Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
« önceki   123 ... 303132 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 31
Profesör
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 17:23

O zamanki belediyeden yüksek makamlarda çok yakın tanıdıklarım vardı ve yapılacak çok iyi projeler vardı Sabri Uğur 2. kez seçilseydi.Uluslararası fuardan tutun avluya benzer bir projeden tutun kentsel dönüşüm projelerine kadar.Gerçekten iyi bir atılım yapacaktı Balıkesir çünkü istediği düzeni yeni kurduğunu söylüyordu Başkanlığın sonlarında.O zaman 2. kez Seçilememesi gerçekten Balıkesir için en büyük kayıptir.

Alp Serter

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 17:39

Ahmet Bey, şehrin kontrolsüz büyümesi konusundaki uyarılarınız haklı, zaten ben de dönüşüm ve büyüme derken, her defasında planlı programlı diye belirtiyorum. Ancak günümüz şartları Balıkesir için çok değişti, gerek merkezi hükümetin ulaşım ve altyapı mega projeleri, gerekse İstanbul Megapolü'nün (neredeyse birleşen İst.-Tekirdağ-İzmit-Sakarya-Bursa) artık yükü kaldıramayıp sanayi ve nüfuslarının çevre illere taşmaya başlaması sebebiyle kaçınılmaz bir büyüme bekliyor Balıkesir'i. Benim korkum da zaten bu kaçınılmaz büyüme ve dönüşümün planlamasının ıskalanması. Bu planlamayı yapmak ve yönetmekle yükümlü tek kurum Büyükşehir Belediyesi. Anlayamadığım ise Balıkesir'de büyük değişim başlıyor sloganıyla, kentsel dönüşüm adına hiç bir şeyin ortaya konulmamış olması.

Bakın söylediğiniz ada bazlı yapılaşma, Edip Uğur zamanında yapılan imar planlarında, sadece yeni planlanan bölgelerde değil, şehir merkezinin tamamında revize edilerek hazırlandı. Bunun sebebi merkezdeki kentsel dönüşüm içindi, ancak bugün halen daha yeni yerleşim alanlarını bırakın, merkezdeki ada içi düzenlemeler bitirilip inşaat ruhsatları verilemiyor. Yönetim değişiminden beri geçen 4,5 ay az zaman değil. Vatandaş bazı şeyleri umursamıyor olabilir, ama yöneticilerin ufkunun geniş olması gerekir. Umarım daha fazla oyalanılmadan, Balıkesir'i büyütürken dönüştürmek, modernleştirmek adına her ne yapılacaksa bir an önce harekete geçilir.

Misafir f07

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 17:53

Onu bırakın, şehirdeki tek nitelikli modern konut üretimini, müteahhitleri yaşatacam diye sonlandıracağını söylüyor Başkan. Hizmet öncelikli değil diyor bir de. Böyle bir zihniyet 1 sene içinde nasıl fayda sağlayacak bu şehre de biz de gidip oy vericez çok merak ediyorum.

ahmet sert
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 17:59

Devamlı vurguladığım bir şey var, kimin yaptığı önemli değil benim için, yapılan şey daha önemli.Neticede politikacıların ağzında olan bir şey ya bu, makamlar geçicidir, önemli olan bir hoş sada bırakmak türü söylemleri dillerinden düşürmüyorlar.Bir önceki dönemde yapılan en önemli icraatlardan birisi 1988 yılından beri el atılmayan imar planını hazırlatmak oldu.Tabi ki maalesef kim olursa olsun bu iş yapılırken daha 1/100.000'lik plan aşamasında spekülasyonlar, dedikodular yapılmaya başlanıyor.Vay efendim Ankara'dan yapılıyor, bunu yapan şirket bizim şehrimizi bizden daha mı iyi bilecek, şehre yabancılar vs. vs. planlar daha da ölçek olarak büyüyünce dedikoduların şiddeti de artmaya devam ediyor.Yeni olarak imara hangi bölgeler açılacak, birileri rant mı elde ediyor, amiyane tabirle malı mı götürüyor falan falan.Yapanlar varsa günahları boynuna, Allah çıkarır, ilahi adalet er geç tecelli eder.Ama dediğim gibi şehrin planlı-programlı düzgün büyümesi için şarttı.Ama uzun zamandır ruhsat verilemiyor, artık bu konuyu çözüp, şehri ada bazlı planlayıp, kentsel dönüşümün önünü açıp işi çözmeleri gerekiyor.İş uzadıkça pis kokular gelmeye başlar, dedikodular alır başını gider, birilerini mi kayırıyorsunuz, kişiye özel düzenlemeleri halletmek, formül bulmak için mi bekliyorsunuz türü söylemler başlar, benim kulağıma gelenler var mesela.

Dediğiniz doğru, artık sanayi aksında olduğumuz için kaçınılmaz olarak bu trendi göğüslememiz gerekiyor ama ne kadar planlı, hazırlıklı olursak o kadar negatif etkilenir, o kadar kaliteli göç alırız.10 senem büyük şehirlerde geçtiği için çok da aman aman birşey olmadığını, önemli olan kendi çevrenizin ve yaptıklarınızın olduğunu, yaşadığınız kent mutlu ve huzurlu olduğunda sizin de aynı oranda mutlu ve huzurlu olacağınızı anladığım bir tecrübe ve yaşa geldim çok şükür.

atk16
6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 10:53

Arkadaşlar değerlendirmeyi şu şekilde yapmak gerekiyor.

Ahmet Edip Uğur döneminde yapılan icraatler nelerdir, (yol-su ıvır zıvır hariç onlar zaten belediye görevi.)

*Balıkesir/Merkezine 3 tane kavşak yapıldı (Gençlik Merkezi, Doğumevi, Emniyet)
*Avlu Balıkesir

gerisini devamlı Balıkesir'de yaşayan abilerim eklesinler, ve görelim ne olmuş, ne bitmiş. Sonra bu konu üzerinden ilerleyelim sohbetimizde.

Misafir f87

6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 11:08

BALTOK,YENİ BELEDİYE BİNASI PROJESİ,YENİ ÜNİVERSİTE YERİ BELİRLENMİŞTİ ÖZEL ÜNİVERSİTELERLE GÖRÜŞMELER BAŞLAMIŞTI.

Misafir 08b

6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 12:13

Baltok ve Çamlık projeleri çoktan başlanmış, hızla da ilerliyordu. Baltok bölgesine misafirin yazdığı Büyükşehir Ana Hizmet Binası ve Vakıf Üniversitesi dışında, Otel Ofis ve Avm den oluşan karma projeye başlanacaktı.
Şimdi bunlar ancak hayallerde, gerçekler: kilitli parke taşı, su, asfalt, otopark vs.

Misafir 08b

6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 12:29

Misafir 4ba

6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 12:31

Filli boya yatırım yaptı,şişe cam yatırım yaptı.

Misafir 08b

6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 12:37

Yeni sebze meyve hali, Türkiye' nin en büyük çocuk köyü, Türkiye'nin 2. Robotik otoparkı, Türkiye'nin en büyük ve modern hayvan bakım ve barınma merkezi.

sayfa 31
« önceki   123 ... 303132 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET