Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 252
Bizon
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 13:10

Bu Eskişehir yolundaki Emlakci yuzunden 3 emsalde yeri olan herkes mağdur oldu.umarım mutludur kendisi şu anda

hknyaman
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:26
CEVAP


Kolay gelsin herkese uzun süredir belirttiğim gibi tekrar açıklama yapmak istiyorum değerli misafirler şehitali bölgesinde TOKİ TOKİ TOKİ TOKİ Planından başka plan yapımıyacak bakanlar kurulu kararı var bunun üstünde karar yoktur Eski dodurğa bağları ince uzun tarlaların fiyatları çok şişirildi bilinçli olarak orada bir şey olacakmış gibi toki planı çıkınca tabiki onlarda faydasını görecekler ballıkuyumcu golf kent - oyak arsası- toki planı hepsi aynı bölge devlet alt yapıyı yapılaşma alanından başlar. Lütfen arsası olanlar sıkıntısı yoksa ucuz fiyatta vermesin alacak arkadaşlar toki plan içi veya yanlarında temin etsin otoban yanında yüksek maliyetli yerler almasın size toki planını ve bakanlar kurulu yazısını tekrar gönderiyorum ayrıca imarı çıkmış villa parsellerinde emsal artışı olacak diye insanları beklentiye sokulmasın

hknyaman
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:33
plan bakanlar kurulu yazısı


Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Şehitali ve Fevziye mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 25/8/2017 tarihli ve 11281 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 11/9/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.
11/9/2017 Tarihli ve 2017/10819 Sayılı Kararnamenin Eki Karar
MADDE 1
(1) Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Şehitali ve Fevziye mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmiştir.
(2) Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı sınırları içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz.hknyaman
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:36
plan(+)


hknyaman
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:42
sonuç


Arkadaşlar Şehitali bakanlar kurulu kararı ile koordinatları verilen plan çizildiğinde bu alan içinde kalan kısım
ilk öncelikli çalışma yapılacak yer .bu bölgeye komşu alanlar ikinci ek bir bakanlar kurulu kararı ile fevizye ve imar çalışması bitmiş halaçlı bölgesi birleştirilmiştir. toplu olarak kentsel geliştirme alanı olarak seçilmiştir nedeni ise bu alan içinde hazine arazisi çokluğu Örnek 1200 ve 1201 parseller şehitali lütfen dikkatlı yatırım yapın


Danışman06
9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 22:53
Selam olsun...


Neden Şehitali??
****2023 Nazım İmar planında gelecegin Kızılay ve Ulusu olarak planlandığı yazmaktadır(Resmî ,onaylı)Mia bölgesi olarak bilinen bölgedir.
****Nazım plana göre;
—Özel proje alanları
—Sağlık ve Kültürel Alanları
—Metro güzergahının planda yer alması
—50 metrelik yolun planlı olması ve Golfkent planında resmî olarak yer alması
***İzmir otoyolunun Şehitaliden geçmesi ve bağlantı yolunun olması
***Mesa holdinge ait 1200 dönüm arazi
***Batıbirlik Kooperatifine ait 196 dönüm arazi
***Nurol,Tgg ve Limak inşaata ait büyük araziler
***Yapracık sol tarafın imarının onaylanması ve inşaat ruhsatları başvuruları başlaması
***Yapracık planında Mesa’ya ve Şehitaliye yakın bölgede sosyal donatılar ve bölge parklarının olması
***Yapracık sol taraftan gelen resmî onaylı 35 metrelik yolun Şehitaliye bağlanması ile Şehitalide hareketlilik olacaktır.
Arsa sabır ister,sabrederseniz Şehitali sizleri üzmez...
Faruk Kazım
9 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 09:13
Şehitali Hazırda Bekliyor


Yeni belediye yönetimlerinin elinin altında olabilecek ilk bölge Şehitali'dir. Orhun Mahallesi olarak ilan edilen bölge, Ankara'nın yeni gözbebeği olacaktır.

Danışman06
9 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 10:41

Tartışmayı sevmem ancak bazıları ;
Şehitalinin plan Notları ve güncel durumlarını bile bilmezken Şehitali bitecek,yok şu kadar sene bişey olmaz derken diğer başlık Yapracık sağ tarafı öve öve bitiremiyor,nedense bir gayrimenkul firmasını da destekliyor..

Yapracık bölgesini ,danışman olarak bizlerde beğeniyoruz ancak planlı ve onaylı bir bölgedeki insanları üzerek yada saçma sapan yorumlar yaparak bu işi yapmıyoruz.

Neden Şehitali??Başlıklı yazımı özet olarak yazdım,yaklaşık 7 yıldır bu işi profesyonel olarak yapıyorum,Şehitali bölgesinde üst düzey bürokratlar dahil alımlar yaptık,sizce bu insanlar yanlış yerden arsa alır mı?sizlerden ricam sadece sabır...


Faruk Kazım
9 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 14:47
EMLAKÇILAR KÖTÜLÜYOR


Arkadaşlar bugün bir emlakçı, baya bilinen birisi, Şehitali, Orhun mahallesi zart zurt unutun buraları, 7-8 seneye imar bile gelmez diyor?????

Danışman06
9 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 15:02

Hocam,Kim ne derse desin,Nazım planı açın okuyun,planı detaylı inceleyın.
Ben Tüm Ankara genelinde projelerin bu kadar yoğun olduğu bir bölge göremedim varsa yazsınlar...
Büyük firmaların arazilerine bakın..
Bölgenin topoğrafik durumuna bakın..
Geçmişte yapmış olduğu satış talebi ve fiyat artışlarına bakın..sayfa 252
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet