Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3295
safsata00

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:38
Türk firmasından gemilere otomatik pilot

"Yüzde yüz yerli oto pilot ürettik"

Oto pilot ile ilgili bilgi veren Tunur, "Oto pilot sistemleri gemilerde insan gücünü en aza indirecek sistemlerdir. Oto pilot deyince birçok versiyonu, birçok değişik yapılarda bulunuyorlar. Bunların en çok kullanılanlarından bir tanesi pusulaya göre dümen tutması. Bunların dışında biz bazı değişiklikler de koyduk. Mesela nasıl bir çizgi izleyen bir robot düşünürseniz, biz de gemileri bir çizgi üzerinde götürmeyi başardık. Bu da bu işin bir inovasyonu oldu. Bununla ilgili de yazılımlarımızı halen geliştirmeye devam ediyoruz. Halihazırda bitmiş ürünlerimiz de var. Bu ürünleri de bu yıl içerisinde ticari olarak artık satışa hazır hale getireceğiz. Burada cihazlarımız Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın teknolojik ürün deneyim belgelerine sahip. Bunun dışında sertifika bazında Türk Loydu ile çalışıyoruz. Türk Loydu'nun İSO 9001 kalite yönetim sistemiyle bütün çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Ülkemizde ticari anlamda öyle halihazırda böyle bir ürünümüz yok. Bu ilk olacak. Burada kullanılan bütün sistemlerde yüzde 100 Türk mühendisliği, kendi çalışmalarımız kullanıldı. Kullanılan bütün malzemelerde yüzde 100 yerli ürünler kullanıldı. Oto pilotumuza bağlı GPS de kendi üretimimiz. Pusula sistemleri kendi pusulalarımız. Kontrol kutuları da tamamen yerli mallardır. Yüzde yüz yerli oto pilot ürettik diyebiliriz" dedi.

Türkiye'de gemi endüstrisinin büyük bir pazar ve sektör olduğunun altını çizen Tunur, "Burada biz gemi yapıyoruz ama içindeki cihazları üretmiyoruz, yapmıyoruz. Bu cihazlar aslında neredeyse bir gemi fiyatı kadar maliyetler oluşturmakta. Bir oto pilot sistemini, komple entegre seyir sistemine çevirebiliyoruz. Bunlarda eğer bizim sistemlerimiz eğer karşılaştırılacak olursa yurt dışından çok çok uygun fiyata olacaktır" ifadelerini kullandı.
http://www.denizhaber.com/sektorden/turk-firmasin ...74223.html

Yalcin Tasdelen
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:39

Ben boyle sacma boyle Aptalca bir haber gormedim. Bu Nurettin Canikli denilen kisi bu Ulkeyle Dalga Gecen Bir Bakandir bana gore. Yazik Cok Yazik

http://m.ensonhaber.com/cnra-muhimmati-afrinde-ku ...lacak.html

(+)

Misafir 439

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:54

Safsata00 gelistirme projesi atak helikopterinin topu icin anladigim kadariyla

Madem elimizde yerli top var neden italyadan aliyoruz ataklar icin
Yoksa fetoculeri temizleyemedikmi tam olarak

Bu fetoculer sakliyor bile olabilir urunlerimizi

Darpa
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 16:18

MKE tarafından TSK ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen
12.7 x 99 mm MAM-15 (Milli Anti Materyal) Keskin Nişancı Tüfeği testlerde...

https://twitter.com/SavunmaTekno/Reklam_link/971380463720910849

safsata00

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 16:27

Alıntı:
Safsata00 gelistirme projesi atak helikopterinin topu icin anladigim kadariyla

Madem elimizde yerli top var neden italyadan aliyoruz ataklar icin
Yoksa fetoculeri temizleyemedikmi tam olarak

Bu fetoculer sakliyor bile olabilir urunlerimizi

Üstadım 20mm yok onu geliştirecekler.

safsata00

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 16:29

Alıntı:
Ben boyle sacma boyle Aptalca bir haber gormedim. Bu Nurettin Canikli denilen kisi bu Ulkeyle Dalga Gecen Bir Bakandir bana gore. Yazik Cok Yazik

Gerçi bu bakanımız sapla samanı herzaman karıştırmıştır buna alışın artık.Ama bu haberde canını sıkan ne yalçın onu anlamadım bi anlat hele.

safsata00

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 16:35

yav bunlar termobalik başlıklı yada güdümlü olanlar olmasın.?

Mehmet Yeşilbaş

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 16:47

TAI ve Sarsılmaz helikopterler için top geliştirecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) ile Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ, taarruz helikopterlerinde kullanılacak top sistemlerinin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanması amacıyla ortak şirket kuracak.

TAI ve Sarsılmaz, "askeri silah ve bunların parçalarının imalatı"na yönelik ortak girişim için Rekabet Kurumuna başvuruda bulundu.

Başvuru kapsamında, TAI ve Sarsılmaz, ulusal ve uluslararası pazarlara sunmak üzere, taarruz helikopterlerindekullanılacak top sistemlerinin geliştirilmesi, tasarımı, üretimi, lojistik desteği, pazarlanması ve ihracatını temin etmek üzere ortak girişim şirketi oluşturmayı amaçlıyor.

TAI halen T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri'nin üretimini gerçekleştiriyor. Türk savunma sanayisinin öncelikli hedefleri arasında ATAK helikopterleri için yerli motor geliştirilmesi ve 20 mm top sisteminin yerlileştirilmesi de bulunuyordu.

(AA)

http://www.aksam.com.tr/guncel/tai-ve-sarsilmaz-h ...ber-714437

safsata00

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 16:55

Alıntı:
TAI ve Sarsılmaz helikopterler için top geliştirecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) ile Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ, taarruz helikopterlerinde kullanılacak top sistemlerinin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanması amacıyla ortak şirket kuracak.

TAI ve Sarsılmaz, "askeri silah ve bunların parçalarının imalatı"na yönelik ortak girişim için Rekabet Kurumuna başvuruda bulundu.

Başvuru kapsamında, TAI ve Sarsılmaz, ulusal ve uluslararası pazarlara sunmak üzere, taarruz helikopterlerindekullanılacak top sistemlerinin geliştirilmesi, tasarımı, üretimi, lojistik desteği, pazarlanması ve ihracatını temin etmek üzere ortak girişim şirketi oluşturmayı amaçlıyor.

TAI halen T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri'nin üretimini gerçekleştiriyor. Türk savunma sanayisinin öncelikli hedefleri arasında ATAK helikopterleri için yerli motor geliştirilmesi ve 20 mm top sisteminin yerlileştirilmesi de bulunuyordu.

(AA)

http://www.aksam.com.tr/guncel/tai-ve-sarsilmaz-h ...ber-714437

Üstadım bu haber sabah paylaşıldı hatta sabahtan beri gatling tartışması yapıyoruz bu haber yüzünden

Misafir 2ba

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 18:37

Akkor P. . Çalışma prensibi anlatılmış. 120 adet tedarik edilmiş. Zazlon-L den en büyük farkı modüler olması. Bu yüzden araçlara takılması kolay ve daha ucuz muş. Üç adet tankta test edilmiş. Leopart A4 M60T ve M60A3 de Helal aselsana.

sayfa 3295
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET