Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Sultansehir meydanı yapılmalı mı ?
Tabiki 91.7%  91.7%  [11]
Okul vb. de olabilir 8.3%  8.3%  [1]
Toplam Oy : 12

ihsan gulbilge
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 13:53
Sivas Sultanşehir Meydanı ( Proje )

SULTANŞEHİR MEYDANI PROJESİ

Proje, Kale ile İstasyon Caddesi’ni bütünleştirecek. Kale’nin şehirle bütünleşmesi Sivas için büyük bir kazanım. Bunu, Devlet Hastanesi’nin yeni yapılmakta olan Bölge Hastanesi’ne taşınmasıyla açılacak alan sağlayacak. Burada Sivas’a yakışır bir kent parkı yapılacak. Sivas, yeni bir katlı yeraltı otoparkını da bu projeyle kazanacak.

Bu proje hakkında henüz başlık açılmamış. Ayrıca proje hakkında değişik yorumlar da var, nitekim geçen sene çıkan bir haberde başkan, buraya okul yapacağını söylemiş. Kendi projesini unuttuğunu sanmıyorum. Bölge zaten trafik açısından sıkıntılı bir bölgeyken, kale projesi de yapılmaya başlanıyorken, buraya kaleye koridor şeklinde ağaçlı bir meydan yapmamak akıl tutulması olur.

Cemoli D18
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:08

Yeşili çokça olursa güzel olur.

Rasim58
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:14

Okul yapılacak alan Tuzlugöl'de bulunan alan, hatta şu an inşaat da başlamış yapılıyor.

ihsan gulbilge
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:17

https://www.buyuksivas.com/yatirim/

Yukarıda bahsettiğim haberin link.

Rasim58
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:19

O haberi hatırladım, ama o zaman da haberin yanlış anlama nedeniyle yanlış yapıldığını yazmıştım bir başlıkta. Okul yapılacak (hatta okul inşaatı başlamış) alan Tuzlugöl'de hastane için ayrılan alan.

sivas projeler
7 ay önce - Çrş 25 Nis 2018, 19:54

Arkadaşlar geçmiş olsun, konu başlığı kapatılabilir. Burası hastane olarak devam edecekmiş

Bu arada şehir içinde de hastane olması çok güzel ama keşke başka yerde olsaydı da bu hastane, kaleye koridor olacak güzel ferah yeşil bir meydan olarak hizmet verseydi burası

kkemal58
7 ay önce - Çrş 25 Nis 2018, 21:03

Sami başkanın bir projesi daha hayal oldu. Zaten kalan 1 senede yapması imkânsızdı.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET