Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - Samsun Hızlı Tren Projesi
« önceki   123 ... 118119120 ... 124125126   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 119
Haritaci

9 ay önce - Prş 01 Mar 2018, 14:51

O kısımda çalışmalar 18 Aralık'ta bitmiş olmalıydı.

Ahmed Bayezid
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:12

Var mı yeni bir gelişme? Ne zamandır ses seda çıkmıyor.

Misafir 929

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 16:03

Biz de senden haber bekliyorduk kardeşimAhmed Bayezid
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 12:27

Malum iş güç arasında vakit ayıramıyorum bu aralar
.Birkaç yetkiliye sorucam vakit bulunca.


Hamit Karadeniz
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 16:42

Alıntı:
Devletin neresi kar etmiş ki demir yolu etsin borç biriktikçe vergilere zam

Bir yumurtayı 10 kişi taşır onu da kırmadan yerine getiremez. Diye bir deyim var.. doğru gibi.


seraner
9 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 18:38

delice'den tam olarak nerden geçeceğine dair bir proje resmi varmıdır ben hiç bir yerde bulamadım , sungurlu'ya dair bir proje paylaşılmış acaba nerden alındı o çizim , bilgisi olan varmıAhmed Bayezid
9 ay önce - Pzr 18 Mar 2018, 23:36
Samsun Hızlı Tren Hattı, Bolaman’a Kadar Gelsin / 16.03.2018


Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) ve bağlı kuruluşlara ait görüşmelerin yapıldığı KİT (Kamu İktisadi Teşebbüsleri) Komisyonu, alt komisyon toplantısında TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’dan hızlı tren hattının Ordu’ya kadar getirilmesini talep etti.

Samsun Hattı, Bolaman’a Kadar Gelsin

Daha önce de Ordu’ya hızlı tren hattının gelmesi gerektiği ifade eden ve konuyu Bakan Nurettin Canikli’ye ilettiğini açıklayan Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, hızlı tren talebini şimdi de KİT Komisyonu, alt komisyon toplantısında TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’a iletti.

Komisyon toplantısında söz alarak Ordu halkının büyük bir istekle hızlı tren beklediğini söyleyen Metin Gündoğdu “Son 15 yılda TCDD büyük bir atılım yaptı. Öyle ki hızlı tren işletmeciliği konusunda dünyada 8. sırada yer alıyoruz. Bunun mimarı olan yöneticileri ve tüm demiryolu camiasını kutluyorum. Tren ağı hususunda, ne yazık ki Karadeniz bölgesinde eksiklikler olduğunu görüyoruz. Bölgemizde ve özelde Ordu ilimizde hızlı tren için önemli bir kamuoyu oluştu. Karadeniz sahil hattının TCDD tarafından planlamaya alınmasını istiyoruz.
Şimdiki aşamada bu gerçekleştirilemiyorsa, Samsun hattı üzerinde yapılan çalışmanın uzatılarak Fatsa Bolaman’a kadar getirilmesini talep ediyoruz. Çalışmaların başlatılması bile biz Karadenizliler için önemli bir hadise. Samsun hattının 40 kilometre uzatılarak Bolaman’a kadar getirilmesinin büyük bir maliyet de getireceğini zannetmiyorum. Hat uzatılarak Ordu’nun tren yolu sahip olması sağlanabilir. Hızlı tren bölgenin sanayisi ve turizmi için olmazsa olmazımız.” dedi.

Genel Müdür Apaydın: “Çalışma Yapacağız”

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın “Karadeniz’e demir yolu ağı getirmek hedeflerimiz içinde. Karadeniz’de Samsun ve Trabzon hatları olmak üzere iki hatta çalışmamız var. Sizin dediğiniz Samsun – Bolaman hattı ile de çalışma yapacağız.” diye konuştu.

Alıntıdır


Ahmed Bayezid
8 ay önce - Prş 29 Mar 2018, 14:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Samsun Gibi Bir Şehir Hızlı Trensiz Olmaz” / 26.03.2018


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun 6. olağan il kongresinde yaptığı konuşmada ; “Ben Samsun’da da değerli belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Samsun bizim iktidarımızda çok daha farklı bir yere geldi. Çok daha farklı bir konuma geldi. İnanıyorum ki çok daha iyi bir duruma gelecek” diye konuştu.

Konuşmasında Samsun’a müjdeler veren Erdoğan, “Samsunspor’un durumu iyi değil. Şimdi sizlere bir müjde vermek istiyorum. Samsun’a şehrin ismini taşıyan ikinci bir devlet üniversitesi açıyoruz. ‘Samsun Üniversitesi’nin kuruluşuyla ilgili karar YÖK’te alındı. İnşallah kanun olarak Meclisten çıkacak ve üniversitemiz de en kısa zamana eğitim-öğretime başlayacak. 900 yataklı şehit hastanemiz ihale sürecinde. Samsun gibi bir şehir hızlı trensiz olmaz dedik. Kırıkkale- Çorum-Amasya-Samsun hızlı tren proje ve sondaj çalışmalarına başladık. Samsun-Sivas arasındaki mevcut demiryolunu da yeniliyoruz. Samsun Havaalanına yeni bir iç hatlar terminal binasını kazandıracağız. Bunun yanında çiftçilerimize de destek veriyoruz. Bay Kemal ‘Çiftçi ağlıyor’ diyor. Biz çiftçiye o kadar yatırım yaptık. Senin cebine koyacak halimiz yok ya” diye konuştu.

BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun’daki değişime de dikkat çekerek; “Ben Samsun’da da değerli belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Samsun bizim iktidarımızda çok daha farklı bir yere geldi. Çok daha farklı bir konuma geldi. İnanıyorum ki çok daha iyi bir duruma gelecek” dedi.

Alıntıdır


Misafir 402

8 ay önce - Çrş 18 Nis 2018, 13:24

yhz treni unut çünkü yapılıpta yolculuk yapmadıktan sonra inanmam

Ahmed Bayezid
8 ay önce - Prş 19 Nis 2018, 15:57

Niye unutalım ki?sayfa 119
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 118119120 ... 124125126   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM