Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 500
vizyon41
3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 11:18

Kuzey Marmara Otoyoluna paralel geçecek Yüksek Hızlı Tren projesine entegre edilmiş bir Metro hattı.

3.Havalimanı - Yavuz Sultan Selim Köprüsü - Sabiha Gökçen Havalimanı - Gebze arasında Yüksek Hızlı Tren projesi plana alındı. Trafik yoğunluğu nedeniyle bildiğim kadarıyla bu bölüm yapılacak. Peşinden Gebze - İzmit arasında devam edecek.

toolgan
3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 17:03

otoyolun kadıllı ve denızlı koyu cıkısı var calısmalar gece gunduz devam edıyor bır an once osman gazı koprusune baglamak ıstıyorlar ıhalede yol bıtım 3,5 sene ama ben bu surede bıtecegını tahmın etmıyorum cumakoyde ımar calısması bıtmedı suyulandırma beklenıyor ama tahmınım secımden sonra olur gıbı benımde cumakoyde tarlam var %15 ımarlı 1 donume 150 metre 2 kat ınsaat yapabılıyorsun cok dusuk bırde mınumum kesıntılerden sonra 1000 metre olması lazım parsel olması ıcın

Ahmet100
3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 18:27

toolgan

Sizin cumakoy dekinin imar hakki %15 demekki size imarmi gelmis oluyor? Cunku bizde %5 gozukuyor.

Satmaya kalksaniz ne kadar veriyorlar? Kuzey Marmara yoluna uzak diye pek bir deger artisi yok gibi. Ancak Mollafenerine metro geliyor belki onun biraz etkisi olur diye dusunuyorum.

Cumakoy soyle ilginc bir hal aldi

1) Kuzey Marmara Otoyolu
2) Derince den Mollafenerine kadar gelen metro
3) Kuzey Marmara Otoyoluna paralel gidecek olan Yuksek Hizli Tren

Ben gelecegini cok parlak goruyorum oralarin

toolgan
3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 21:57

metro ıhalesı 2 subatta yapıldı yazın ılk kazma vurulması beklenıyor metro ılk projede mollafenarıne kadar gelecektı sımdıkı yaplan ıhalede en son durak gebze osb de bıtecek 5 sene ıcınde bıtırılmesı hedeflenıyor yanı sımdılık ılk etapta mollafenarıye metro yok ımarlı yeler 200-250 gıbı tahmın dıyorum bırde cumakoyde kucuk tapulu tarla pek yok 5-10 donum buyuk tarlalar bunlarada pek alıcı bulamıyorsun buyuk para oldugu ıcın genelde cogu hısselı kucuk metrekare olunca fıyatta 300-350 kadar cıkıyor yerıne gore tarla ımarı yuzde 5 tır yolu olmak sartıyla tabı yolu yoksa ımarıda yoktur ben gelecekte mollafenarının cok gelısecegını dusunuyorum oralara yuksek katlı ımar cıkabılır ılerde cunku gebze cok gelısıyor yenı yenı sanayı bolgelerı kuruluyor cok göc alıyor yol gecen ıstımlak edılen tarlalara devlet cumakoyde 275 tl vermıs yolu olmayan metresı en fazla tahmınım 100 tl eden yerlere denızlı koyunde ımarlı yere devlet 375 tl vermıstı benım bır tanıdıgıma kısacası mollafenarı denızlı kadıllı cumakoy buralar zamanla ımara acıldıgında buyuk gelısme potansıyelı var gıbı dusunuyorum benım nacızane bıldıklerım bunlar

dereköylü
3 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 01:13

KMO viyadükler ve tüneller oyalasada hızla devam ediyor.Tahminime göre önce Dilovası'!na kadarki kısmı bitirecekler.Sonra Kocaeli etabı hızlanacaktır.Benimde Dereköy'de imarlı arsalarım var.İmar %30 ifraz 750m2 şu anda.Uygulamanın bu sene içerisinde çıkması bekleniyor.Araştırmama rağmen fiyat konusunda sağlıklı bir ekspertiz yapamadım.Emlakçılar 70tl diyor ilanlara bakınca 100-200tl arasında fiyatlar var.bakalım yol yapılsın durum ne gösterecek.

ayhan1406
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 09:15

Merhaba
Ahmet100 kuzey marmara otoban çıkışlarını aşağıdaki linkte görebilirsin.

http://www.marmaraotoyolu.com/projeler/

Ahmet100
3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:18

tesekkurler ayhan1406
bizim arazi tam Balcik kavsagi ile Liman kavsagi ortasinda ama tam otoyol uzerinde kaliyor

Yani arsamizin fiyati pek artmayacak gibi zaten imarda yok

hatta sera bile olmaz cunku otoyol dibinde

neyse Allahtan kamulastirilmadi

bir de umut ediyorum bu otoyola paralel olacak yuksek hizli tren arsamizin uzerinden gecmesin

vizyon41
3 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 11:25

Merhaba

Derince - Mollafenari arasında metrodan bahsetmişsiniz. Onu ilk defa duydum. Sanırım Darıca yazmak istediniz. Ondan haberdarız.

Benim arazim de Sipahiler'de. Tarla 1 dönümden az. Planlama Bölgesi dışında kalmaktadır. Otoyola 500m. Sevindikli gişelerine 2-2,5km mesafededir.

Ahmet100
3 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:37

vizyon41

evet Darica demek istedim. Ama sonucta 3 projede o bolgelerden geciyor. Fiyat artislarindan cok umidim var. Ama henuz bir sey goremedik.

Isin komigide kimsenin metrodan haberi yok. Beni arayan emlakcilara bahsettim hicbirisi bilmiyor. Bir iki tanesi "dogrudur ama secim yatirimdir inanmayin" dedi.

hamdiozgun

3 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 20:17

Denizli koyu ile Cumakoy arasi

(+)

(+)

(+)

sayfa 500
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara