Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas Kentsel Dönüşüm Projesi
« önceki   123 ... 232425

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 25
kkemal58
3 yıl önce - Pzr 02 Ağu 2015, 19:17

Müslümanlık nerde, bizden geçmiş insanlık bile...
Âlem aldatmaksa maksat, aldanan yok, nafile!
Kaç hakikî Müslüman gördümse: Hep makberdedir;
Müslümanlık, bilmem amma, galiba göklerdedir!
M.Akif ERSOY


sebasteia
3 yıl önce - Pts 05 Ekm 2015, 10:38

224 AİLE DAHA EV SAHİBİ OLACAK

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan konutlara bir yenisi daha ekleniyor. Maddi imkânları yerinde olmadığı için kira ödeyerek ev sahibi olan vatandaşların dört gözle beklediği Tokiler için yeni bir çalışma daha başlatıldı. Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan ve Esentepe Bölgesinde yapımına başlanan 224 konut için temel atma töreni gerçekleştirilecek.

Sivas Belediyesinin de destekleriyle TOKİ tarafından yapılan projelerle üç farkı bölgede konut yapılmış ve vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olmuştu. Vatandaşların taleplerini de dikkate alan yetkililer, Esentepe Toki Bloklarının yanında yeni bir konut projesinin de hayata geçirdi. Konutların temel atma töreni 9 Ekim Cuma günü saat: 16.00’da TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Toki Başkanı Mehmet Ergün Turan, milletvekilleri ve il protokolünde katılımı ile Esentepe 224 Toki konutunun temeli atılacak.

http://www.sivasmemleket.com/224-aile-daha-ev-sah ...bi-olacak/


gvrl112
3 yıl önce - Cum 23 Ekm 2015, 15:56
SİVAS ESKİ ÖZBELSAN YERİNE YAPILAN TOKİ


ÖZBELSAN TOKİ EVLERİNDE SİVAS BELEDİYESİNE AİT OLAN DAİRELERİN SATIŞI YAPILCAKMI BİLGİSİ OLAN VARMIeyup58
3 yıl önce - Cum 23 Ekm 2015, 22:33

Gardaş Özbelsan Toki evlerinde tam emin değilim ama satış yapılmayacağını düşünüyorum;çünkü Doğan Bey burasını Belediye nin yapacağı diğer projeler için takasta kullanacağını seçimden önce açıklamıştı..Sami Bey de bazı yerel tv konuşmalarında yapacağı bazı projeler için takas olarak bazı evleri düşündüğünü söylemişti..Mesela yeni mezarlıkların karşısında yer alan apt. ları buradan kaldırıp buraları mezarlığa dahil etmek istiyor;buralar için takasta kullanacaklar,Şehitler parkının aşağısındaki evler yıkılmaya başlamış bu evler yıkılıp yine sahiplerine toki den ev verilebilir..Bunun gibi bir çok arsa için Belediye takas yapabilir... Aynı şekilde kale projesi kapsamında bazı evlerin yıkılıp toki evlerinden takas teklifi yapılacağını da düşünüyorum...Belediyenin Toki den arsa karşılığı 250 civarında konut aldığını duymuştum..Belediye kesinlikle buraları Toki gibi satmaz;çünkü Belediye nin bu evlere başka yerlerin takası için ihtiyacı var..

Misafir 2cf

1 yıl önce - Çrş 24 Oca 2018, 23:52

Konuyu hortlatayim sami aydın başkan olmasa şu an ev fiyatlari çok daha düşük olacaktı eski stadın yerine toki orta gelir grubuna ev yapsa çok ciddi düşüş olacaktı keza eski sanayi çözülmüyor yeni düzenlemeler falan kat düşürmeler müteahhit ev sahipleri ile anlaşmış yeni bir düzenleme anlaşma iptal lakin bunlara rağmen ev fiyatları bir senedir düşüşte dikkat edin her yer kiralık ev dolu seneye çok daha fazla olacakihsan gulbilge
1 yıl önce - Pzr 28 Oca 2018, 01:41

Dedebali ne zaman kentsel dönüşüme uğrayacak acaba. Oradaki evler de çok sağlam gözükmüyor.
Hem sağlık hem de estetik olarak güzel olacak. Kentsel dönüşüm olursa aksu 1.etap da tamamlanır hem de etrafı güzel binalarla dolmuş bir şekilde.
Böylece yukarı tekke eteklerinden başlayıp , fuar alanının da yapılmasıyla kizilirmaga kadar uzanan bir aksumuz olur tabi bu yolları da kaldırımları da ağaçlandırdığımızda bir ağaç koridorumuz daha olmuş olur. (İlkini Paşabahçe yolu olarak varsayıyorum bir önceki mesajimda değinmiştim)


ihsan gulbilge
1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 21:31

Hepimiz istasyon caddesinde, yani tarihi kent meydanımızda bir kentsel dönüşüm projesi bekliyoruz. Oranın aslına uygun olarak yeniden inşa edilmesini. Ama orası kadar olmasa da, çok önemli olan bir bölge daha var: o da ulu cami yan tarafı, yani mahkeme çarşısı bölgesi.
Subaşı hanı, Yeni cami, Çorapçılar konağı, Behrampasa hanı, Kurşunlu hamamı, ahi emir kümbeti ve ulu camiden oluşan bir kompleks. Ayrıca buraya Yimpaş binası kamulaştırılıp aslına uygun olarak tarihi bedesten çarşısı da yapılsa, meydan cami, meydan hamamı, Dikilitaş, Kangalağası konağı, Ziyabey Kütüphanesi, vakıflar binasi paşa camii, vakıflar binasi, paşa cami, Taşhan da dahil olacak. Dünyadaki eşsiz meydanlardan birisi olur.

Projenin yapılışı, konya tarihi bedesten çarşısı yenileme projesiyle benzer olacak. Hak sahiplerine ister buradan, ister başka birkaç yerden, isterse para karşılığı gibi seçenekler sunulacak. Ve tüm bu bölge ikişer üçer katlı eski Sivas evleri ve altındaki dükkanlarla dolacak. Ayrıca bu proje, kale evleriyle de birleşecek bence harika bir şey olur.
Yenicami ve yani


(+)


Konya bedesten çarşısı
(+)


Bu iki cadde birbirini çok andırıyor. Böyle bir şey yapılmalı

Bu görüntü ise yine Konya'da.


(+)


Bizim Behrampasa ve Kurşunlu hamamı önünde de böyle bir yeşil alan yapılabilir bu projeyle


Ulu cami önünde de Bursa ulu camide olduğu gibi havuz vb. şeyler yapılır dükkanlar zaten yapılacak.
Ayrıca yapılacak olan şemsi Sivas'ı meydanı ile de meydan cami önü açılmış olur. Bu haliyle yürüyecek alan çok az. Tıkış tıkış oluyor ziyaret esnasında
Misafir 99b

5 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 22:49

Tuzlugol kentsel dönüşümle ilgili babama ait 2400 metrekare arazisi var 550 metrekare ye kadar inmiş kullanım alanı 4 daire veriliyor haksızlık degilmisayfa 25
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 232425
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET