Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
uzun55
2 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 18:03
Samsun - Çarşamba - Doğal Yaşam Parkı


ÇARŞAMBA DOĞAL YAŞAM PARKI

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, "Yeşilırmak kıyısında çalışmaları devam eden Doğal Yaşam Parkı Türkiye’nin marka projelerinden biri oluyor" dedi.

Samsun'un Çarşamba İlçesi Belediyesi tarafından ilçe şehir merkezinin 6 km güneyinde Yeşilırmak kıyısında 500 dönüm alanda çalışmaları devam eden Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı şekilleniyor. Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, üç yıldır devam ettirdikleri çalışmaların sona yaklaştığını açıkladı.

10 yıl önce şehir merkezinde Yeşilırmak kıyı düzenlemesi ve Adapark projesi ile başladıkları çalışmaları Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı ile devam ettirdiklerini kaydeden Başkan Dündar, “Çarşamba güneye doğru büyüyor. İçerisinde Tarihi Çarşamba Meydanı ve sokağı, Mersin Balığı Tesisleri, yeni yolları, yeşil alanları, sosyal tesisleri, spor alanları, çiftliği, hobi bahçeleri, at binicilik tesisleri, camii, restoranı, göleti ve su sporları alanları bulunan büyük bir projeyi tamamlıyoruz" dedi.

BİRÇOK PROJE İÇİNDE

Yeşilköy projesinde öne çıkan Çarşamba Meydanı, Binicilik Tesisleri ve Nehir Gezi Parkuru çalışmalarına da değinen Başkan Hüseyin Dündar, "Çarşamba’ya özgü sepet örme, süpürge dikme, Çarşamba ayakkabısı yapımı, demir ve bakır işçiliği gibi el sanatlarının, yöresel ürün ve değerlerin sergilendiği bir tarihi Çarşamba sokağı ve medyanı, Çarşamba evi ve yöresel mimariye uygun bir cami inşa ediliyoruz. Türkiye’nin standartları en iyi tesislerinden biri olan Rahvan At Yarışları Parkuru Binicilik Tesislerini de bu bölgeye inşa ettik. Şehir merkezi-Yeşilköy arası Nehir Gezi Parkuru hazırlıklarımızı da proje kapsamında devam ettiriyoruz" diye konuştu.

En son uzun55 tarafından Prş 08 Mar 2018, 21:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


uzun55
2 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 21:11

Doğal Yaşam Parkı çalışmaları devam ediyor.


(+)


(+)


(+)


(+)


(+)


Haritaci

2 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 09:22

Göze ve kulağa hoş gelen şeyler, olayı tam kavrayamasamda...cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET