Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
« önceki   123 ... 272829 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 28
Burç

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 09:46

Alıntı:
Cami, gösteriş için yapılmaz, ihtiyaç olduğu için yapılır.
Var mı ihtiyacımız ? Bence tartışılmaz bile.

Cami yapıldıkça çıldırıyorsunuz, değil mi?

Misafir ed3

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 10:07

Okuduğunuzu anlayın önce.
Cami yapımına karşı olduğumuzu nereden anladınız ?
Ne demişiz ?
Mevcut tarihi bir yapımız var, etrafı Edip Bey zamanında ki gibi temizlense, açılsa, ne yeni bir camiye ihtiyaç kalır, nede yeni bir meydan arayışına.

Birçok vakit namazını mahallemin camilerinde kılan bir insan olarak söylüyorum.
Vakit namazları 3. safı doldurmazken, yeni bir cami müsrisfliktir.
Kaş yapayım derken göz çıkarayım anlayışıdır.
Onlarca yardıma muhtaç insan var iken, ihtiyaç olmayan bir caminin yapılması günahtır.

Ama şekillere, şemallere, maneviyatı görselde yaşamaya o kadar alışan bir toplum olduk ki,
Binayı dikiyor, geçiyoruz.
İçi ?
Bize ne ya.
Müslümanız ya, yeter.

bu işler böyle olmuyor efendi.

Balıkesir'in çatır çatır hizmete ihtiyacı var.
Sadece şehir merkezinde 100'den fazla cami bulunan kentin, ilk önceliği 4 minareli bilmem kaç dönüm üzerine kurulu bir cami değildir.

Kısacası, anlayacağınız dilden cevap vereyim,
Ben değil, kentin bu kadar acil ihtiyaçları var iken, bu denli büyük bir camiyi hizmet diye sunan yetkililer çıldırmış olmalı.

ahmet sert
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 10:39

Misafir ed3, siz de iki bina sahibinin yılardır fazla para almak için merkezimizde mevcut bulunan caminin -Bu camiyi Balıkesir'i bilmeyenler, gelmeyenler bilmeyebilir, 1461 yapımı, şehrin tam merkezinde bulunan tarihi Zağnospaşa camisi- etrafında yapılması planlanan meydan düzenlemesini engellediğini, işin mahkemelik olduğunu biliyorsunuz.O halde niye ısrarla caminin çevresi açılsın, temizlensin diye yazmaya devam ediyorsunuz.Bina malikleri rıza göstermedikçe, ya da mahkeme sonuçlanmadıkça ne yapılabilir. Bu caminin vatandaşların paralarıyla yapılacağını, başkanın basın toplantısında bu caminin yapımı için birçok insanın para vermeye hazır olduğunu söylemesine rağmen hala bunu sanki belediyenin kaynaklarıyla yapılıyormuş algısı oluşturmaya çalışarak, müsriflik şeklinde lanse etme çabanız neden.O bölgeyi bilmediğiniz o kadar belli ki bu caminin yakınındaki en yakın cami nerededir, bölgede kaç tane cami vardır bakın bakalım.Türkiye'de binlerce cami var, bırakın geneli benim köyümdeki köy camisine bile bütün vakit namazlarında gelen cemaat en fazla iki, üç saf ve bildiğiniz üzere genelde yaşlı insanlar.Büyük oranda Cuma günleri, cuma namazında saflar artıyor cemaat, kalabalıklaşıyor. Genelde mahallelerde ve köylerde durum bu.Şimdi iki üç saf doluyor diye bunlar gereksiz, siz evinizde kılın namazınızı mı diyelim.

Öncelikler tartışılabilir, ona bakarsanız ben de tramvayın, teleferiğin öncelik olduğunu düşünüyorum diyelim.Şimdi Milli Kuvvetler Caddesindeki atıyorum 300 esnaf varsa bunların yüzü karşı çıktı diye, geriye kalan halkın ve diğer esnafın talepleri, istekleri öncelik olmayacak mı?Peki siz istemiyorsunuz diye caminin yapılmasını isteyen halkın talepleri ne olacak.O kadar proje varken, tamam ben de 1361 proje rakamının şişirme ve yanlışlarla dolu bir liste olduğu konusunda hemfikirim.Ancak diğerlerini görmeyip, sadece işi camiye endekslemek de neyin nesi oluyor.

Misafir 612

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:06

Gelen gideni aratır derler ya.İşte burdaki sorun tam olarak bu.Yeni başkana kimsenin bir garezi yok.Secilmiş başkan görevden alınıp yerine atama olunca tabi beklentide yüksek oluyor.Bu beklenti karşılanamayınca sonuc bu maalesef.İlk geldiğinde başkan herkes cok umutluydu.Ne oldu devlette devamlılık esastır derler ya bunu bile uygulamadı.Kendinden önceki başkanı yok sayıyor.

Misafir 08d

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:07

Misafir ed3 e katılıyorum tribünlere oynanan yönetim anlayışiyla Balíkesir büyük bir köy olarak kalmaya devam edecek anlaşılan. Gelişmişlik olarak bırakın çevre illeri ilçelerinden bile geri bırakılmış bir şehirde yaşamayı hak etmediğimizi düşünüyorum. Hiç kimse tramvaymíş camiymiş sosyal konutmuş bunları proje diye yutturmasın. İçinde kaybolacağımız parklar istiyoruz. Uydu kent ne oldu yeni büyúkşehir hastanesinin esamesi okunmuyor. Gerçekten hizmet úretecek oy için çalışmayan kadrolara acilen ihtiyaç var.

Misafir 542

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:08

Tramvay olmaz Balikesire. Demiryoluna Durak Şeklinde Banliyo Tarzi olmasi gerekir. Tramvayin faydasi yok.Nsjtaljik olur.Demiryoluna Rayli sistem olmazsi lazim.Demiryolcularin işine gelmez.Çalistiramiyorlar.Ozel Sektor yapmasi gerekir bu işide

atk16
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:25

Tramvay projesi güzel bir proje lafım yok. Ama ordaki esnafa sormayın allah aşkına onlar cebine giren parayı düşünüyor

Misafir da6

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:32

Tramvay projesi,ne kaç kişi binecek 350.000 bin nüfuslu bi yerde.Öğrenci ve Çocuklar.Amorti edecekmi yatirimi.Tramvayin yerine Rayli sistem Demiryolu üzerinde olur bu iş.Çarsinin içinde Tramvay olmaz.Taşimacilik işi olmaz.

Misafir ed3

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 12:00

Ahmet Bey,

Gereksiz yere geriliyorsunuz.
Burası bir fikir platformu, sen öyle düşüneceksin, ben böyle.

Paşa Cami meydanı ile ilgili gündemi yakından takip ediyorum.
Edip Bey'in görevden alınmasından sonra, birilerinin gelip cami önünde kurban kesmesi sizce normal miydi ?
Ben şunu anlıyorum, demek ki, Zekai Bey ben size dokunmayacağım sözünü vermiş bazılarına.
Yoksa, Zekai Bey'in bu konuda ki tavrını kim nasıl bilebilir ki ? Yada gelecek Başkan'ın kim olacağını ve tavrını ?
Garantiler çok öncelerden verilmiş diye anlarım ben.
Kızdığım da zaten. Ne yapılabilir diye soruyorsunuz. Emek sarf edilebilir.
Uğraşılabilir. Bu zamana kadar yıkılan binalar, nasıl yıkıldı ise, kalan harabelerde öyle yıkılabilir.
Ama uğraşılmıyor. Direk rafa kaldırılıyor. Neden ?
Benim fikrim yok, sizin düşüncenizi merak ediyorum, sizce neden ?

Ne kadar talihsiz bir yorum.
Belediye yaptırırsa harcanan para müsrif, halk para verince gereklilik mi oluyor ?
Yahu nasıl düşünüyorsunuz anlamıyorum.
Balıkesir'de 100 küsür cami var, hiçbirisi özel gün ve akşamlar harici dolmuyor.
Kalkıp da 101. camiyi, hemde koca koca bütçeler ile yapmak müsrifliktir.
Parasını belediye de verse müsriflik, bende versem, sende versen.
burada ki önemli nokta, parayı kimin verdiği değil, Camiye olan ihtiyaç.

Algı yapmaya çalışan ben değil, sizsiniz.
Kimseye evinize git, camiye gelme denir mi ?
Biz camiye gelin, doldurun, taşırın, yeni camilere ihtiyaç haiz olsun, devlet ve millet el ele versin yapılsın diyoruz.
Kendi ağzınızla 3 safı geçemiyoruz, ama gene de cami yapalım demek, bunu savunmak nasıl bir anlayış çok merak ediyorum.

Daha önce attığım mesajlara da bakabilirsiniz.
Ben 1361 projenin zaten 3 yada 5 tanesinin elle tutulur, uygulanabilir olacağını daha bilgilendirme toplantısı yapılmadan dile getirdim. Haksız çıktığımı da düşünmüyorum.
Ben hizmetleri camiye endekslemiyorum.
Ülkenin en büyük camisi 15.000 metrekae alana kurulacak olan Çamlıca Camisi mesela.
130 milyon tl'ye mal olması bekleniyor.
Bizim bahsettiğimiz cami bu kadar olmayacak tabi ki, ama kalkıp da, 100.000 liraya mal olacak değil.
Bahsim bu.

Daha önce de bahsettim, Avlu varken, 4000 dönüm üzerine kurulacak başka bir parkta ilk etapta çok gerekli gelmiyor bana,
Yada şehir içinde banliyö yok iken, tramvay için göz boyamaya çalışmakta.

Ben hizmeti cami, klise, park, lunapark diye ayırmıyorum.
Benim için önemli olan şehrin gerekliliği.

Yasin OZTURK
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 12:38

Ahmet abi nin gereksiz yere gerildiği konusunda hemfikirim malesef ki karşı görüşe saygısı Yok sadece Ahmet abi değil herkes böyle aslında memleket olarak fikirlere saygımız yok cami yapılması konusunda benim fikrim Türkiye çoğunluğu müslüman bir ülke dolayısıyla zaman zaman cami yapımı gerekliliği hasıl oluyor tabi ki bunlarda belediyelerin planlarında ayrılıyor şu kadar kişiye burada ibadet yeri yeşil alan vs falan gibi. Benim esas meselede dikkat çekmeye çalıştığım nokta bu cami yapımı bir siyasi çekişmeye ve şova dönüşüyor adeta oy kavgasında kullanılıyor benim naçizane görüşüm değerli müslüman kardeşlerim dini ve manevi değerleriniz ile manipüle olmayın dini birilerinin kullanmasına izin vermeyin eğer izin verir isek islama en büyük ihaneti ve zararı biz vermiş oluruz saygılar. Kim gelirse gelsinBu memleket camisiz kalmaz çok şükür esas mesele daha yaşanılabilir ve problemsiz bir şehir yapmak olandır söz konusu.

sayfa 28
« önceki   123 ... 272829 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET