Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Ayvalık - Cunda (Alibey) Adası
« önceki   123 ... 9394959697   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 94
Gülderen Taşlı

1 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2017, 05:39

Alıntı:

Ayvalık Belediyesi Ada'da denize açılıp da geriye dönemeyen balıkçılar anısına , kucağında çocukla bekleyen bir kadın heykel yaptırmış ancak turistler sayesinde yanını yöresini boş bulmak imkansız

En son geçen yıl görmüştük o heykeli. Bence de çok etkileyici. Taş yığını olmaktan öteye geçmiş bir eser. Fotoğraf ve bilgi paylaşımı için teşekkürler Suzi Dilara.

Suzi Dilara

1 yıl önce - Cmt 07 Ekm 2017, 15:57

Rica ederim Gülseren Ben çok beğendim ,çok güzeldi sahil kısmı, mimarî Muhafazakârlığını kaybetmemiş evlerin sokakların yapısı oldukça hoş

Bi de en tepede bi eski yer vardı Aşıklar Tepesi olsa gerek
Adada birçok manastır ve tarihi yapı var zaten, Köklü bir geçmişe sahip yapıların bir kısmı restore edilmiş durumda ; Ay Işığı Manastırı, Ki burası Ayvalıklı Rumlar arasında evlenmek isteyen kızların dilek kapısı olarak ünlü ,Gerçi artık Suzan Sabancı'nın restorasyonu bitmiştir sanırım
Despot Evi, Taksiyarhis Kilisesi ve Agios Yorgis Manastırı da diğer görülmesi gerekenler

TAŞ KAHVE Zaten klasik eski bi Kahve mekânı çok popüler
YEMEK Üzerineyse çok diyeceğim bisey yok maksat karın doyurmaktı çok bi yer bilmiyorum
yanlız herkes Pahalılıktan şikayetçi

Cunda Adası'na fazla vakit ayırdığımız için Ayvalık'ta fazla kalamadık bi tost yedik sadece
Hem Paşalimanı daha güzeldi

Haldun Turan

1 yıl önce - Sal 24 Ekm 2017, 23:37

Cunda'da kahvaltı edilen hoş bir mekan.

(+)

(+)

(+)

Yalçın DİLSİZOĞLU

10 ay önce - Pzr 11 Şub 2018, 23:15
Bunlar da benim objektifimden Cunda

(+)

(+)