Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Misafir 2a4

2 hafta önce - Prş 01 Mar 2018, 20:51

Böyle dalga geçtiler! Türkiye ile başa çıkamayız..

Doğu Akdeniz’de yaklaşık iki hafta boyunca devam eden sondaj geriliminin Türkiye’nin hamleleriyle Rum kesimi aleyhine sonuçlanması hem Rum hem de Yunan basınında yer bulmaya devam ediyor. Bazı gazeteler ise yayımladıkları haber ve karikatürlerle Rum yönetimine ağır eleştiriler yöneltiyor.


Rumlar sözde harita yayımladı! Amaçları...

Türk savaş gemilerinin Kıbrıs açıklarında İtalyan sondaj gemisini uzaklaştırmasıyla yeniden gündeme gelen doğu Akdeniz’deki enerji krizinin temelinde Yunanistan ile Kıbrıs Rum yönetiminin paylaşım haritası yatıyor.bahadır 0302
1 hafta önce - Çrş 07 Mar 2018, 07:55

Türkiye ile Amerika arasında yeni kriz...
Yunan ile Rum yönetimi Kıbrıs adası çevresinde doğalgaz aramaya başladı. İtalyan arama gemisi Türkiye donanması tarafından engellendi.
Şimdi Amerikan firması doğalgaz arama gemisi gönderiyor, Yunan ve Rum hükümeti ile anlaştı. Bu gemiyi ise Amerika'nın 6. filosunun koruyacağı açıklandı.
Öte yandan 2 Yunan askeri Türkiye mahkemesi tarafından tutuklandı.
Ege ve Akdeniz daha da karışacak.


Misafir 2bf

1 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 20:27

ABD gemileri tatbikat için Doğu Akdeniz'e geldi

Doğu Akdeniz'de Türkiye ve KKTC ile Güney Kıbrıs arasında enerji krizi büyürken, ABD'li petrol devi Exxon Mobil'in bölgeye gönderdiği araştırma gemisine eşlik edeceği söylenen ABD donanmasının, tatbikat için bölgede bulunduğu açıklandı.

Yunan basınında yer alan haberlere göre, ABD Donanması'na bağlı savaş gemileri "Juniper Cobra 2018" tatbikatı için 6 Mart'ta İsrail açıklarına ulaştı.

ABD'nin savaş gemisi USS Iwo Jima'nın da içinde yer aldığı 6. Filo'nun, İsrail kıyıları ve Kıbrıs'ın güneyinde düzenlenecek ve 18 Mart'a kadar devam edecek tatbikatta yer alacağı bildirildi.

Daha önce basına yansıyan haberlerde, ABD Donanması'nın Exxon Mobil'in Doğu Akdeniz'e gönderdiği araştırma gemisine eşlik edeceği öne sürülmüştü. Türkiye Güney Kıbrıs açıklarındaki "tek taraflı faaliyetlere" karşı çıkarken, ABD'nin bölgede askeri varlığını artırmasının gerilim yaratabileceği belirtilmişti.

Exxon Mobil ile Katar devletine ait Katar Petrol konsorsiyumunun araştırma gemileri, sonbaharda başlatılması planlanan sondaj çalışmaları öncesi saha araştırması yapmak üzere 10 numaralı parselde çalışmalara başlayacak. Geçen ay İtalyan petrol şirketi ENI'nin kiralamış olduğu Sapien 12000 adlı sondaj gemisi, Türk Deniz Kuvvetleri tarafından engellenmiş ve Güney Kıbrıs'ın tek taraflı olarak ruhsatlandırdığı 3 numaralı parselde hiçbir çalışma yapamadan 23 Şubat'ta Kıbrıs'tan ayrılmıştı.

http://www.denizhaber.com.tr/abd-gemileri-tatbika ...-79982.htm


Bu kopekler yine bir is ceviriyor. Tf2000, Tf100 cok gecikti cokkk.sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET