Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Misafir 2a4

1 yıl önce - Prş 01 Mar 2018, 20:51

Böyle dalga geçtiler! Türkiye ile başa çıkamayız..

Doğu Akdeniz’de yaklaşık iki hafta boyunca devam eden sondaj geriliminin Türkiye’nin hamleleriyle Rum kesimi aleyhine sonuçlanması hem Rum hem de Yunan basınında yer bulmaya devam ediyor. Bazı gazeteler ise yayımladıkları haber ve karikatürlerle Rum yönetimine ağır eleştiriler yöneltiyor.


Rumlar sözde harita yayımladı! Amaçları...

Türk savaş gemilerinin Kıbrıs açıklarında İtalyan sondaj gemisini uzaklaştırmasıyla yeniden gündeme gelen doğu Akdeniz’deki enerji krizinin temelinde Yunanistan ile Kıbrıs Rum yönetiminin paylaşım haritası yatıyor.


bahadır 0302

1 yıl önce - Çrş 07 Mar 2018, 07:55

Türkiye ile Amerika arasında yeni kriz...
Yunan ile Rum yönetimi Kıbrıs adası çevresinde doğalgaz aramaya başladı. İtalyan arama gemisi Türkiye donanması tarafından engellendi.
Şimdi Amerikan firması doğalgaz arama gemisi gönderiyor, Yunan ve Rum hükümeti ile anlaştı. Bu gemiyi ise Amerika'nın 6. filosunun koruyacağı açıklandı.
Öte yandan 2 Yunan askeri Türkiye mahkemesi tarafından tutuklandı.
Ege ve Akdeniz daha da karışacak.


Misafir 2bf

1 yıl önce - Prş 08 Mar 2018, 20:27

ABD gemileri tatbikat için Doğu Akdeniz'e geldi

Doğu Akdeniz'de Türkiye ve KKTC ile Güney Kıbrıs arasında enerji krizi büyürken, ABD'li petrol devi Exxon Mobil'in bölgeye gönderdiği araştırma gemisine eşlik edeceği söylenen ABD donanmasının, tatbikat için bölgede bulunduğu açıklandı.

Yunan basınında yer alan haberlere göre, ABD Donanması'na bağlı savaş gemileri "Juniper Cobra 2018" tatbikatı için 6 Mart'ta İsrail açıklarına ulaştı.

ABD'nin savaş gemisi USS Iwo Jima'nın da içinde yer aldığı 6. Filo'nun, İsrail kıyıları ve Kıbrıs'ın güneyinde düzenlenecek ve 18 Mart'a kadar devam edecek tatbikatta yer alacağı bildirildi.

Daha önce basına yansıyan haberlerde, ABD Donanması'nın Exxon Mobil'in Doğu Akdeniz'e gönderdiği araştırma gemisine eşlik edeceği öne sürülmüştü. Türkiye Güney Kıbrıs açıklarındaki "tek taraflı faaliyetlere" karşı çıkarken, ABD'nin bölgede askeri varlığını artırmasının gerilim yaratabileceği belirtilmişti.

Exxon Mobil ile Katar devletine ait Katar Petrol konsorsiyumunun araştırma gemileri, sonbaharda başlatılması planlanan sondaj çalışmaları öncesi saha araştırması yapmak üzere 10 numaralı parselde çalışmalara başlayacak. Geçen ay İtalyan petrol şirketi ENI'nin kiralamış olduğu Sapien 12000 adlı sondaj gemisi, Türk Deniz Kuvvetleri tarafından engellenmiş ve Güney Kıbrıs'ın tek taraflı olarak ruhsatlandırdığı 3 numaralı parselde hiçbir çalışma yapamadan 23 Şubat'ta Kıbrıs'tan ayrılmıştı.

http://www.denizhaber.com.tr/abd-gemileri-tatbika ...-79982.htm


Bu kopekler yine bir is ceviriyor. Tf2000, Tf100 cok gecikti cokkk.Misafir 264

12 ay önce - Pts 19 Mar 2018, 17:07

TSK'dan Akdeniz'de gövde gösterisi

Akdeniz'de yapılan tatbikat, her fırsatta Kardak kayalıklarına yaklaşan ve Rumların tek başına doğal gaz aramasına yardım eden Yunan'a mesaj niteliğindeydi.


TSK'DAN AÇIKLAMA
TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"a. Doğu Akdeniz’de; Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında;

(1) İki korvet keşif gözetleme, (2) İki denizaltı karakol icra etmektedir.

b. NATO’ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 görevi hitamında TCG GAZİANTEP Aksaz’a ve NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2 görevi hitamında TCG AKÇAY Erdek’e intikal etmektedir.

c. Deniz haydutluğu ve denizde silahlı soygun ile mücadele ve küresel deniz ticareti ile açık denizlerin serbestliği ilkesinin korunması maksadıyla; TCG GELİBOLU Aden Körfezi’nde Deniz Haydutluğu ile Mücadele Harekâtı icra eden Birleşik Görev Kuvveti-151’e yardımcı destek görevi icra etmektedir.

ç. Deniz Kuvvetleri Komutanlığından görevlendirilen bir helikopter ile Çanakkale Gökçeada Devlet Hastanesinde beyin damarlarında tıkanıklık olan bir vatandaşımızın Çanakkale Devlet Hastanesine sıhhi tahliyesi sağlanmıştır.

d. Harekât eğitim faaliyetlerinde toplam 26 gemi seyir icra etmiştir."


Misafir 2b6

12 ay önce - Sal 20 Mar 2018, 16:13

6. filo gemisi Yunan adasında

ABD'nin 6'ncı Filo'sunun bir bölümünün 16 Mart'tan beri Yunanistan'ın Siros Adası'nda bulunduğu belirtildi.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) tek taraflı doğalgaz arama çalışmalarını koruyacağı iddialarını yalanlayan ABD'nin 6'ncı Filo'sunun bir bölümü 16 Mart'tan beri Yunanistan'ın Siros Adası'nda bulunduğu belirtildi.

Filoya bağlı bir gemi, Yunanistan'ın Ege'deki Siros Adası'nı ziyaret ediyor. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, ABD'nin görevden alınan Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın eski CEO'su olduğu ExxonMobil'e ait geminin Akdeniz'de gerçekleştireceği doğalgaz ve petrol sondaj çalışmasını Türkiye'nin olası saldırılarından korumak amacıyla, ABD Donanması 6. Filo'sunun Akdeniz'e sevk edildiğini ileri sürmüş, 6. Filo yetkilileri bu iddiayı yalanlamıştı.

6. Filo'ya bağlı unsurların bir bölümü İsrail'de Juniper Cobra 2018 tatbikatına katılırken, filonun diğer unsurları Karadeniz'e geçmişti. İsrail'e yönelen Wasp sınıfı amfibik gemi USS Iwo Jima (LHD 7), 26. Deniz Piyade Birliği ile 4. Amfibik (PHIBRON) Filo 6 Mart'ta İsrail kıyılarına ulaştı. Bu unsurlar halen İsrail'in Hayfa Limanı'nda bulunuyor.

GELECEK SEFER BATUM'A

Harpers Ferry sınıfı helikopter gemisi USS Oak Hill (LSD 51) ve beraberindeki deniz piyadeleri de Romanya'nın yönettiği "Spring Storm (Bahar fırtınası) - 2018" isimli amfibik tatbikata katılmak üzere 7 Mart'ta Karadeniz'e girmişti. Karadeniz'deki unsurlar katıldıkları tatbikatın ardından Gürcistan'ın Batum limanını ziyaret edecek.

HIZLI SEVKIYAT GEMİSİ SİROS'TA

Gazete Habertürk'ün haberine göre karargâhı İtalya'nın Napoli kentinde bulunan ABD 6. Filosu'nun unsurları arasında yer alan USNC Carson City Hızlı Sevkıyat Sefer Gemisi, 16 Mart'tan bu yana Yunanistan'ın Ege'deki Siros Adası'nı ziyaret ediyor.

Askeri ve sivil personelin birlikte görev yaptığı USNC Carson City gemisinin seyyar hastane, kuru yük taşıma, felaket bölgelerine destek ve insani yardım gibi farklı görevleri yerine getirebilen bir platform olduğu belirtildi. Yunan limanının "müttefiklerle birlikte çalışabilirlik imkânlarının sınanması" kapsamında olduğu vurgulandı.


Yine ayakoyunlari devam ediyor.


Misafir 93e

12 ay önce - Sal 20 Mar 2018, 17:16

Geçen hafta Habertürk tv'de yapılan nedirnedeğildir programında Akdeniz'deki petrol ve gaz aramaları ve münhasır ekonomik bölge konuları ayrıntılı biçimde anlatıldı. Katılımcılar Türkiye'nin Akdeniz'de derhal münhasır ekonomik bölge ilân etmesi gerektiğini söylediler.
Başkent Üniversitesinde yapılan ve on yıl önce aynı konuların tartışıldığı bir panelin linki aşağıda. Panele katılanlardan Sertaç Hami Başeren'in bu konularda kitapları var.

http://acikerisim.baskent.edu.tr/xmlui/bitstream/ ...sAllowed=yMisafir 270

11 ay önce - Pzr 08 Nis 2018, 20:09Mete1965
8 ay önce - Cmt 30 Hzr 2018, 09:37

o bölge de çalışmalarına devam eden fatih isimli sondaj gemimiz,tsk ya ait savaş gemileri eşliğinde enerji yatakları aramaya devam ediyor.bir sosyal medya hesabına göre yakında 7 neslimize yetecek kadar bir enerji yatağının müjdesi verilebilir.

mevcut şartlarda öyle bir işlem avrupa birliğinin dağılmasına neden olabilir.çünkü enerji gücünü eline alan bir türkiye,çok rahat şekilde bulgaristan ve yunanistanı yanına çekebilir.

https://twitter.com/teskilatihafi/Reklam_link/10127730 ...4179814401


Misafir 1f5

4 ay önce - Çrş 24 Ekm 2018, 21:52


Bir iki ucaklarini yada savas gemilerini d3nizin soguk sularina daldirmassak böyle cok ugrasiriz.


Misafir 632

4 ay önce - Prş 25 Ekm 2018, 00:07

Yunan Egede inat etmesin. 12 mil hayalinden de artık vaz geçsin. Yoksa Türk donanmasının bugün elinde bulunan modern harp gemilerinin dehşetli ve ani taarruzuyla Yunan donanmasının dünyada sonu olur. Gerçekten sonu olur. Elimiz onlara karşı çok güçlü. Yunanistan, bir deniz savaşında, donanmasının üçte ikisini 1 günde kaybedebilir. Bizim savaş zararımız ise onların yanında çok az olur. devede kulak gibi.sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET