Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 500
sefabaygin
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 18:59

Mursel kasap, haziran ayı gibi tamamlanacak deniyor. 2-3 sinyalizasyon testinden sonra tahminim eylül gibi metro da 24 saat olacak. Mustafa Tuna böyle demişti geçenlerde.

EmrE_ank
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:03

Atatürk kültür merkezindeki arazide tünel delme makinesi (tbm) köstebek montajı yapıldığını iki gün önce gördüm.

Bertan9965
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:10

Alıntı:
M4'den M1 veya tam tersi aktarmasi en büyük sorun

M1 de AKM de inince yukarı çıkılıp tekrar aşağı inilip M1 peronu ile aynı hizaya geliniyor. M1 peron katında geçiş açılıp, o çık-in yapma işi by-pass edilemez miymiş acaba.

mursel kasap
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:23

Sormayın ya o in çık insanı çileden çıkartıyor.Birde pik saatlerde in çık yapınca halimize acıyorum.Ben kolejde çalışan birisiyim.Oturduğum yerde fatih köprüsüne yakın.İsim gereği her gün bu metroyu kullanıyorum ama bazı eksiklikler var gibi umarım çözülür.

tilsimonline

9 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 13:39

AKM alanında etrafı pano ile çevrili alanda keçiören uzatması için TBM yer altına almak ve yeni şantiye mobilizasyonu için çalışmalara başlanmış olarak gözüküyor

Misafir c5c

9 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 13:43

Mürsel bey o kadarcık mesafe size dokunmamalı. Zira yardım isteyenlere verdiğiniz akıllara zarar yol tariflerinde insanları kilometrelerce yürütüyorsunuz, 2 kat inip çıkmak nedir ki

mursel kasap
9 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 19:32

Aslında kat inip çıkmadan ziyade treni kaçırma şansıda var.Misal M4'den M1'e aktarma yapmak istedik bombardier trenini kacirirsak beklicegiz.Şimdiki aşamada sehitler,Kızılay arası 29 dakika,uzatma açıldıktan sonra bu sürenin 22 dakikaya düşeceğini düşünüyorum.Hem kızlar pınarı sose tarafından tren garina gitmek isteyenler uzatma açıldıktan sonra 20 ile 22 dakika arasında avantas kazanacaklar.Şuan pik saatler harici 411,482 hatlarını bulamayan soseliler M4+M1+A1 yapsalar sose gar arası metro ile ulaştıkları süre,29 dakika.Uzatmanın vatandaşlara kaarı 7,8 dakika süre acısı ve akm'de aktarma zahmetinden kurtulması

Misafir 1f5

9 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 16:58

Ay sanki uzaya roket fırlatıyoz, acelemiz ne acaba; trenin biri kaçarsa diğeri gelir ne kadar dert ettiniz aktarmayı, azcık yürüyün sağlık için de gerekli. Ben inerken de çıkarken de yürüyen merdiven kullanmıyorum mesela, ahır gibi herkesin üşüştüğü asansörleri hiç saymıyorum bile

Misafir cc3

9 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 17:40

Olsun mürsel bey siz aktarmalarin adamısiniz, herkese ordan oraya bulmaca gibi aktarma tarifi verirsiniz o otobüsler de peş peşe gelmiyor herkes bekliyor. Siz de bekleyin azıcık ne var tren kaçarsa kaçsın 5 dk sonra yenisi gelir.

Misafir 326

9 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 18:11

Mürsel bey işe gidip gelmeye başlayınca zaman kayramının değerini anladı. Dolmuşa 15 dakikada gidilen mesafeyi, en az 3 aktarma ile bir saate çıkarmaz artık.

sayfa 500
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet