetmiyor, devlet destekli 3 km uzunluğundaki 2 bulvar bize olağan üstü paha biçilemez yatırım olarak gelen fakir bütçemize , 16 ilçe ninde dertleride eklenmiş olacak, kulaklarda tıkanamıyacak yasal olarak, ve yaşasın Bütünşehir hayali, veya Büyükşehir hayali,

sayfa 253
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET