Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
« önceki   123 ... 373839

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 39
Özkan_Bayhan

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 16:16

Başta değerli annem olmak üzere emekleri, sevgileri ve fedakarlıklarıyla hayatımızı güzelleştiren tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü en kalbi hislerim ile kutlarım.

Misafir a7a

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 16:53

Kadınlar Günü diye diye, kadınları tanrılaştırdılar. Erkeklerde kadınlara köle oldu. Günümüzde artık erkekler kadınlara tapıyor.
Nisa suresi 117 ayeti tam da Türkiyedeki erkeklere işaret ediyor. Ayete bakalım; "onu bırakıp dişilere tapıyorlar."

Ayet Türk erkeğini ne güzel de ifade etmiş.

sengulb

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 18:20

Misafir a7a

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 18:43

BUGÜN, ‘DÜNYA ERKEKLİĞİ YOK ETME GÜNܒ

İnsanı, insana ait değerleri, tabiatı ve sömürülebilecek ne varsa hepsini sömürme konusunda her gün yeni şeytanî günler uyduran kapitalizm ve satanizm, en çok kadın ve çocukları kullanıyor. Dinî eğitimin yetersizliği, batının gayri insanî hayat tarzına karşı özlem ve yönelim gibi seküler düzenin geliştirdiği sıkınlar nedeniyle kadına yönelik bazı şiddet hadiseleri üzerinden bütün erkekler kurtulunması gereken birer ‘canavar’ olarak gösteriliyor. Medyanın köpürtmesi ve bazı çevrelerin akla ziyan yorumlarıyla erkek düşmanlığına dönüşen süreçte kadın ile erkek arasına şeytanî duvarlar örülüyor. Hepsi katil, tacizci, tecavüzcü ilan edilen erkekler ise bu zulme karşı isyanda.

ERKEK SÜREKLİ AŞAĞILANIYOR

Kadınların öldürüldüğü ya da şiddet gördüğü haberleri bahanesi ile erkekler katil, tacizci, tecavüzcü ilan ediliyor. Son otuz yıldır dünya, son on yıldan beri de çıkarılan ‘pozitif ayrımcılık' kanunlarıyla Türkiye yeni bir döngüye girdi. Erkeklerin üzerine basarak kadınların yükselişi dönemi yaşanıyor. Her ne kadar bu sözde “eşitlik” gibi kulağa hoş gelen bir kelime ile sevimli gösterilmeye çalışılsa da aslında işin gerçeği kadınlar, erkeklere efendi olmaya çalışıyor.

TOPLUM HIZLA CİNSİYETSİZLEŞTİRİLİYOR

Hollywood filmleri, diziler, toplumda ısrarla ön plana çıkarılan meşhur sapıklar nedeniyle, dünya yavaş yavaş cinsiyetsizleştiriliyor. Erkek ve kadının farkını ortadan kaldıran moda akımları hatta erkeği kadın, kadını erkek formuna sokan kıyafetler, toplumun beynine ‘şıklık' gibi kazınarak cinslerin alametifarikalarını yok ediyor. Ancak burada kadını erkeğe yaklaştırmaktan ziyade, erkeği kadınlaştırma çabaları ön plana çıkıyor. Fıtratından kopmayan erkek, modern dünyanın virüsü gibi görülüyor.

ERKEKLERE PSİKOLOJİK HADIM UYGULANIYOR

Buluğ çağına gelmiş 9 yaşında bir erkek çocuğu, kız gibi davranıyor ve kız gibi giyiniyor. Çocuk kız olma sebebini anlatırken, “Kız arkadaşlarımın annesi bana pislikmişim gibi davranıyorlardı” diyor. Günümüzde tam da yapılan bu. Erkekleri aşağılamak ve erkek oldukları için utandırarak psikolojik hadım uygulamak.

ERKEKLER KÖLE, KADINLAR ‘TAPINILACAK VARLIK'

Erkekler modern dünyanın aşağılanan, horlanan köleleri haline geldiler. Kadınlar ise tapınılacak varlıklar. Erkekler, kadınlar ne istediyse fazlasıyla verdiler; fakat kadınlar hâlâ memnun hâlâ mutlu değiller. Kadınlar, haksızlığa uğramış az sayıda kadın üzerinden çok sayıda erkeği aşağılamaktalar. Efendi olmuşlar hâlâ eziklik edebiyatı yapıyorlar. Kapitalist sistemin kadınlar üzerinden kurduğu feminizm tuzağı her geçen gün ülkelerin sonunu getirmekte.

ERKEĞİN BABALIK HAKLARI, KADININ İKİ DUDAĞI ARASINDA

Batıda doğal bir virüs gibi yayılan ‘kadını yücelterek erkeği hiçleştirme' akımı, Türkiye'de ise son 10 yıldır kanunlar eliyle topluma zerk edilmeye çalışılıyor. 6284 numaralı psikolojik hadım kanunu, Nafaka Kanunu, Tazminat ve Eşit Mal Paylaşımı, Çocuk Haczi gibi uygulamalarla erkekler hem hadım ediliyor, hem de babalık kurumu ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Tamamen kadının insafına bırakılan aile ve kadın beyanına dayanan hukuk, aile mefhumunu kökünden çatırdatıyor.

KADINA YAN BAKAN MEMURİYETTEN ATILACAK

Kadına pozitif ayrımcılıkla erkeğe uygulanan şiddeti yeterli bulmayan TBMM, yeni bir kanun için harekete geçti. Artık kocasından sıkılan, amirini beğenmeyen, şefinin koltuğuna göz koyan kadının tek bir sözü, bir erkeğin kamudaki işinden atılmasına ve bir ömür boyu bir daha iş bulamamasına neden olabilecek. Muhtemelen bu da yeterli olmayacak. Oldu olacak bir kanun daha yapıverelim de erkekleri dünyadan komple atalım!

Feminist olmayan nadir münevverlerden olan Sema Maraşlı yaklaşan tehlikeyi yazdı. İşte insanlığın başına sarılan musibet!

Erkekler de İnsan Sayılsın (Dişilere Tapıyorlar)

Kadınların davranışları sebebi ile küçük yaşta cinsiyetinden utanan bu erkek çocuğu günümüzde pek çok erkeğin dillendirmeye korktuğu bir davranışı, çocuk masumiyeti ile dile getirmiş ve kendince tedbir almış. Günümüzde tam da yapılan ve de yapılmak istenen bu. Erkekleri aşağılamak ve erkek oldukları için utandırmak. Psikolojik bir hadım bu aslında.

Anne-kız çarşının hemen başındaki parka oturmuşlar çekirdek çitleyip yere atıyorlar. Kırk yıllık çarşı esnafı beyefendi yanlarına yaklaşıp “Hanımlar o çekirdeklerin kabukların yere atmasanız iyi olur.” diyor. Genç kız son derece terbiyesiz bir tavırla “Sana ne! İstediğimiz yere atarız. Defol git başımızdan yoksa şimdi ‘beni taciz etti' diye bağırırım, bundan sonraki ömrünü kendini aklamaya çalışarak geçirirsin.” demiş. Adamcağız korkmuş hemen yanlarından uzaklaşmış.Bu olayı adamın kızı anlattı bana.

Ya bağırsaydı, adamı tacizden tutup polisler götürseydi. Adamın hayatı kayardı. Artık bu devirde insanların çoğu erkeklerin suçlu olduğuna inanma eğilimindeler. Öyle ya. Bir kadın durup dururken neden bir adama iftira atsın, diye düşünülüyor. Oysa medya buna çok iyi zemin hazırlıyor ve kadınlar bundan ciddi anlamda etkileniyorlar.

Çarşıda yan tarafımda bir karı-koca yürüyor. Adam bir şeye gülüyor, kadın onun gülmesine sinir oluyor. Kocasına “Sen gülerken hiç aynaya baktın mı? Aynı şebeklere benziyorsun.” diyor. Adam ne diyeceğini bilemiyor, hafif bir çıkışıyor karısına. Kadın karnı burnunda hamile. Kadına: “Şebek dediğin bu adamdan bir maymun doğurmazsın umarım.” demek istiyorum fakat susuyorum. Adamı daha fazla utandırmanın mantığı yok.

Bu devirde erkeklere atış serbest. Etrafınıza bir bakın, gerek gerçek hayatta gerek medyada olsun erkekler sürekli aşağılanıyorlar. Kadınların öldürüldüğü ya da şiddet gördüğü haberleri bahanesi ile erkekler katil, tacizci, tecavüzcü ilan ediliyor.

Erkeklere odun, kütük ve aşağılama amaçlı havyan isimleri gayet rahat söylenebiliyor. Hatta erkeklerin hayvandan aşağı olduğu ile ilgili kamu spotları hazırlanıp yayınlanabiliyor. Toplumda pek tepki de görmüyor.

Fakat kimse kadınlara dokunamıyor. Onların dokunulmazlıkları var.

Son otuz yıldan beri dünya yeni bir döngüye girdi. Erkeklerin üzerine basarak kadınların yükselişi dönemindeyiz. Her ne kadar bu “eşitlik” gibi kulağa hoş gelen bir kelime ile sevimli gösterilmeye çalışılsa da aslında işin gerçeği kadınlar, erkeklere efendi olmaya çalışıyorlar.

Erkekler modern dünyanın aşağılanan, horlanan köleleri haline geldiler. Kadınlar ise tapınılacak varlıklar. “Onu bırakıp ancak dişilere tapıyorlar.” (Nisa suresi 117)

Erkekler, kadınlar ne istediyse fazlasıyla verdiler; fakat kadınlar hâlâ memnun hâlâ mutlu değiller. Kadınlar, haksızlığa uğramış az sayıda kadın üzerinden çok sayıda erkeği aşağılamaktalar. Efendi olmuşlar hâlâ eziklik edebiyatı yapıyorlar. Kapitalist sistemin kadınlar üzerinden kurduğu feminizm tuzağı her geçen gün ülkelerin sonunu getirmekte.

Tüm dünyada aile kurumu büyük zarar gördü. İngiltere'de “Yalnızlık Bakanlığı” kuruldu. İngiltere'de 9 milyon yalnız insan varmış ve yalnız insanlar kışın basit bir gripte bile ölüyorlarmış.

Mevcut kanunlar yüzünden erkekler evlenmek istemiyor. Kadınlar o kadar yüceldiler ki (!) kendilerine uygun erkek bulamıyorlar. Batı'da artık çocuklar evlilik dışı doğuyor ve babasız büyüyorlar.

Maalesef ki bizim ülkemizde Batı'dan aldığımız kanunlar sebebi ile onların sonuna doğru gidiyor. Her geçen gün boşanmalar artıyor, şiddet artıyor, taciz, tecavüz artıyor fakat sebepler sorgulanmıyor ve görmezden geliniyor. Bütün suç erkeklere yükleniyor, çözüm odaklı çalışılmıyor. Hep cezalar konuşuluyor. Elbette ceza olmalı hem de caydırıcı olsun diye en ağırından olmalı fakat bizde cezalar nedense suçu azaltacağına artırıyor.

Verilen cezalar feministleri sevindirmekten başka bir işe yaramıyor. Şiddet her geçen gün artıyor.  “Pozitif ayrımcılık” diye kadınlar haksız kazançlar elde ederken erkekler sürekli aşağılanıyor. Bir taraftan cinsel istismar için kimyasal hadım konuşurlarken aslında uzun süredir erkeklere psikolojik hadım yapılıyor. Hem de kanunlarla.

http://www.yenisoz.com.tr/bugun-dunya-erkekligi-y ...aber-28520

orhan akıncı
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 21:19

TSK'nın 8 mart dünya kadınlar için paylaştığı fotoğraf.

8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Teo72
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 21:27

Alıntı:
Bu devirde erkeklere atış serbest. Etrafınıza bir bakın, gerek gerçek hayatta gerek medyada olsun erkekler sürekli aşağılanıyorlar.

Kadin-Erkegin beraber oldugu reklamlara dikkat edin erkek mutlaka beceriksiz, salak, kadin olmasa hic birsey yapamayacak durumda ha keza dizilerde de boyle. Bazen reklamlara bakiyorum, sonra etrafa bakiyorum, yahu nerde bu becerikli kadinlar ?

Misafir 805

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 21:48

Becerikli kadınlar emekçi kadınlar bilmem ne kadınlar. Bunları paylaşanlar da Instagram da Facebook da erkek peşinde koşan kızlar, selfie ve stalkçılar. Yayıldıkları yerden duyar kasıyorlar.

Madem kadın erkek eşitliği var çıkın 19 kasımda erkekler gününü de kutlayın. Feminizm Abd denen devletin insanları cinsiyetsizleştirmek için ortaya attığı bir plandır. Ve plan tıkırında işliyor...

murad_1299
9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 00:16

ben açıksözlülüğü severim

bayanlar olarak kendinizi yılın bir günü değer verilecek bir varlık olarak görüyorsanız yazık size

Bıktım yahu her yerde karşıma kadinlar gunu ile ilgili şeyler cikiyor, kendi degerinizi artirmak bir yana kendinizi kullandirttiriyorsunuz.

Kimseden kadina verilecek degeri ogrenecek degiliz, bizim dinimizde kadinlar için yilin sadece 1 gunu özel değildir. Bizde Cennet annelerin ayaklari altindadir, kişinin üzerinde en fazla hak sahibi olan annesidir, kişi yuva kuracaği eşini kendine Allah ın emaneti olarak görür, sizin en hayirliniz hanimlarina en iyi davrananinizdir diye buyurmuştur Peygamber Efendimiz sav.

birilerine yaranma amaçlı bu yapmacık davranışları ve reklamları görmekten bıktım yahu,

toplum üzerinde bir baskı oluşturulmaya çalışılıyor, kadınlar hatasız kusursuz bir varlık olarak yansitilip erkekleri aşağılama amaçlı bir düzen kuruluyor, kadının sorumsuzlukları hakkında en ufak bir kafa yormak bile yok,

burada hayvanlık yapan adam kılıklıları savunmuyorum tabi ama gidişat iyi değil benim gördüğüm, kadın ve erkek birbirini tamamlamalı, ikisinden birini aşağılamaya gerek yok

Mustafa sayı
9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 08:13

Misafir 7a çok teşekkür ederim. Hakikaten şu şerefsiz kapitalist düzenbaz dünyanın, erkeği yok etme planını gözler önüne sermişsin. Alintı yaptığın yazar, kadın olduğu halde nefs yapmayıp bu gerçekleri yazmış helal olsun. Onca sefil onca feminist onca şerefsiz kadın müsveddelerinin aklına uymamış. Bir kaç yanlış kelime dışında
(kadına tapma, yarattığı gibi) çok güzel bir makale yazmış.
İnşallah darısı diğerlerinin başına.

sayfa 39
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 373839
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET