Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
DİRİLİŞ Ertuğrul GAZİ (Dizi)
« önceki   123 ... 118119120 ... 132133134   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 119
Resul GUL
6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 00:05

Bu Bölümde bayağı iyiydi Hainler bir bir cezasını çekti Sultan zehirlendi Ertuğrul un işi bayağı zor..

Güven Hoca

6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 00:07

Eee geçen hafta ne dedim ben.Dediklerim bir bir çıkıyor mu?
Sultan yediği av etinden zehirlenirken bu olayın perde arkasında Sadettin Köpek yer alır demiştim.Emir,sultanın aşçıbaşısını ayarlayarak av etini zehirletti ve sultanı Ertuğrul'a kurulan sofrada bu yemekle zehirletti.Ertuğrul yemeğe el sürmeyince mutlak ölümden kurtuldu.Ama sultan ertesi gün zehirden ölecektir.Orada bulunan Gıyaseddin Keyhüsrev ise babasının Kayseri'de küçük kardeşi Kılıçaslan'ın veliahtlığını ilan etmesinden önce vefat etmesiyle annesininde ayarladığı beylerin onayını alarak vasiyetnameye aykırı bir şekilde 16 yaşında tahta çıkar.Bence bu olayın ardından Ertuğrul Bey,vefat eden sultan gibi ilişkisi olmadığı Gıyaseddin Keyhüsrev'i Moğol belasıyla başbaşa bırakır.Zaten ardından Sadettin Köpek tahta çıkma planları yapınca öldürülecek ardından 1243 Kösedağ Savaşıyla Moğollar istilaya başlayacak,annesi Mahperi Hatun bir kaleye sığıncak sultan ise 25 yaşında Antalya'da ölüp gidecek.Anadolu Selçuklu Devleti yıkılma sürecine girerken beylikler bir bir çoğalacak ve kutlu doğum yaklaşacak.Henüz 31 Mayıs 1237'deyiz.Osman Gazi'ye daha 21 yıl var.
Eh Titan'da baltayı yedi kafaya.Bilecik Tekfurunun oğluda kafası uçurularak babasına yollandı.Karacahisar'da gizli casuslar temizlendi.Geriye sadece dağlarda gezinen Titan'ın soytarı tipli adamları kaldı.Onlarda arazi olmuştur çoktan zaten...
Haftanın fragmanında ise Gıyaseddin Keyhüsrev anasına bile posta koyuyor ve kılıcını boynuna dayıyor.
Halbuki o tahta çıksın diye anası çok uğraşmıştı.Şimdiden birbirlerine düştüler bile.

Gökhan Gök

6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 14:44

dizi dunya capinda izlenince böyle oluyor

Emir ERTEN

6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 14:47

Diriliş yakında Peru'da da başlayacakmış. Arkadaşım bizzat Peru'dan bildirdi.

osman akar
6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 15:10

Alıntı:

Bence bu tür dizilerin yabancı ülkelerde gösterilmesi çok.iyi olur. Çünkü aşk- ı memnu gibi SAPIK diziler yüzünden bütün Türkiye öyle imiş sanılıyor.

Gökhan Gök

6 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 19:12

Alıntı:

Youtube de dirilis dizisinin ingilizce altyazili olan bölumlerinin yorumlarina bakilinca cok genis bir izleyici kitlesine sahip oldugu göruluyor, Afrika ulkelerinden tutunda Guney amerikaya kadar izleyicisi var. Ben cok gördum Siliden, Arjantinden vs.. cok kisinin yeni bölume alt yazi ne zaman diye yorum yapanlari

Cenk Gültekin
site denetçisi

6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 15:19

Yeni fragmanda Sungurtekin geri dönmüş..
Mehmetçik dizizinde ise Gündoğdu diziden ayrılıyormuş, sanırım oda dönecek..

Diziye heyecan geldi..
İşte budur..

mucit kenan
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 15:21
DİRİLİŞ VE PAYİTAHT

bu iki dizi gerçekten çok kaliteli ve sürükleyici severek takip ediyorum fakat maalesef diğer dizilerimiz ( buna trt'de yayınlananlar da dahil ) yeterince iyi değil. hatta biraz daha açayım, yapılan askeriye dizilerini bile beğenmiyorum şahsi görüşümdür.

biraz da gülelim

osman akar
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 18:00

Alıntı:
Yeni fragmanda Sungurtekin geri dönmüş..
Mehmetçik dizizinde ise Gündoğdu diziden ayrılıyormuş, sanırım oda dönecek..

Dönme ihtimali var . Çünkü MEHMETÇİK dizisinde Süleyman ASKERİ yaralandı . Bu bölümde ölmesi muhtemel. Onun için de O rolü oynayan Kaan TAŞANER diziden ayrılacak.

Cenk Gültekin
site denetçisi

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:19

Dünkü bölümü az önce izledim..
Kimse birşey yazmamış ama ben uzun bir aradan sonra bukadar güzel bir bölüm izledim..

Hayme Ana ve Halime Hatunun Mahperi Hatunla konuşması efsaneydi. Halime Hatunun ona engel olmaya çalışan saray görevlisine “Sen kim oluyorsun da bir bey hatununa dokunuyorsun” demesi süperdi..

Efsane bir bölüm izledik..
Umarım devamı gelir..

Ayrıca Sultan Gıyaseddin rolünü oynayan çocuk çok iyi seçilmiş. Mimikleri vs harika..

sayfa 119
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 118119120 ... 132133134   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET