Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO'nun Havalimanı Otobüs Hattı [ANK ]
« önceki   123 ... 80818283   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 81
Misafir 365

3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 10:56

Alıntı:
Ancak giderken Kızlay Ulus Aşti dışında yolcu almıyor.Pursaklardan 15 dk lık havaalanına gitmek için önce kızlaya gidip sonra havaalanına gidyoruz.

Acıtasyon yapmayalım. Havaş, Pursaklar'dan yolcu alıyor. (muhtemelen Çankırı otobüs firmalarının olduğu yer)

Alıntı:
487'yi kullanın diyorsunuzda her zaman 487'ye binilmiyor esenboga durağında inip yürüsek ara yolda sürü halinde başı boş köpekler var

Vinsan yerine 1 durak önceki Balasar Yolu durağında inip yürünürse köpek sorunu azalır. Gümrük Eğitim'in ilerisindeki fabrikalara fatura bırakmak için yıllarca gidip geldim.

Alıntı:
Arabaların gittiği yöne doğru gidip Expeditors fabrikasının ordan sağa dönünce dümdüz ilerleyince direk Vilsan durağına çıkarıyor

Ondan da 1 durak sonra Jandarma var ama geçişe izin verilmiyor.

Bir de 468 hattı var . Önceleri Gümrük Eğitim'den geçerdi. 487'ye göre daha az yol yürünürdü. Eski Balıkhisar Yolu, 3.pist için kapatılınca daha beriye alındı güzergah. Şimdi anlamı yok. 488 ÖTA'larının sabah 7:05 Ulus kalkışlı seferi 468 gibi çalışırdı. Ama onun da anlamı kalmadı.

Sabah erken saatlerde ve akşam belli sayıda Hasköy dolmuşları Gümrük Eğt'e kadar gidiyor. Man Motor hattını gün içinde Gümrük Eğitim'e yaysalar , inanın Havaalanı yolcusu kullanır. Gerçi Pursaklar-Merkez ve Saray'ı dolanıyor ama olsun. Erken binersen işe yarar. Bunu birkaç Hasköy dolmuşçusuna dedim ama kafaları almadı. Bu kafa ile devam etsinler.

mursel kasap
3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 11:54

Peki 487 öta ile gelsem sorun olur mu.Malum öta'larin kaza haberlerini çok duydum.487 ego desen sefer sayıları öta'lara göre az.Hem 487 ego'lari 3.40 tl.Öta ise öğrenci ankara kartım olması sebebiyle 1.75.Yalnız benim öğrenci kartım tam bastığı için ego'ya 3 40 basar.

Misafir 5c7

3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 12:18

Alıntı:
se öğrenci ankara kartım olması sebebiyle 1.75

ÖTA'lar da o numarayı pek yemiyor artık. 1,65 TL için nahçup olmaya değmez.

Havaalnı'na gidecem dersen, en kolay yerde indiriyorlar.

mursel kasap
3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 12:34

Dediğinizi tam olarak anlamadımŞimdi 487 öta'ya aydınlık ışıklarda binsem vilsana 1.75 TL almıyor mu.Eğer öyleyse ben ego'dan sasmam.En iyisi balasar yolu durağında inip yürümek.Şimdi ego cepteden baktım 487-2 hattının balasar yolu durağı yok.Bahsi geçen durak balık hisar yolu durağı.Umarım balık hisar yolu duraginda inip ara yoldan geçsem başı boş köpeklerle karşı karşıya gelmem.Bir ara başı boş köpeklere dikkat demişlerdi oradan aklıma geldi.Birde balık hisar yolu durağı daha geride kalıyor önde esenboga durağı var.Peki esenboga durağı güvenli mi.Esenboğa veya balık hisar yolu duraginda insem 22 dakikaya havalimanına kesin ulaşabilirmiyim.Düştüğümüz durumlara bakın sırf ucuza gitmek için fahiş ücret ödememek için düştüğümüz durumlara bakın.

Tunç D.
3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 13:02

Alıntı:
Dediğinizi tam olarak anlamadımŞimdi 487 öta'ya aydınlık ışıklarda binsem vilsana 1.75 TL almıyor mu.Eğer öyleyse ben ego'dan sasmam.En iyisi balasar yolu durağında inip yürümek.Şimdi ego cepteden baktım 487-2 hattının balasar yolu durağı yok.Bahsi geçen durak balık hisar yolu durağı.Umarım balık hisar yolu duraginda inip ara yoldan geçsem başı boş köpeklerle karşı karşıya gelmem.Bir ara başı boş köpeklere dikkat demişlerdi oradan aklıma geldi.Birde balık hisar yolu durağı daha geride kalıyor önde esenboga durağı var.Peki esenboga durağı güvenli mi.Esenboğa veya balık hisar yolu duraginda insem 22 dakikaya havalimanına kesin ulaşabilirmiyim.Düştüğümüz durumlara bakın sırf ucuza gitmek için fahiş ücret ödememek için düştüğümüz durumlara bakın.

487 ÖTA’da öğrenci ücreti sabit,isterseniz Gençlik Parkı’ndan Çubuk’a gidin yine 1,75₺ alıyorlar.
Tam ne kadar alırlar bilemiyorum.

Misafir e72

3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 13:22

Her 10 dakikada bir Belko Air kalkıyor, 10 dakikada bir Havaş kalkıyor. Havalimanı metrosunun acilen başlaması gerekiyor. 5 yıl sonra metronun biteceği düşünülürse fazlasıyla havalimanı metro yolcusu olacak

onurnazliaka
3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 18:59

Alıntı:

Alıntı:
487'yi kullanın diyorsunuzda her zaman 487'ye binilmiyor esenboga durağında inip yürüsek ara yolda sürü halinde başı boş köpekler var

Vinsan yerine 1 durak önceki Balasar Yolu durağında inip yürünürse köpek sorunu azalır. Gümrük Eğitim'in ilerisindeki fabrikalara fatura bırakmak için yıllarca gidip geldim.

Alıntı:
Arabaların gittiği yöne doğru gidip Expeditors fabrikasının ordan sağa dönünce dümdüz ilerleyince direk Vilsan durağına çıkarıyor. Haritada bi kısımda yol bitiyor gözüküyor ama asfalt yol hiç bitmiyor. Köpek sıkıntısıda görmedim ben. Ankara'lı üyeler daha kısa bir güzergah biliyordur belki ama burda çamur yada kaybolma derdi yok. Expeditors'dan sağa girince soldaki duvarları aynen takip. Bütün yol asfalt. Ben 19 dakikada yürüdüm. Ama bir dahaki gidişimde yolu bildiğim için 15 dakikada yürürüm diye düşünüyorum.

Yıllardır Balıkhisar Yolu durağını kullanırım. Bir keresinde ileride indim, aradaki fabrikanın orada çalışanlar ileride köpek olduğunu söyledi. Ondan sonra da oraya bir daha gitmedim ama uygun bir zamanda denemek isterim. Bu arada Balıkhisar Yolu durağı-Esenboğa terminal kapısı rekor sürem 20 dakika. Bunu kısaltırsam çok mutlu olacağım.

mursel kasap
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 18:53

Bir kaç gündür belko'lari gözlemliyorum.Arka arkaya boş otobüsler geçiyor.Aslında belko'larin asti güzergahı gereksiz.Havalimanından şehir merkezine inen yolcular son duraklari güven park önü yapıyorlar.Güven park durağından terminale giden belko'lar boş gidiyor boş geliyor.Bildiğim kadarıyla havalimanından astiye veya tam tersi yapanlar havas kullanıyor.Bunun bir çözümü var.Belko'larin İnönü bulvarı asti arası güzergahı iptal olup.Sadece havalimanı,kizilay arasında çalışmalıdır.Otogar güzergahı iptal olan belko'lar yerine,havalimanı Turgut Özal bulvarı,akköprü,asti güzergahı arasında 442'den farklı ego hattı açılabilir.

Bertan9965
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 20:00

Alıntı:
havalimanı Turgut Özal bulvarı,akköprü,asti güzergahı arasında 442'den farklı ego hattı açılabilir.

Açılsa da Akköprü'ye kadar gider. Havaş'ın AŞTİ tekelini kırmak istemezler. Malum EGO politikası özel işletmelere taviz vermek üzerine kurulu.

mursel kasap
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 20:36

Aslında belediye vatandaş için çalışması gerekirken birilerinin keselerini doldurmak için mi çalışıyor.Ne demek havas tekelini kırmamak.Birileri zengin olacak diye belediye vatandaşını 11 tl'lik belko havas eziyetine muhtaç etmemeli.Yazık havalimanı yolcuları sırf çaresiz oldukları için belko'lara 11 TL bayılıyorlar.Çünkü altarnatif yok insanlar çaresiz.Koskoca baskent şehrinde 11 tl'lik fiyat vatandaşa resmen küfür.Türkiyenin hiç bir şehrinde havalimanı ulaşımı bu kadar pahalı altarnatifsiz değil.

sayfa 81
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 80818283   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet