Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara metrosu: A1 AŞTİ-Dikimevi hattı (Ankaray) [ANK]
« önceki   123 ... 949596 ... 114115116   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 95
emre yildiz
9 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 10:34

Alıntı:
Ankaray için ray yenileme ihalesi yapılmıştı. 120 gün süre vermişler. Söğütözü bağlantısı ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

AŞTİ-Söğütözü arası rayları da yeniliyorlar mı acaba? Eğer öyleyse açılmadan ve kullanılmadan eskiyen raylar olarak tarihe geçeceklerdir. Ve aslında bu bölümdeki raylardan uzun bir parçayı Sn. Gökçek'e anısı olsun diye göndermek lazım, saklasın evinin bir köşesinde, baktıkça dolmuşçulara ve AŞTİ taksicilerine kazandırdığı para ve vatandaşa attığı kazıklar aklına gelsin...

Misafir 9fc

9 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 10:38

Raylar yenilenince entegrasyon sağlanır diye düşünüyorum.
O zaman kısa sürede Söğütözü ne erişeceğiz.

Misafir 905

9 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 10:51

Ne bağlantıymış arkadaş .....

ozgurumm

9 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 10:55

emre yildiz ne kadar art niyetlisin yahu. Daha açılmamış hattın raylarını kafana göre eskittin, değiştirilmesi gerektiği yönünde karar aldın, eskilere bağlayıp bir de fırçaladın. Açmasınlar bence o hattı, hiç bir zaman açmasınlar. Şimdiye kadar olmamasının yokluğunu mu çektik de bundan sonrası için hayıflanalım. Açılmasın inşallah.

emre yildiz
9 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 11:05

Alıntı:
emre yildiz ne kadar art niyetlisin yahu. Daha açılmamış hattın raylarını kafana göre eskittin, değiştirilmesi gerektiği yönünde karar aldın, eskilere bağlayıp bir de fırçaladın. Açmasınlar bence o hattı, hiç bir zaman açmasınlar. Şimdiye kadar olmamasının yokluğunu mu çektik de bundan sonrası için hayıflanalım. Açılmasın inşallah.

Arkadaşım sen çekmemiş olabilirsin yokluğunu ama ben defalarca AŞTİ'den Armadaya yürüyen ve oradan otobüse/dolmuşa binen birisi olarak yokluğunu çok çektim. Ulusoy önünden otobüsten inip, elinden valizi olduğu için AŞTİ Emek çıkışına kadar taksiye binen çok vatandaşta gördüm.

Ayrıca, buranın açılmamasını Gökçek'e bağlamayacağım da Ankaray'da ki güvenlik görevlisine mi bağlayacağım? Ayrıca benim bildiğim raylar yıllar önce döşendi ve halen öylece bekliyor, zaten topu topu Ankaray depolama alanından sonra 250 mt kadar bir yer. Bana değil de, 15 yıldır 250 mt. rayı işletmeye açamayanlara tepki göstermen gerekirdi...

Misafir 169

9 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 11:54

Burdaki bazi kardeşlerimiz bazi seyleri bilmiyor. Bakın arkadaşlar metro hatti ha açalım deyince acilabilecek birsey degildir.Bunlar mühendislik projeleridir.Söğütözü uzatması da mühendislik projeleri bitince açılacak.

Tunç D.
9 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 12:14

Alıntı:
AŞTİ-Söğütözü arası rayları da yeniliyorlar mı acaba? Eğer öyleyse açılmadan ve kullanılmadan eskiyen raylar olarak tarihe geçeceklerdir. Ve aslında bu bölümdeki raylardan uzun bir parçayı Sn. Gökçek'e anısı olsun diye göndermek lazım, saklasın evinin bir köşesinde, baktıkça dolmuşçulara ve AŞTİ taksicilerine kazandırdığı para ve vatandaşa attığı kazıklar aklına gelsin...

Sanmıyorum,zira ihalede aşınan raylar ibaresi mevcuttu,hiç kullanılmamış rayların neresi aşınabilir ki ?
Daha ziyade Demirtepe-Kolej arasındaki aşırı sarsıntıya acil çözüm olarak yapılmış bir şey gibi geldi bana.

Alıntı:
Burdaki bazi kardeşlerimiz bazi seyleri bilmiyor. Bakın arkadaşlar metro hatti ha açalım deyince acilabilecek birsey degildir.Bunlar mühendislik projeleridir.Söğütözü uzatması da mühendislik projeleri bitince açılacak.

Alt tarafı 250 metre yahu,kaba inşaatı bile işin içine katsan en fazla 1 senede tamamlanırdı,1 senede bitirmeyi bırak en az 10 senedir atıl bir şekilde bekliyorsa işin bilerek yokuşa sürülerek uzatılması suretiyle birilerine rant yapıldığı veya birilerinin sorumluluğunu yerine getirmediği açıkça bellidir.

Misafir 959

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:10

Sn Mustafa Tuna sürekli gazete yada televizyonlara tüm Ankara hakkında konuşuyor ancak bir tek şu Ankaray söğütözü hakkında konuşmuyor sanırım?

okoc2
8 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 22:56

herhangi bir gelişme var mı? Geçen sene bimerden yazdığımda Mart 2018 demişlerdi.

Misafir 9f4

8 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 23:55

Şu an için bilgi yok ama Ubak’a soran oldu mu?

sayfa 95
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 949596 ... 114115116   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet