Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 581
06delikurt
3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 23:01
Karakaya

Karakaya bölgesi ovacıgin konum olarak en güzel bölgelerinden biridir şahsi görüşüm bu bölgenin sanayii ve depolama alanı olması mantıksız geliyor

salih76
3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 09:59

sanayi alanları bitişik komşuluğunda ki yerleşim yerlerine değer mi katar değerinden mi alır tartışmak lazım!!!
ovakente bu kadar marka proje yapılırken komşuluğunda ki karakayaya sanayi alanı yapmak;bence bu bölgeye değer kaybettirir.
sanırım bunu proje sahipleri de arsa sahipleri de düşünüyordur.
bölgenin en kıymetli alanlarından birini her halde bu şekilde heba etmeyi kimse istemez

efecell
3 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 09:44

egosiesta kardeşim bana bi mail atma ihtimalin var mı? konu ovacık ve sözleşmeler ile ilgili.

efecell@yahoo.com

Adesha
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 21:08

Arkadaşlar Ovacık bölgesinden 200 metrekare arsa almak mantıklı olur mu sizce bi daire düşer diyorlar nasıl bi anlaşma yapılmalı arsa tapusunu almak yeterli olur mu yoksa mütaahit firma önemli mi

bagci06
3 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 12:51

GÖZ KARARI OLMUYOR O İŞLER. GENEL OLARAK BAKARSAK 200 M2 YE 1 DAİRE DÜŞME İHTİMALİ YÜKSEK. EMSAL 1,60 OLAN BÖLGE SONUÇTA. ORTALAMA OLARAK BAKINCA YÜZDE 45-48 ARASI VERİLİRSE NET 1 DAİRE DÜŞÜYOR. ARSALARDA ALIRKEN KAZANILIR, SATARKEN DEĞİL. KONUMUNA GÖRE UYGUN FİYATTA YER BULUNURSA ALINABİLİR. 1500 TL DEN 200 M2 YER ALINSA 300 BİN TL MANTIKLI OLABİLİR. KISA SÜREDE MÜTEAHHİTİN GİRECEĞİ YERLER VAR. BULVAR VEYA BİR ARKA KISIMLAR. GİDİP DE 2500 TL DEN 200 M2 YER ALMAK ELBET AKIL İŞİ DEĞİL, ONUN İÇİN EPEY GEÇ. ÇÜNKÜ FİYATLAR DOYGUNLUĞA ULAŞTI

izzet e
3 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 12:58

Sayın Adesha,
Bana kalırsa bu bölgede yapılacak olan hemen her türlü yatırım mantıklı bir hareket olur. Eğer arsa alacaksanız hemen her şeyi enine boyuna düşünmeli ve araştırmalısınız. Arsanın bulunduğu lokasyon; o konumda bulunan ya da bulunması öngörülen sosyal imkanlar, arsanın yapısı, üzerindeki onaylanmış imar kararı, hatta bölgedeki diğer projeler... Sağınızda ve solunuzdaki projeler ne kadar prestijli olursa sizin arsanızın ve pek tabi ilerleyen dönemlerde bu arsa üzerinden alacağınız dairenin değeri de o kadar artar. Bu bölgeye yatırım yapıp da kaybetme lüksünüz yok.
Arsa sahiplerinin yine bana kalırsa yapmış olduğu en büyük yanlış; yapılan anlaşmalarda sadece daire sayısını göz önünde bulundurmaları. Herkes fazla daire almak için çabalıyor; ama işin aslı öyle değil. Dediğim gibi bu tamamen benim şahsi görüşümdür; ancak önemli olan daire sayısından önce daire ve projenin niteliği, müteahhitin güvenilirliğidir. Standart bir projede birden fazla daire sahibi olmak yerine nitelik sahibi projede bir hatta yarım daire sahibi olmak çok daha mantıklı bir yatırım olacaktır.

Anayurt
3 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 15:01

bagci kardes,yer almak iyi fikir, ama dikkatli ol. Hisseli yerlerde ortaklarin ön alma hakki vardir. Ters birine gelirsen, sana sufa davasi acarlar

bagci06
3 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 15:17

Sayın Anayurt okumadan yazmışsın, ben yer almayacağım, birisi sormuş, ona cevap attım.

Adesha
3 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 18:48

Öncelikle teşekkür ederim cevap yazan herkese bulvara paralel bi arka caddede metrekaresi 2250 olan imarda ticari bi arsadan bahsediyorum yanında projeler başlamış durumda

bagci06
3 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 14:58

450 bin tl para vereceksiniz, ama ne zaman yapılır muamma ? Bugün yapımına başlansa 2 sene sürer. Şimdiki 450 bin tl 2 sene sonra ne olur, ne olurdu ? Bunları hesaba katmak lazım.

Önce 1 daire düşer mi dediniz, şimdi ise ticari diyorsunuz. KONUT mu? TİCARİ mi ? TİCARİ + KONUT mu ? Buna bakmak lazım

En son bagci06 tarafından Pzr 11 Mar 2018, 18:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 581
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet