Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Enes Zengin
10 yıl önce - Prş 31 Tem 2008, 09:22
Sivas Belediyesi - Yeni Reklam Kampanyası

Sivas Belediyesi kaldırımlara 50 adet LCD Ekran yerleştirerek reklam almayı amaçlıyormuş. Detaylı bilgi aşağıda

Alıntı:
LCD Sivas'ta AYAKLAR ALTINDA

Sivas’ta İstasyon Caddesi’nde yenilenen kaldırımlara yerleştirilen LCD ekranlarda deneme yayınına başlandı. Sivaslılar ayaklarının altındaki ekranlarda yayınlanan görüntüleri ilgiyle izledi.

İstasyon Caddesi’nde yapılan düzenleme çalaşmalarında cadde boyunca belirli aralıklarla kaldırımlara 50 LCD ekran yerleştirildi. Üstü kalın cam koruma ile sağlamlaştırılan ekranlar deneme yayınlarına da başladı. Sivaslıların yeni yeni alıştığı ekranlara kent dışından gelenler meraklı gözlerle bakıyor. Bazıları kaldırıma gömülü LCD ekranların başında bekleyip dakikalarca izliyor. Bazıları ise uygulamanın gereksiz olduğunu belirtiyor.

Gündüz saatlerinde ışık ve güneş yansımaları nedeniyle görüntü vermeyen ekranlar, akşam saatlerinde daha net izlenebiliyor. Belediyenin bu ekranlardan reklam yayını yaparak gelir elde etmeyi amaçladığı belirtilirken, uygulamanın başarılı olması halinde ekran sayısının 100’e çıkarılması planlanıyor.

Vatan

http://www.ensonhaber.com/Ic-Haber/143191/LCD-Siv ...TINDA.html

Sivas Belediyesi'nin sitesinde bu haberle ilgili bilgi bulamadım.

Bu haberle ilgili bilgi ararken belediyenin proje günlüğü linkini gördüm. Gerçekten Sivas Belediyesi'ni kutlamak gerekiyor bence.

http://www.sivas.bel.tr/proje/

teoman35
10 yıl önce - Prş 31 Tem 2008, 15:05

Ntv yi açmışlardı dün.Ama sesi yok plazmaların gündüzleri çalıştırmıyorlar.Bide kışın çok merak ediyorum ne olacak diye çoğu kişi üstüne basar kayar çünkü üzeri cam gibi bişey sanıyorum seneye tekrar sökerler

Zafer

10 yıl önce - Prş 31 Tem 2008, 15:13

İnsanları Televizyon denen illetten kurtarmanın çarelerini aramak varken, yollarına taş koyar gibi, TV koymak ne denli akıllıca bir davranıştır ki?

Hem ben onları gördüm, ütlerine konan cam kir pas içinde ve ne kadar silerseniz silin o çizikler berbat.. Tam anlamıyla fiyasko.
Belediyeye hemen puanımızı yapıştıralım..
(-) İçerik Yok Gereksiz reklam

emraherc
10 yıl önce - Prş 31 Tem 2008, 16:36

bencede son derece gereksiz ve boşa masraf yapılmış bi uygulama.insanlar işi gücü bırakıp yolun ortasında dikilip kirli bir camdan tv izlemesi bana çok saçma geldi.

neşetyıldız

10 yıl önce - Prş 31 Tem 2008, 16:43

Bence bu reklam olayı birazda ülke genelinde belediyenin kendi reklamını yapması geliyor,yerel seçimler yaklaşırken, basının dikkatini çekmek, halka yenilik sunmak gibi şeyler ama, lüzumsuz bir yatırım bu reklam şirketi kimse o paralara yazık oluyor,halkın paralarını böyle sanal yatırımlara vermemek lazım.Ben bir sivaslı olarak bu hizmeti beğenmedim böyle şeyler yerine başka halkın yararına olan şeyler yapın.

Necmettin K.

10 yıl önce - Prş 31 Tem 2008, 21:14

Belediyenizin hizmetlerini nasıl buluyorsunuz?

-Allah razı olsun iyi buluyorum. İyi şeyler yapıyorlar.

-Mesela ne yapıyorlar?

-Mesela park yapıyorlar, şölen yapıyorlar, star sanatçıları getiriyorlar,havai fişek atıyorlar, havuz yapıyorlar açılışına da falanlar geliyor, güzel oluyor, güzel çalışıyorlar. Allah razı olsun.

-Peki en ilginç hizmetleri nelerdir, sizce hangisi?

- Karıncaların canı sıkılmasın diye televizyon koymuşlar, hayvanları bile düşünmüşler. Allah razı olsun.

- Pekiyi, size ne faydası var?

- Allah razı olsun, bize faydası olması şart mı? Sebepleniyor işte birkaç müslüman, Allah razı olsun.

- Size hayırlı günler.

- Allah razı olsun.

Allah razı olsun da, bakalım Allah gerçekten razı olacak mı?

mesut_tr
10 yıl önce - Prş 31 Tem 2008, 21:20

vallahi süper bir fikir üretmis sivas bld si ancak keske duvarlara, direklere asilsaydi diye düsünüyorum, cünkü gündüz isiginda görmek mümkün degil, ve insanlar yere bakmaktansa karsiya bakmayi tercih ediyor, bilhassa ben, yoksa boynum tutulur..
keske bir duvara yapilsaydi, yani diyelim bankomat gibi, veya bir direge yapilsaydi ve üstüne kücük bir cati....

ama bence cok iyi olmus, bence diger sehirlerede kaydirilmali, cok iyi bir fikir olmus, zaten istasyon caddesi sivasin merkezi konumunda, gecen sene gördüm, cok islek, tam yerine yapilmis, bu konuda sivas bld sini tebrik ediyorum, ve bu arada bugün sivas'ta verdigimiz sehidimize allah'tan rahmet diliyorum...

Alıntı:
Bide kışın çok merak ediyorum ne olacak diye çoğu kişi üstüne basar kayar çünkü üzeri cam gibi bişey sanıyorum seneye tekrar sökerler

ben kisin ne olacagini tahmin ediyorum, millet eline eldiven alicak, gidecek lcd lerin oldugu yere ve elleriyle kari temizleyip sivas'in maclarini izleyecek ve o sogukta sivasspor'un sayesinde isinacak..

_sezer_

10 yıl önce - Cum 01 Ağu 2008, 10:47

bu haberi dün burda okumuştum bugun bir haber sitesinde gördüm gerçekten çok ilginç ve bir okadarda gereksiz http://www.haber3.com/photo-gallery.php?pg_galler ...amp;leap=2

Fatih C1
10 yıl önce - Cum 01 Ağu 2008, 14:57

arkadaşlar bazıları sivas belediyesinin neler yaptığını bilmeden burda lcd ekranları eleştirmiş.

öncelikle bu yapılan belediyenin fikri değildi. bir firma galiba böyle birşey yapıp bunu işletmeyi önermiş belediyede buna izin verdi. bakılır randıman vermiyor adam söküp götürür. o kadar üzerinde düşünülecek birşey değil. bu arada kirli görünmesinin nedeni üzerindeki naylon ve henüz tamamen bitirilmiş değil. orası şu anda inşaat halinde sayılır. önce bitsin bakalım.

belediye şu anda ödül almış bir projeyi hızla devam ettiriyor. meydan projesi bittiğinde şehre kattığı değeri herkes görecek. şehrin görünümü son 4 yılda büyük değişiklik yaşadı. katı atık projesinin bitmesine az kaldı bu sayede kızılırmak kirlilikten kurtulacak. sivasta su sorunu yoktur ve 2023 yılına kadarda olmayacak. yapılan parklarıda küçümsemeyin lütfen. sonuçta kişi başına düşen yeşil alan miktarıda çok önemli. pazar pazarı sayesinde sivasta ilk defa bir alışveriş merkezi açılacak. sami aydının kuzey çevre yolu projesi hayata geçerse şehir bambaşka bir yer olacak... bir çok dere ıslah edildi ve bunun başında yine ödül alan aksu geliyor.

haksız eleştirenler sivastamı yaşıyor bilmiyorum ama sivasta olup yapılanlarla ilgilenenler son 4 yılda nelerin değiştiğini gayet iyi biliyor.

mehmet karakas7
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:44

güzel reklam uygulamalarına örnek

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET