Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Demetevler kentsel dönüşüm
« önceki   123 ... 252627 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
turgutkuzan

6 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 12:17

Alıntı:

1 - ) KARŞI DA OLSALAR ŞİMDİDEN SÖYLENİP, YAYINLANIP, ÖNLEMLERİNİ ALMALARI SAĞLANABİLİR. PAT DİYE BAŞLAMAZ.
2 -) ANKAPARK BİTİRİLSİN ÖNCE.
3 -) ATIYORUM LCW YE AYDA 150 BİN TL KİRASINI ÖDERSENİZ BELKİ RAZI OLABİLİR, O DA BELKİ
4 -) ASLINDA DEMETEVLERİN TRAFİK SIKINTISI YOK, SORUN SIFIR. NEDEN Mİ ? 3 ARACIN YAN YANA RAHATLIKLA GEÇEBİLECEĞİ, HATTA BİRBİRİNİ SOLLAYABİLECEĞİ İVEDİK CADDESİNDE, 2 SIRA HATTA 3 SIRA PARK EDEN ARAÇLARA ÇARE BULMAK BU KADAR MI ZOR ?

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

1) http://www.mimarlarodasiankara.org/index.php?Did=5317 linkinde verilen bilgilerden de anlaşılacağı üzere
Bakanlık onayı bekleyen Ankara 2023 nazım imar planı 09.04.2007 tarihinde askıya çıkarılmıştır.
Plan onaylandıktan sonra, iskan sahiplerine en az 3 ay önceden resmi bildirimler yapılacaktır.
Diğer bir deyişle, kentsel dönüşüm PAT diye başlamamış olacak.

2) https://www.sabah.com.tr/ankara-baskent/2017/12/2 ...hatlatacak linkinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın 21.12.2017 tarihinde ANKAPARK için yaptığı açıklama şu şekildedir :
Anlaşma gereği 10 yıllık işletme sürecinin uzatılması için görüşüyoruz. Bunu aştığımız anda burayı kiralayacağız.

ANKAPARK kiralama konusunda anlaşmaya varılmış, süresinin uztaılması için görüşmeleri yapılmaktadır.
ANKAPARK inşaatının kiralanması diye bir şeyden bahsedilemeceğine göre ANKAPARK'ın yapmı tamamlanmış demektir.

3) Bulvar düzenlemesi, Metro istasyonlarının kaldırımda kalacak şekilde düzenlemesi gerekir.
Bu durumda düzenleme Vatan caddesinin genişletilmesi şeklinde olacaktır.
Genişletmek için Vatan caddesindeki bir veya azami iki sıra binanın yıkılması yeterli olacaktır.
Bulvar açıldıktan sonra, muhtemelen ivedik caddesi trafiğe kapatılacaktır.
İvedik caddesinin trafiğe kapatılması, cadde üzerindeki işyerlerinin gelirlerini önemli oranda düşürecektir.
Anlaşılacağı üzere LCW YE AYDA 150 BİN TL KİRA ödemek gerekmeyecektir.

4) Demetevler'in trafik sorununu çözmenin en pratik / en sağlıklı / en ucuz yöntemi bulvar açmaktır.

turgutkuzan

6 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 12:28

Alıntı:

Ben Yenimahalle MİT kampüs alanı kalkınca oranın iyi değerlendirilmesi ile bir nebze umut görüyorum yoksa burası kendi kendine yıkılana kadar böyle devam edecektir Daha Şentepe bitmedi,mevcut Yamaçevler projesi kararı henüz geçti,çok daha değerli bölge olan Gayret Mahallesi İstanbul Yolu cepheli evlerin dönüşümü,SSK blokları vs derken olacaksa da bu işin 10 yılı var ..

Onkoloji Hastanesi kalkınca ne olacağı belli olmayan bir hastane kampüsü de cabası ..

Şahsi fikrim MİT ve Onkoloji yön verecektir buranın geleceğine ama değişim kaçınılmaz olacaktır konum olarak son derece değerli

1) http://www.reklam_link.com.tr/iste-mitin-yeni ...80865h.htm linkinde verilen bilgileri doğru kabul edersek, MIT yerleşkesinin taşınması 2019 seçimleri sonrasına kalmış görünüyor.

2) https://www.birgun.net/haber-detay/ankara-da-devl ...79648.html linkinde yer alan bilgiyi doğru kabul edersek
Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2018 yılı içinde açılması planlanan Etlik şehir hastanesine taşınacak.

3) Bakanlık onayı bekleyen planın beni ilgilendiren kısmı ilk etapta ve 2019 seçimleri öncesinde yapılacak çalışmalar.
Tahminlerim doğru çıkarsa, 2019 seçimlerinde oyumu Demetevler'de kullanamayacağım demektir.

bagci06
6 ay önce - Cmt 03 Mar 2018, 13:11

2023 bilmem ne planına bakılırsa hurdacılar 20 senedir kalkacak daha aşti yi yerinden kaldıramadılar, masalcılığı bırakıp gerçek hayata dönmek lazım. 2015 seçiminde demetevlere söz verildi, hani nerde ?

Misafir 46e

6 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 11:27

turgutkuzan'ın görüşlerine bende katılıyorum demetevlerin kentsel dönüşüm çalışmalarının 2019 seçimlerinden önce başlayacağını düşünüyorum demetevler sakinlerninde hiçbirinin mağdur edilmeyeceğini düşünüyorum bizat sayın cumhurbaşkanımız 2015 seçimlerinden önce demetevlerde yaptığı mitingte hiç kimseyi mağdur etmeyiz etmeyeceğiz kemin kaç m2 evi varsa o kadar ev vereceğiz yani dairesine daire vereceğiz demişti uygulamayı bir an önce bekliyoruz

Misafir 471

6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 15:17

demet parkının yanındaki barış mahallesinden kentsel dönüşüme başlarlar gibi demete nazaran kentsel dönüşüme daha müsait. yapılacak binalar ve izlenecek yolda demetevler halkına , fikir olarak kentsel dönüşüm cazip gelebilir ve dönüşümü hızlandırır.

Misafir 413

6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 17:19

Yazıları okudum merak ettim ve belediyeye gittim. Bugün saat 13:45 ile 15:00 saatleri arasında belediyede 2 birim ile görüştüm, çalışma yok ve daha olmaz gibi diyorlar, kim dediyse uydurmuş olmalı dediler. Bence yazdıklarımıza dikkat edelim, wow turkey sayfasında okudum dedim, biz bir araştıralım dedi imardaki yetkili. Diğeri de kendiniz yazıyorsunuz kendiniz inanıyorsunuz dedi Kentsel dönüşüm ile ilgili bir çalışma yok, seçimde söz verilir mi bilmem dediler

turgutkuzan

6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 18:20

Alıntı:
Yazıları okudum merak ettim ve belediyeye gittim. Bugün saat 13:45 ile 15:00 saatleri arasında belediyede 2 birim ile görüştüm, çalışma yok ve daha olmaz gibi diyorlar, kim dediyse uydurmuş olmalı dediler. Bence yazdıklarımıza dikkat edelim, wow turkey sayfasında okudum dedim, biz bir araştıralım dedi imardaki yetkili. Diğeri de kendiniz yazıyorsunuz kendiniz inanıyorsunuz dedi Kentsel dönüşüm ile ilgili bir çalışma yok, seçimde söz verilir mi bilmem dediler

Görüştüğünüz kişilerin bakanlık onayı bekleyen imar planından haberleri var mıydı?
Büyük çaplı projelerde çalışmalar (suistimalleri engellemek için) mümkün olduğunca gizli yürütülür.
Çok az sayıda kişinin gelişmelerden haberi olur.
Bu kişilerde sorulara olumsuz cevaplar vermeyi TERCİH ederler.

Konuya yazdıklarım, bakanlık onayı bekleyen imar planına dayalı TAHMİNLERDİR.
Tahminlerimin ne kadarının tutacağını bu yıl içinde gözlemleyebileceğimizi umut ediyorum.

Misafir 46e

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 10:45

ben yenimahale ve büyükşehir belediyelerine ankara valiliğine ve cumhurbaşkanlığına yazdığım yazılara aldığım cevaplardada çalışmanın olmadığı bilgisi veriliyor ama yenimahalle belediyesinin bu kentsel dönüşümü istemediğini, büyükşehir belediyesi ve bakanlığın demetevler kentsel dönüşümü için çalışmalar yaptığını sayın cumhurbaşkanımızında kentsel dönüşümün yapılması konusunda direktifleri olduğunu biliyorum. VİZYON GÜCÜNÜN STATÜKOYU YENECEĞİNİ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN GERÇEKLEŞECEĞİ İNANCINDAYIM..... GÖRELİM MEVLAM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER..

Misafir ed1

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 17:37

Turgut kazan bir çalışma yok. Bakanlık onayına sunulan şey demetevler kentsel dönüşümü değil. 2018 de başlar falan demişsin. Öyle bir durum yok. En iyi ihtimalle 5 seneden önce girişim olmaz. Belediyeye ismini vereceğim. Insanları yönlendirme çabasına girme. Burda insanlar emek vermiş, ev almış, dükkan almış

turgutkuzan

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 18:05

Alıntı:
ben yenimahale ve büyükşehir belediyelerine ankara valiliğine ve cumhurbaşkanlığına yazdığım yazılara aldığım cevaplardada çalışmanın olmadığı bilgisi veriliyor ama yenimahalle belediyesinin bu kentsel dönüşümü istemediğini, büyükşehir belediyesi ve bakanlığın demetevler kentsel dönüşümü için çalışmalar yaptığını sayın cumhurbaşkanımızında kentsel dönüşümün yapılması konusunda direktifleri olduğunu biliyorum. VİZYON GÜCÜNÜN STATÜKOYU YENECEĞİNİ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN GERÇEKLEŞECEĞİ İNANCINDAYIM..... GÖRELİM MEVLAM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER..

Alıntı:
Turgut kazan bir çalışma yok. Bakanlık onayına sunulan şey demetevler kentsel dönüşümü değil. 2018 de başlar falan demişsin. Öyle bir durum yok. En iyi ihtimalle 5 seneden önce girişim olmaz. Belediyeye ismini vereceğim. Insanları yönlendirme çabasına girme. Burda insanlar emek vermiş, ev almış, dükkan almış

http://www.hurriyet.com.tr/demetevler-donusumune- ...i-40486576
linkinde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar tarafından 11.06.2017 tarihinde yapılan açıklamalar yer almaktadır.

Sağlıksız çok katlı binalarıyla bilinen ve kentsel dönüşüm için farklı formüllerin konuşulduğu Demetevler ile ilgili Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, hak sahiplerinin ilçe dışına gitmeye sıcak bakmadıklarını söyledi.
Vatandaşlar için yeni yapılacak binaların ilçe içinde inşa edilebileceğini belirten Başkan Yaşar, MİT arazisini de önererek şunları söyledi:

KUZEY ANKARA’YA GİTMEZ

“Dönüşüm Yenimahalle Belediyesi ve Büyükşehir’i de aşan bir durum.
Şu anda yoğunluk 5.5-6. (Apartman kat yüksekliği kastediliyor.)
Bu yoğunluğu 12’ye çıkaramayız.
Vatandaşın bir kısmının dışarıya gitmesi lazım.
Türkiye’nin bugünkü şartlarında ekonomik boyutu da çok büyük bir durum.
Devletimizin halkın yararına, vatandaşların haklarının korunacağı iyi bir barınma sağlayacağı projesine biz de Yenimahalle Belediyesi olarak destek veririz.
Ama kalkıp ‘Kuzey Ankara’ya gidin’ derlerse Demetli gitmez çünkü buralar tapulu. Uygun bir yer olursa gider.

ALTYAPISINI HAZIRLADIK

Şu anda Demetevler ile ilgili SOMUT bir çalışma yok.
35 sene sonra iskanlarını biz verdik.
Altyapısını yaptık.
Şu anda Demetevler’de kaç daire, kaç dükkan, depo olduğunu biliyoruz.
YARIN masaya oturulduğunda tüm bunların fizibilitesi hazır.

Dükkan sahibine ne verilecek, kaç daireye kaç metrekare daire verilecek bunların hepsinin alt yapısı hazır.
Burada dönüşüm yapılacaksa kaynağının ve Demet’in dışındaki yerinin bulunması lazım.
Bana göre vatandaşı sağa sola da göndermeye gerek yok.

MİT’İN ARAZİSİ OLABİLİR

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) taşınacağı söyleniyor.
MİT’in arazisi büyük bir alan, orası olabilir.
Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) ziraatten kopmuş bir alanı var orası olabilir.
Polis Koleji’nin olduğu bölge de olabilir.
Daire sahibi yapmak istenenlere buralarda yer verilirse bu işin çözüleceğini düşünüyorum.
Vatandaşın rızasını da almak gerekir.
Vatandaşın rızası olmayan bir şeye ben de evet demem.
Mümkün olduğunca büyük çoğunluğun rızası alınırsa daha başarılı olunur.”

Fethi Yaşar, "Demetevler ile ilgili SOMUT bir çalışma yok." ifadesinden sonra "YARIN masaya oturulduğunda tüm bunların fizibilitesi hazır." ifadesini kullanıyor.
Yaptıkları çalışmaların YARIN kentsel dönüşüm için masaya oturabilmek için SOMUT çalışmalar olmadığını söylüyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın 2017 yılı içinde taşınması planlanmıştı.
Gecikmenin iki yıl olacağını varsaysak bile 2019 seçimleri öncesinde taşınma ihtimali yüksektir.
Fethi Yaşar bey uygun alanlar arasında taşınması düşünülen Onkoloji hastanesinin arazisini belirtmemiş.

Başkentin Sincan --> Temelli istikametinde büyümesi hedeflenmektedir.
Bu bölgede konut üretimine ağırlık verilmektedir.
Ankara Büyük Şehir Belediye başkanı (Sincan eski belediye başkanı) Mustafa Tuna Sincan Saraycık bölgesinde 11.000 tanesi TOKİ tarafından yapılacak, 20.000 konutluk alanın imar düzenlemesini yapmıştır.
Demetevlerdeki iskan sahiplerinin hızla gelişmekte olan Sincan'dan teklif edilecek bir eve sıcak bakması yüksek ihtimaldir.

sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet