Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Ümraniye
« önceki   123 ... 414243444546   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 42
Misafir cdc

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 07:35

Nef tepeustu ne değer katacakmis.biri arkadaşı uyandirsin . Nef arkasına bile bakmadan kaçtı gitti.küçük Eniste yi uyandirin. ))

ozgur bulut
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 10:26

Nef işi bitti Geçmiş olsun hepimize, belki ileride daha büyük bir firma gelir veya Nef geri gelir belli olmaz.
Fakat şuanda herhangi bir kıpırdama yok, sayfalarca tartıştık bu işin olmayacağını, çünkü 400 m2 arsası olan iki her düşünün birinde var 4 daire (müstakil kullanmış adam yıllarca) birinde var 12 daire, olmuyor çözülmüyor o iş maalesef.

Cax9
8 ay önce - Çrş 04 Nis 2018, 00:20
2B Planları

Merhaba arkadaşlar;

Ümraniye'nin 2B olan 6 mahallesi için geçtiğimiz günlerde 1/1000'lik imar planı çıkarıldı.Bu 6 mahallede 10 bin civarı parsel bulunuyor ve ada bazında bir imar planından söz ediliyor.Ancak aynı zamanda bölgede 50 yıldan beri devam eden bir dava varmış.Parasını ödeyenlere 2B tapuları verildiği ve imar planları da çıktığı için ruhsat başvurularının başlayabileceği belirtiliyor.Bölgede yaşayan biri olarak merak ettiğim konu; 50 yıldır süregelen bir derdest davanın (Eczacıbaşı ile olduğu söylenmekte) burada inşaat yapımına neden olup olmayacağı.

İlgili dava hazine ve bahsi geçen şirket arasında, yani bu alanlarda yaşayanların davalı-davacı gibi bir konumu yok.Yalnız mantıklı olmayan mevzu, halihazırda devam ettiği bilinen bir dava varken 1/1000 imar planı ne amaçla çıkarılır ve inşaat ruhsat alımına ne için izin verilir?Bu şekilde gerçekten inşaat yapımına izin verilmesi söz konusu olabilir mi?

Hasan Can'ın yakın zamanda bir çok televizyon programına katılarak, her katıldığı programda üstüne basa basa Mart 2018'in sonundan itibaren ruhsat başvurusu yapılabileceği ile ilgili söylemleri ne kadar gerçekçi merak ediyorum.Burada konuyla ilgili ilgisi-bilgisi olan birilerinin olabileceğini varsayarak bu mesajı yazmayı uygun gördüm.Bölgede yaşayan veya belediyede çalışıp da konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirse sevinirim.

Barbaros
8 ay önce - Çrş 04 Nis 2018, 08:04

O dava işini bende duydum. Tamamen saçmalık.
Osmanlıdaki dedelerimizden kaldı diye mektup falan yazıyorlarmış millete galiba.
Bir dertleri varsa da devletle çözecekler o işi.
Belediye 2 Nisan 2018 itibarı ile ruhsat vermeye başlayacaktı, 31 Mart Cumartesi günü Cumhurbaşkanı ilan etmişti.

Belediye çok iddialı, çok güzel bir imar planı yaptık diyor.
Keşke bu dönüşüm tamamlanınca nasıl bir manzara ortaya çıkacak, görsel olarak bunu sunsalar bize..

Cax9
8 ay önce - Çrş 04 Nis 2018, 13:34

Cevabınız için teşekkür ederim.Konu hala kentsel tasarımda.İmar müdürlüğü oraya yönlendiriyor.Bu durumda ruhsat başvurusu nasıl yapılacak hiç anlaşılmış değil malesef.Süreç neyi gösterirse ona göre hareket edilecek artık, bakalım.

denizalaca
7 ay önce - Cmt 21 Nis 2018, 22:04

Arkadaşlar Alemdağ Caddesi yayalaştırma projesi ne durumda bilen var mı? Projede ilerleme kaydedilebildi mi?

Melih3497
7 ay önce - Pts 23 Nis 2018, 00:06

Durakları sökme ve kaldırım kenarlarındaki duba sökümü hariç hiçbir ilerleme yok. Meydan çalışması gece geç saatlerde bile devam ediyor.

denizalaca
7 ay önce - Pts 23 Nis 2018, 00:17

Çok teşekkür ederim @Melih3497

ramir3438
7 ay önce - Çrş 02 May 2018, 15:05

Dün Dudullu tarafına doğru gittim. Tepeüstü'den Alemdağ Caddesi boyunca cadde üzerine bir kaç iyi bina yapılmış. Ve geri kalan binalar ise en az 10 yaşında olan bakımsız binalardı. Lise durağına kadar yürüdüm. Yol boyunca sol tarafta iki tane site gördüm. Bunlarından birincisinin üzerinde ekşioğlu ikincisi ile cayırbaşı yada ilersindeki sokaktaydı. Binalar site içerisinde olduğu için eski binalarda olsa tertip ve düzenli oldukları için bölgede gül gibi güzel duruyorlardı.

Bölgede yapılaşma çok çarpık ve düzensiz bir şekilde yapılmış. Caddeden sol tarafa kafanızı çevirdiğinizde ara yolların bile yol niteliğini kaybettiğini görebilirsiniz. Durum çok vahim.

Doğanevler diye tabir edilen semtten Dudullu'ya doğru Alemdağ Cad. ile Natoyolu Cad. arasında irili ufaklı sanai dükkanları var. Sağ taraf nispetten daha düzenli gibi ama dükkanlar olduğu için insanlardan uzak terkedilmiş hissi var.

Bu bölgede çoğu kişinin tapusu bile olmayabilir. Tapusu olanların ise büyük ihtimalle iskanı olmayabilir. Bu bilgileri bölgedeki tanıdıklardan aldım.

Bu bölgede zorunlu kentsel dönüşüm yapması şart.

Bölge acilen şehirleşmeli.

Misafir 9bb

7 ay önce - Pts 07 May 2018, 18:36

merhaba bilgileriniz için teşekkür ederim, bildiğim tek şey var bu bölgede emlakcılar yer sahibine teklifler götürüyor kat karşılığı yani NEF 4 emsal diyordu bakalım ne olacak bu gidişle .

sayfa 42
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 414243444546   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet