Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Türkiye'de bir sürü tarikat ve cemaati iyiye mi yormalıyız,yoksa kötü birşey mi?
« önceki   123 ... 5859606162   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 59

Sizce Türkiye'deki tarikat ve cemmatların çokluğu iyi mi Yoksa kötü mü?
Kesinlikle iyidir. 13.5%  13.5%  [79]
Kesinlikle kötüdür. 71.1%  71.1%  [416]
İyidir ama gerçekten çok fazla sayıdalar. 3.6%  3.6%  [21]
Fazlalıkları sorun değil,ama aralarındaki rekabet kötü. 11.8%  11.8%  [69]
Toplam Oy : 585

Misafir d1c

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:42

Önce Alparslan Kuytul, şimdi de Nurettin Yıldız. Ayrıca bugün cumhurbaşkanı "İslam güncellenmeli." diye bir cümle kurdu. Bu tarikatlar Türkiye'de iç savaşa bile neden olabilir.

Misafir 49c

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:46

Şu menzilinden tut süleymancılara kadar ne kadar tarikatçı din iman Allah deyip kendisi krallar gibi yaşayıp cemaatini semiren ne kadar şarlatan varsa hepsi temizlense varyaa.İsviçre gibi oluruz İsviçre.
Atatürk boşuna bu dincilerle çarpışmadı.Her yerde ele ayaga dolandıkları için sallandırdı bunları

Misafir 5ca

6 ay önce - Prş 17 May 2018, 23:28

Cami cemaati dışında bütün dini cemaatlerden uzak durulması gerekiyor. Bunların din iman ilgisi hiç yok.

Misafir 60b

6 ay önce - Cum 18 May 2018, 10:11

Şu anda İlimciler cemaati(İlim Yayma), Işıkcılar Cemaati(Tgrt, Türkiye gazetesi), Menzil Cemaati (Tümsiad, Semerkand) en fazla öne çıkanları, Yargı ve Sağlık Bakanlığı Başta olmak üzere devlette hızla kadrolaşıyorlar.

Misafir d6a

6 ay önce - Cmt 26 May 2018, 08:53

İbretlik bir video. Bu düşünce yapısı düzeltilmeli

Misafir 6eb

6 ay önce - Cmt 26 May 2018, 09:27

Herkes Atatürk’ün tarikatlarla savaşını bilir de nedense tarikatları ilk kapatanın Fatih olduğu hep unutulur.
Zamanında Mevlevilik hariç tüm tarikatları kapatmıştır Fatih. Atatürk de Fatih’i örnek almıştır bu konuda.

Hasan Pullu
6 ay önce - Cmt 26 May 2018, 09:51

Kişi nasıl Müşrik Olur?

Allah'a ait sıfatları haklar-yetkileri kullara verdiği zaman

Allah varlığı hiçbir şeye muhtaç olmayandır ve herkesin varlığını kendisine muhtaç olduğudur.
Eğer sen biz varlığımızı Allah'a değil falan kişiye borçluyuz dolayısıyla falan kişinin bizim yaşam şeklimiz üzerinde karar verme hakkı var dersen kafir olursun. Bu yüzden bütün kemalistler müşriktir.

Allah şefaat edeni ve şefaat edilecek olanı belirleme yetkisine sahiptir. Birisi bu yetkiyi kullanıp Allah hiçbir delil indirmemesine rağmen falan kişinin şefaatçi olacağını falan kişinin o kişiye kayıtsız şartsız itaat etmesi durumunda şefaat edileceğini söylerse kafir olur. Bütün tarikatlar müşriktir

Allah helal ve haram belirleme yetkisini yasa yapma yetkisini kimseyle paylaşmamıştır. Din adamlarına veya kavmin önde gelenlerine böyle bir yetki vermemiştir. Tasavvuf ise müntesiplerine şeyhin şeriata aykırı işlerinde dahil onlara kayıtsız şartsız itaat etmesini öğretir. Bu direk Allah 'ın yahudi ve hristiyanları kafirlikle suçlama sebebidir.(katolik kilisesi). Dolayısla demokratik sistemde kavmin önde gelenlerine ve tasavvuf sisteminde şeyhlere hüküm konusunda itaat eden onlara Allah'ın şeriatı doğrultusunda muhalefet etmeyen herkes müşriktir.

Misafir 9d9

5 ay önce - Prş 21 Hzr 2018, 13:40

Menzil tarikatının kurucusunun oğlu ve Feyzeddin hazretleri diye bahsedilen Feyzeddin Erol Sivrihisar yakınlarındaki 10000 dönümlük araziye bir köy kurmuş. Adı Bilvanis köyü. Buraya çeşitli binalar yapılmış. Yol yapılmış. Çevredeki hazine arazilerini de tahsis ettirmek istiyorlardı, edilmiş olabilir. Şimdi de çevredeki 13 köyün çocuklarının gittiği bakanlığa bağlı okulu kapattırmaya çalışıyorlar. Böylece kendi açtıkları okula gitmek zorunda bırakacaklar. Bu yatılı bir okul. Milletin çocuklarını kendi istedikleri yolda asker yapacaklar.

Bilindiği gibi Menzil tarikatı sağlık bakanlığında da çok etkindi.

Misafir 21d

5 ay önce - Prş 21 Hzr 2018, 15:14

Her cemaat kötüdür diye bir şey olamaz. Şerefsiz Fethullahçı köpekler yüzünden diğer faideli cemaatlere çamur atmak olmaz. Fetoş, namusunu şerefini Amerika'ya satmış bir casustu.

Hasan Pullu
5 ay önce - Prş 21 Hzr 2018, 15:38

sol bir partiye oy veren akrabam birgün bana geldi. eşi hastaydı menzile gitmiş.

gelmiş bana diyor ki giderken arabada uykuya daldım birden uyandım az daha kaza yapıyordum. gavs beni uyandırdı.

içimden dedim senin beynine tüküreyim.

Allah sana yardım etmiyor da gavstan mı biliyorsun sana gelen hayrı.

SUFİ-ŞİA tarikatlar-cemaatler müşrik yetiştirir ve sağ partilere oy verdikleri için ve devlete itaatkar oldukları için dokunulmazdırlar. hayat böyle devam eder. herkesin cehenneme gitmesine sebep olacak bir katolik kilisesi vardır.

En son Hasan Pullu tarafından Prş 21 Hzr 2018, 15:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 59
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 5859606162   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET