Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Buray Hakkında


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Cemoli D18
2 yıl önce - Prş 17 Ksm 2016, 22:38
Buray Hakkında


Buray Hoşsöz, ya da bilinen adıyla Buray (d. 15 Haziran 1984, Lefkoşa) Kıbrıs Türkü, pop sanatçısı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik bölümü mezunu olan ve master derecesini University of Glamorgan’da Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamlayan Buray, yaklaşık 15 yıldır müzikle iç içe yaşıyor.

Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan Buray, başta Ferhat Göçer'in “Unutmuş Çoktan” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi. Bir yandan da Melbourne’daki stüdyosunda ilk albümü "1 Şişe Aşk" için çalışmalarını sürdüren Buray, şimdi de albümün habercisi olan ilk şarkısı “İstersen” ile müzikseverlere merhaba dedi.

Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti.

Solistliğini üstlendiği “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle birçok konser veren Buray, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile büyük ilgi gördü.

2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çaldı. Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan genç yıldız, KKTC’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi.

"1 Şişe Aşk" albümünün çıkış şarkısı "İstersen" oldu. Sözleri Gözde Ançel’e, bestesi Buray ve Gözde Ançel ikilisine ait olan "İstersen" şarkısının düzenlemesi de Buray’ın imzasını taşımaktadır. Akustik ritimleri ve Buray’ın kendine özgü vokaliyle seslendirdiği "İstersen" radyolar ve dijital platformlarda yerini aldı. Şarkı, Türkiye resmî listesi'nde 1 numaraya yükselmeyi başardı.öAlbümün ikinci klibi "Sen Sevda Mısın" şarkısına çekildi. Şarkı, Türkiye resmî listesi'nde 1 numara olma başarısı gösterdi. "Sen Sevda Mısın"'ın ardından üçüncü klip olarak "Kimsenin Suçu Yok" şarkısı yayımlandı.


-------


Cvsi gayet iyiymiş bu kadar yaşı olduğunu da bilmiyordum bir çok yönden şaşırttı bu şarkıcı beni.
Şarkıları ciddi manada güzel ve duygu dolu. Özellikle; Sen sevda mısın ve Kimsenin Suçu yok parçaları harika. YouTube'da da Hakkı veriliyor şarkıların ülke nüfusundan fazla dinlenmeye gidiyor Arap ve Asya bölgesinde de hayran kitlesi var sanırım.


Cemoli D18
2 yıl önce - Prş 17 Ksm 2016, 22:40

Buray - İstersen


66 milyon kez izlenmiş.


****


Buray - Sen sevda mısın?


71 milyon kez izlenmiş.


****


Buray - Kimsenin suçu yok


26 milyon kez izlenmiş.


Üç şarkısı da bu, dinlemediyseniz dinleyebilirsiniz.


En son Cemoli D18 tarafından Prş 17 Ksm 2016, 22:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


Emir ERTEN

2 yıl önce - Prş 17 Ksm 2016, 22:42

Başlığı ilk gördüğümde acaba yeni bir raylı sistem projesi mi dedim.

Aklıma ilk Bursa geldi. Sonra da Burdur. Bursa da zaten raylı sistem var dedim. Burdur da oldukça küçük bir şehir. Meğer popçuymuş.ceyhun axoy
2 yıl önce - Prş 17 Ksm 2016, 23:55

Yeni çıkan albümündeki şarkılar çok kaliteli Türk Sanat müziği ve Türk Halk müziğini Pop müzik ile harmanlamış . Gayet başarılı kendisi .

Alıntı:
Başlığı ilk gördüğümde acaba yeni bir raylı sistem projesi mi dedim.


Bende Burayı ilk internette adını gördüğümde bluray diye okumuştum


sengulb

1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 18:07

Buray - Hasretinle Yandı Gönlüm
Unutmuş Çoktan
Buray ve dün başlığa eklediğim Simge'yi ilk kez dinledim, gençlerimize başarılar

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=5790680#5790680Cemoli D18
1 yıl önce - Prş 05 Ekm 2017, 22:14
Fantastik


Cemoli D18
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 19:02

Efsane bu kıvırcık


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET