Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 270
Misafir d2c

6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 21:29

bu hat lütfen sürücülü olsun. M5 sürünüyor

Şarbon
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 21:58

Alıntı:
Mahsun Arslan’ın iki istasyon arasındaki yolculuğu İçerenköy-Bakkalköy arasıymış. Bir soru üzerine Facebook sayfasında belirtmiş.

Videoyu çeken kendisi olmadığından bilgiyi yanlış vermiş tabi, Kayışdağı- imes arası MSV yolculuğuna ait videodur.

ramir3438
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 23:56

Alıntı:

bu hat lütfen sürücülü olsun. M5 sürünüyor

Bir mühendis olarak şu söyleyebilirim ki M5 sürücüsüz olduğu için değil. Bilgisizlik ve basiretsizlik yüzünden sürünüyor. Bizde kervan yolda düzülür mantığını yok etmedikçe daha çok sürünürüz böyle.

Örneğin yazılım sektörü için adamlara işin teknik ve pratik yönünü nasıl olması gerektiğini anlatıyorsun. Metrikler bahsediyorsun. Yapılan örnekleri gösteriyorsun. Yok hala kimse bildiğinden şaşmıyor. Hiç bir değişlik yapmadan yola devam etmek istiyorlar. Üstelik birde bu işte olan riskleri çözümleyecekleri de inanıyorlar. Sonuç olarak elde olan tam bir hüsran. Hemde defalarca. Ya işte böyle.

Şükrü Güllüoğlu
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 06:51

Bundan sonra bir daha sürücülü metro yapılacağını sanmıyorum. Hepsi sürücüsüz olacak. İlave olarak şu anda sürücülü olan hatlar da sürücüsüze çevrilecektir diye tahmin ediyorum. Sorunlar çözülecektir.

Misafir 03a

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 07:46

"Bir mühendis olarak şu söyleyebilirim ki M5 sürücüsüz olduğu için değil. Bilgisizlik ve basiretsizlik yüzünden sürünüyor. Bizde kervan yolda düzülür mantığını yok etmedikçe daha çok sürünürüz böyle.

Örneğin yazılım sektörü için adamlara işin teknik ve pratik yönünü nasıl olması gerektiğini anlatıyorsun. Metrikler bahsediyorsun. Yapılan örnekleri gösteriyorsun. Yok hala kimse bildiğinden şaşmıyor. Hiç bir değişlik yapmadan yola devam etmek istiyorlar. Üstelik birde bu işte olan riskleri çözümleyecekleri de inanıyorlar. Sonuç olarak elde olan tam bir hüsran. Hemde defalarca. Ya işte böyle."

Ayrıntılı, hatta teknik olarak sorun nedir anlatır mısın? Bu forumu okuyan yetkili vardır boşa gitmez yazınız.

onderta2cl

6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 10:26

Alıntı:
İlk fotoğraf İmes değil Türkiş Blokları durağı olarak düzeltelim

Ben paylaşanın yalancısıyım üstad.

Alıntı:
Önder bey, fotoğraflardan yola çıkarsak istasyonların kabaları sizce yaza kadar tamamı bitebilir mi?

Üstad ben işin amatörü bile olmayan sıradan bir gözlemciyim. Ama istatistik okumuş biri olarak Linkedin vb. sosyal medya platformlarında çalışan proje görevlilerinin yaptıkları paylaşımlara biraz derin dalış yapıp mukayeseye gidince bence çok çok hızlı ilerliyorlar. Ben biteceğini kendimce nacizane öngörüyorum. En azından ilk etapta yıl sonunda açılacak istasyonların yaza kadar kaba anlamda bitmesi gerekiyor ki sinyalizasyon, elektromekanik, mekatronik işler tamamlansın ve teste 4 ay gibi bir süre ayrılabilsin.

Selamlar

ramir3438
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 10:47

Alıntı:
Ayrıntılı, hatta teknik olarak sorun nedir anlatır mısın? Bu forumu okuyan yetkili vardır boşa gitmez yazınız.

Metro ile ilgili çalışmam yok. Ama nasıl ve ne yaptıklarını tahmin etmek zor değil. Ülkedeki yazılım işlerinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığına örnek vermek istedim.

etoksoz
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:53

Yapılan yazılımın yerli/milli olduğunu sanmıyorum. Tüm inşaat ve elktromekanik işler gi ya yabancı ya da yabancı ortaklı olduklarını düşünüyorum. Ayrıca yapılan ihalelerde her işi yapacak firmanın yeterliliği ile ilgili maddeleri olması ve çeşitli referanslar gösterme zorunluluğu (herhalde) vardır diye düşünüyorum. Günümüz teknolojisinin geldiği noktada, uzaya araç gönderip yaklaşık sıfır hatayla yapılabilen işlerle kıyaslandığında, ne kadar karmaşık olduğunu düşünseniz de, bu kadar problem yaşanacak kadar zor bir iş olduğunu düşünmüyorum.
Bunları yazarken de yıllarımı bu sektörde harcamış biri olarak yazıyorum. Türk mühendislerini de küçümsememenizi öneririm, bu ülkede çok değerli milli yazılımlar üretilmiş ve hatta üretilmektedir.

ramir3438
6 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 14:15

Alıntı:
Türk mühendislerini de küçümsememenizi öneririm, bu ülkede çok değerli milli yazılımlar üretilmiş ve hatta üretilmektedir.

Kimseyi küçümsediğimiz yok.
Dünya değişiyor. Teknik de değişiyor. Buna rağmen eğitime ve öğrenmeye kapalı kişiler var. Bu kişilerin iş yapması facia oluyor. Tek sorun bu

aalpguzel
6 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 20:55

Türkiş Blokları istasyonu bitti gibi. Mevlüt Uysal'ın bastırmasıyla gerçekten yıl sonu açılacak gibi duruyor.

(+)

(+)

sayfa 270
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM