Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3294
safsata00

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 10:39

Alıntı:
TAI ve Sarsılmaz helikopterler için top geliştirecek

İki firmanında gerekli altyapısı ve arge grupları var.Bu bir yan iş olacağından hem hızlı ilerleyecektir hemde sıfırdan bir yatırım olmayacağından maliyette düşük olacaktır.Ama maliyet etkin bir proje olurmu onu zaman gösterecek.Bu durumdan bir gatling ailesi çıkarsa yemede yanında yat.

Misafir 51a

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:10

Bir başka yerden beğendiğim bir mülakat:(alıntı)

Türkiye kimyasal çalışmalar başlatmalıdır. Hız vermelidir değil direkt başlatmalıdır! Nükleer güçle çalışan denizaltılar yok efendim uçak gemileri destroyerler bir sürü kullanım şeyi var. Uranyumu plütonyumu bilmem nesi ıvırızıvırı. Dünyadaki kalkınmış ülkeler de çalışmalar var bizde yapalım. Milletin madeni zenginleştirilmiş bizimkiler fakir fakir toprak altından çıkıyor. Gerçekten kıl oluyorum şu üniversite hocalarına! Bilimsel araştırma ve çalışma yapmayanlar kovulmalı! Maaş alma akademisyenliği sona ermeli! Bilim istiyoruz emek istiyoruz! Derse girip para höpletme istemiyoruz! Tanıdık herifi üniversite işe alınmaları istemiyoruz! Bilime merakı olup çalışma yapıcam garantisi verenleri işe alın şu memlekette! Anadolu üniversiteleri kan ağlıyor. ODTÜ Boğaziçi Bilkent Sabancı Koç YTÜ İTÜ EGE dışında çoğu boş. Su ve su ürünleri fakültesi 50-60 Tane hoca var hepsinin altında en az 100.000 liralık araç, bölüme gelen öğrenci sayısı 10-15 Arası... üniversitelere reform gelmeli!!!

Darpa
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:11

gatling üreten firmamız zatan var http://www.trsavunmasanayi.com/2017/12/satek-arge ...tling.html

Misafir 439

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:43

Zaten ne eksik olsa yerlisi var deniliyor ama her ne hikmetse daha bir tane sahada goremiyoruz bu yerli urunleri.
Varsa yoksa 3d cizimler power point sunumlari
Satek argenin sitesinde dahi 3 boyutlu bir modelleme disinda uretilmis silahin resmi yok

Ssm neden bu isi sarsilmazla tai ye versin zaten yerlisi olsa

safsata00

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:12
ASELSAN'dan dünyada bir ilk ve imzalar atıldı

ASELSAN, 4 araştırma üniversitesiyle "Üniversiteler Arasında Lisansüstü Eğitim Protokolü" imzaladı.
ASELSAN ile Üniversiteler Arasında Lisansüstü Eğitim Protokolü İmza Töreni ve ASELSAN Akademi Tanıtım Programı, savunma sanayisi ve yükseköğretim kurumlarının temsilcilerini bir araya getirdi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 2023 yılı hedeflerine ulaşmasında küresel ekonomide rekabet gücünü artırmasının önemine işaret ederek, bilimsel ve teknolojik alanlarda gerçekleştirilecek yenilik ve başarıların, sürdürülebilir kalkınma ve sosyoekonomik gelişimin anahtarı olacağını söyledi.

Saraç, gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek adına üniversitelerin 21'inci yüzyılda her zamankinden daha dinamik ve yenilikçi olmak zorunda olduğunu belirtti.

Türkiye'nin teknoloji üretebilme becerisi geliştikçe, nitelikli sanayi şirketlerinin sayısının arttığını vurgulayan Saraç, bunun üniversite-sanayi iş birliğini daha da geliştirdiğini dile getirdi.

Araştırma üniversitelerine özel destekler sağlanacak

Araştırma üniversitelerinde, nitelikli çıktılar alınan araştırma süreçlerini gözden geçireceklerini ifade eden Saraç, "Mevcut politika ve stratejileri daha da geliştireceğiz. Araştırma altyapılarına destek veren Kalkınma Bakanlığı ve araştırmalara fon sağlayan TÜBİTAK gibi kurumlarla araştırma üniversitelerimize özel destekler geliştirilmesi için de girişimler başlattığımızı ifade etmek isterim." diye konuştu.

Saraç, ASELSAN Akademinin, üniversitelerin dünya ile bütünleşmelerine büyük katkı sağlayacağının altını çizerek, şöyle devam etti:

"ASELSAN Akademi'nin yeni nesil üniversite konseptine uygun olarak olumlu sonuçlar üreteceğine inanıyoruz. Yine bu proje, sanayi doktorasından daha farklı ve vizyonel bir bakışın ürünü. Bu program ülkemizin rekabet gücünün artmasında önemli rol oynayacak ve sanayimizdeki teknoloji odaklı dönüşüm sürecinin öncüsü olacak. Bu bağlamda bugün tanıtımı yapılan ASELSAN Akademi yükseköğretim için de örnek bir program oluşturacak."

"Tamamlayıcı çalışmalar olacak"

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir de savunma sanayisinin tek başına bir dal olarak değil, sanayi ve teknoloji ekosisteminin bir parçası olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Demir, savunma sanayisinde milli ve yerli ürünler için çaba gösterilirken, burada elde edilen başarının genele yayılması için tıp, enerji gibi birçok alanda benzer adımlara ihtiyaç olduğunu bildirdi.

"Savunma sanayisi akademisi" kavramının altını doldurdukları için ASELSAN yönetimine teşekkür eden Demir, "Savunma sanayisinde bu sistemin bir dizi unsuru olduğunu düşünüyoruz. Teknisyeninden mühendisine kadar her elemanın belli bir yetkinlik seviyesinde olması ve bunun güncellemesi gerektiğine inanıyoruz." ifadesini kullandı.

Bundan sonra da ASELSAN Akademi'yi tamamlayıcı bir dizi çalışmanın olacağına işaret eden Demir, bu tür projelere enerji vermeye, bunları desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız da söz konusu programla üniversitelerin bilgiyi teknolojiye dönüştürmek için sanayinin yerleşkesine geldiğini söyledi.

Bugüne kadar ortaya koydukları çalışmaları bir adım öteye taşıyan ASELSAN ve savunma ekosistemi bileşenlerine teşekkür eden Altunyaldız, bu gelişmeler doğrultusunda savunma sanayisinin öncü rolünü pekiştirerek diğer tüm sanayiyi ayağa kaldıracağına inandığını belirtti.

Konuşmaların ardından ASELSAN ve programa katılan üniversitelerin yöneticileri, ASELSAN ile Üniversiteler Arasında Lisansüstü Eğitim Protokolü'nü imzaladı.

4 üniversiteyle iş birliği

ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı 2017 Güz Dönemi'nde hayata geçirildi. Bir sanayi kuruluşu ile birden fazla üniversitenin iş birliğine gitmesi şeklinde uygulanan model olan programa YÖK koordinasyonunda, Gazi Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi dahil oldu.

Programla sadece üniversite-sanayi iş birliği değil, üniversiteler arası iş birliği hedefleniyor. ASELSAN Akademi, teknoloji ve mühendislik alanındaki uzman ve yenilikçi yapısıyla Türkiye'nin savunma sanayisine katkı yapacak ve bu alandaki programların yeniden yapılandırılmasına imkan sağlayacak.

YÖK ile yapılan protokol kapsamında ASELSAN, üniversitelerin dış kampüsü işlevi üstlenecek. Ayrıca ASELSAN ile 4 araştırma üniversitesi arasında iş birliğiyle şirket çalışanları ASELSAN yerleşkesinden ayrılmadan lisansüstü eğitimlerine çalıştıkları alanlarda/projelerde gerçekleştirecek. Bu programdan mezun olan ASELSAN personeli, ilgili üniversitenin ana kampüsündeki diplomaya eşdeğer yüksek lisans ya da doktora diplomasını almaya hak kazanacak.
İzmirligenç bir dilek tutsan gerçekleşirmiş herhalde birileri seni duymuş.

KAYNAK AA

safsata00

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:24

Alıntı:
gatling üreten firmamız zatan var http://www.trsavunmasanayi.com/2017/12/satek-arge ...tling.html

Biliyorum üstadım bir kaç sayfa önce resmini koyup

ASELSAN MİLAS LMM FÜZE FIRLATMA SİSTEMİ
bu sistemin ortasına o gatling i önermiştim.
Benim bahsettiğim hem makineli hemde top ailesi illahi bir firma gatling üretecek diye bir durum yok tüfeği bir kaç firma üretebildiği gibi gatling i de üretebilirler.

safsata00

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:34

Alıntı:
Zaten ne eksik olsa yerlisi var deniliyor ama her ne hikmetse daha bir tane sahada goremiyoruz bu yerli urunleri.
Varsa yoksa 3d cizimler power point sunumlari
Satek argenin sitesinde dahi 3 boyutlu bir modelleme disinda uretilmis silahin resmi yok

Ssm neden bu isi sarsilmazla tai ye versin zaten yerlisi olsa

zaten yeterince gatling çeşidi var.prototip değil gatling ailesinden bahsediyorum.

bu kale nin

bu aselsan ın
üzerine satek yada kale ekle sonuçta iş görür.
SSM in istediği 7.62 yada 12.7mm değil 20mm lik gatling topu istiyor.

Misafir 1c9

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:41

Avrupa’da yeni askeri işbirliği! Avrupa Birliği Ordusu kuruluyor mu.

Kurulduğu günden bu yana savunma alanında büyük ölçüde ABD’ye muhtaç olan ve NATO şemsiyesinden yararlanan Avrupa Birliği, askeri alanda kendisine takılan ‘kâğıttan kaplan’ benzetmesinden kurtulmak için önemli bir adım attı. AB üyesi 23 ülke, ‘savunma alanındaki işbirliğini daimi yapıya kavuşturmak’ (PESCO) ve bir üst düzeye taşımak için niyet beyanında bulundu.

Avrupa bizim SSM benzeri pesco birligini kurdu.
Almanya ve Fransa onculugunde ve yunanlarda katildi ve baslayan 9 porejeye katildi.

BTK Kariyer Günleri.

TAI Genel Müdürü Kotil: - "15 tane HÜRKUŞ uçağını haziran ayında teslim edeceğiz. Hürkuş-C dediğimiz silahlı uçakların üretimi başlıyor"

- ASELSAN Genel Müdürü Eken: - "ASELSAN 200'e yakın proje yürütüyor, 63 ülkeye ihracat yapıyor"

- HAVELSAN Genel Müdürü Atalay: - "Milli mücadele devam ediyor. Silahlı kuvvetlerimiz sınır ötesinde bu mücadeleyi veriyor, bizler de kendi tesislerimizde veriyoruz"

- Türk savunma sanayisinin lider kuruluşlarının genel müdürleri, şirketlerinin faaliyetleri ve kişisel kariyerlerine ilişkin deneyimlerini gençlerle paylaştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından düzenlenen BTK Kariyer Günleri etkinliği, Türk savunma sanayisine liderlik eden şirketlerin genel müdürleri ile öğrencileri bir araya getirdi.

ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürü Temel Kotil ve HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, kariyer basamaklarında ilerlerken yaşadıklarını ve deneyimlerini anlattı, gençlere tavsiyelerde bulundu.

ASELSAN'da 32 yıldır görev yaptığını ifade eden Eken, şirketin 5 bin 500'e yakın personelle 200'e yakın proje yürüttüğünü söyledi.

Eken, şirketin 63 ülkeye ihracat yaptığını, 7-8 ülkede şirketlerinin ve iştiraklerinin bulunduğunu bildirdi.

Şirketin, 2-3 proje yürütülen günlerden bugünlere geldiğini belirten Eken, geliştirdikleri ürünlerin güvenlik güçleri tarafından kullanıldığını görmekten, birilerine fayda sağlıyor olmasından büyük haz duyduklarını dile getirdi.

Eken, hata yapmanın en önemli öğrenme faktörü olduğunun altını çizerek, gençlere, denemekten ve hata yapmaktan korkmamaları tavsiyesinde bulundu.

Kariyerinin şekillenmesindeki en önemli unsurları "azim, kararlılıkla çalışmak ve sabır" olarak gösteren Eken, gençlere hitaben, "Kariyerinizi planlarken şirketin büyüklüğü ya da verdiği maaşa değil, şirkette değerler bütünü, liyakat, adalet olup olmadığına bakın. ASELSAN tüm bunlara sahip bir şirket. Liyakat olmasa benim gibi 32 yıl çalışan birisi genel müdür olamazdı." dedi.

- "ANKA, Suriye'de görev yapıyor"

Temel Kotil de TAI'nin yürüttüğü projelere ilişkin bilgi verdi.

Temel eğitim uçağı HÜRKUŞ'un seri üretiminin sürdüğünü ifade eden Kotil, "15 tane HÜRKUŞ uçağını haziran ayında teslim edeceğiz. HÜRKUŞ-C dediğimiz silahlı uçakların üretimi başlıyor. Bir de jet motorlu eğitim uçağımız var. ATAK'ların seri üretimine devam ediyoruz, ayda 2 tane teslim ediyoruz. T-70 helikopterlerinin imalatına bu sene sonu itibarıyla başlıyoruz. Ondan da ayda aşağı yukarı 2 tane yapacağız. T-625 özgün helikopter, ATAK-2, 10 tonluk helikopter projelerimiz var. ANKA insansız uçağımız seri üretimde, Suriye'de görev yapıyor. Uydu projelerimiz var. Milli Muharip Uçak Projemiz, Boeing ve Airbus'a üretimlerimiz de devam ediyor." diye konuştu.

Ülkenin insan kaynağına güvendikleri için bu projeleri kabul ettiklerini vurgulayan Kotil, şirkette şu anda 2 binin üzerinde mühendis çalıştığını, bu sayıyı 10 yılda 10 bine çıkartmaları gerektiğini belirtti. Kotil, "Her yıl yaklaşık bin kişi almamız gerekiyor. Geçen yıl 450 mühendis kadromuza katıldı. Bu yıl 200'ü tamamladık, yıl sonuna kadar 500'e yakın mühendis alacağız." ifadesini kullandı.

Kadrolarına yeni kattıkları personeli sisteme entegre edip çalıştırmaya başlamakta sorunlar yaşadıklarına dikkati çeken Kotil, 24 ayı bulan bu süreci stajyer mühendislik uygulamasıyla 4 aya indirdiklerini söyledi.

Kotil, ihtiyaç duydukları personeli, "Çakma mezun istemiyoruz. Bir şey alıp 'Bunu yaparım', 'Şunu çok iyi öğrendim' diyen kişilere ihtiyacımız var." sözleriyle tarif etti.

- "HAVELSAN ürünleri 13 ülkede"

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay da 35 yıllık çalışma hayatında "fiilen yaptığı işler" sayesinde kariyer basamaklarında ilerlediğini söyledi.

Kendisini hala öğrenci olarak gördüğünü ve öğrenmeye devam ettiğini anlatan Atalay, "Başarı için çok çalışmanız, yaptığınız işlerle öne çıkmanız gerekiyor. Dayıya, amcaya yaslanmak anlık başarı getirebilir ancak uzun vadeli başarılar kişinin kendi elleriyle kendi ayakları üzerinde durmasıyla elde edilebilir." dedi.

Şirket olarak organik büyüme yerine kurdukları iş ekosisteminin büyümesini tercih ettiklerini belirten Atalay, buna rağmen yaklaşık 150 kişilik açık kadroları bulunduğunu ve bunu doldurmakta zorlandıklarını vurguladı. Atalay, "Yeni mezunlardan faydalanmakta zorlanıyoruz. Aldığımız kişileri hemen projelerde kullanmak istiyoruz ancak alanında uzman insan bulmakta zorlanıyoruz. Tecrübesiz, kendi yetiştireceğimiz kişiler için de ister istemez birtakım barajlar koyuyoruz. Kendinizi yetiştirmeniz halinde yeterince iş potansiyeli var." diye konuştu.

Türkiye'nin bir milli mücadele verdiğini dile getiren Atalay, şunları kaydetti:

"Milli mücadele devam ediyor. Silahlı kuvvetlerimiz sınır ötesinde bu mücadeleyi veriyor, bizler de kendi tesislerimizde veriyoruz. Biz onlara göre şanslıyız. Onlar karda, kışta, açıkta, ellerinde silahla; biz sıcak ofislerimizde bu mücadeleyi veriyoruz. O başarıya katkı sunmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla o ruhla çalışıyor olmamız lazım. Nasıl cephedeki arkadaşımızın saat, mesai mevhumu yok, 'Şuyum, buyum eksik' demeden düşmana karşı mücadele ediyor, bütün çalışma arkadaşlarımdan da aynı çalışmayı ve özveriyi bekliyorum. Bizim ülkemize, devletimize, milletimize katkımızın bu yönde olacağını düşünüyorum."

HAVELSAN'ın yazılım yoğun çözümleriyle alanındaki dünya lideri firmalarla rekabet edebilir seviyeye ulaştığını vurgulayan Atalay, ürünlerinin 13 ülkede kullanıldığını bildirdi.

https://www.airlinehaber.com/savunmanin-liderleri ...e-bulustu/

Misafir 1c9

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:55

ASELSAN MİLAS LMM FÜZE FIRLATMA SİSTEMİ

Bizim podlar niye boyle devasa ve az fuze aliyor. Mis gibi cirit yaptik pod 4 tane aliyor. Umtas da ayni aha buda ayni. Su podda sadece tek tarafta 8 taneden az olmamali. Bi tatbikat icin bunlar iyi ama bunlar dusmanlarla savas durumuna gecildiginde tabanca gibi tek tek mi sallayacagiz. Mesela cirit takti 2 pod atak a noldu bi saldiridan sonra attin bitti heli yakit dolu ne yapacak geri donup bi dahami havalanacak yoksa toplami devam edecek sacma degilmi. Bize hydra podu gibi podlar lazim.

safsata00

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 15:19
Türk tersaneleri Katar'a iddialı gidiyor

5 özel sektör tersanesinin bir araya gelerek oluşturduğu TAIS, geniş ürün yelpazesiyle 12-14 Mart'ta Katar'daki DIMDEX 2018 Fuarı'na katılacak. Körfez bölgesi ülkelerinin deniz platformu ihtiyaçlarına çözümler sunacak TAIS, Katar özelinde ise tüm deniz projelerine talip olma iddiasıyla fuarda boy gösterecek.
Türk gemi inşa sanayisi, askeri deniz platformlarında sahip olduğu kabiliyetler ve geniş ürün yelpazesiyle yeni pazarlar arıyor.

Savunma sanayisinde üretim lisansına ve önemli bir ürün çeşitliliğine sahip 5 özel sektör tersanesinin oluşturduğu TAIS (Turkish Associated International Shipyards), yurt dışındaki tanıtım atağını sürdürüyor.

Aralık ayında Kuveyt'te düzenlenen Körfez Savunma ve Havacılık Fuarı'na katılan TAIS, bir başka Körfez ülkesinin yolunu tutacak.

TAIS, 12-14 Mart'ta Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilecek "Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı ve Konferansı"na (DIMDEX 2018) katılacak.

Yaklaşık 500 metrekarelik alanda kurulacak standında ürünlerinden örnekler sergileyecek TAIS, Katar ve Körfez bölgesi ülkelerinin deniz platformu ihtiyaçlarına çözümler sunacak. TAIS, özellikle Katar'daki tüm deniz projelerine talip olma gibi iddialı bir hedefle fuarda yerini alacak.

"Yabancı ihalelerde elimiz güçlendi"

TAIS Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TAIS'i, Türkiye'nin deniz platformları üreticisi olarak özellikle uluslararası savunma sanayisinde bir dünya markası haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

TAIS'i oluşturan 5 tersanenin münferit olarak Türk Deniz Kuvvetlerine gerçekleştirdikleri askeri projelerde çok önemli başarılara imza attığını vurgulayan Kalkavan, şunları kaydetti:

"Bu başarıları TAIS ile uluslararası pazarda tek elden yürütmeyi hedefliyoruz. Yurt dışı ihalelerde de TAIS olarak birlikte, ortak hareket edeceğiz. Özellikle yurt dışında ülkemize güçlü bir marka yaratmak istiyoruz. Yabancı bir ihalede elimizi güçlendiren çok zengin çeşitliliğe sahip bir kataloğumuz oluştu. Hepsi üretilmiş, kanıtlı işler olduğundan projeleri kazanma şansı da arttı."

TAIS bünyesindeki tersaneler bugüne kadar Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi, Amfibi Tank Çıkarma Gemisi, Sismik Araştırma Gemisi, Akaryakıt İkmal Gemisi, Lojistik Destek Gemisi, Kurtarma ve Yedekleme Gemisi, Hızlı Devriye Botu gibi projelerde sorumluluk üstlendi.

Uluslararası pazarlara açılma hedefi doğrultusunda geçen yıl Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, İngiltere ve Kuveyt'te fuarlara katılan TAIS, uluslararası iş bağlantıları kurmak için çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2568650-t ...li-gidiyor

sayfa 3294
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET