Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa’da Bugün
« önceki   123 ... 101112

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
Cüneyt5316

2 hafta önce - Çrş 07 Mar 2018, 21:11
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşlara uyarı!


Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi, bazı yetkililerinin adının kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı uyarısında bulunuldu.Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara telefonla kısa mesaj göndererek dolandırıcılık konusunda uyardı.

Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan üst düzey yöneticilerinin isimlerinin kullanılarak çeşikli kişi ve kurumlardan yardım ile bağış adı altında para talep edildiğine ilişkin duyumlar alındığı ifade edilerek, "Dolandırıcı olduğu tahmin edilen bu kişilere itibar edilmemesi, elde edilen bilgilerin emniyet birimleriyle paylaşılması rica olunur" yazıldı.


Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/bursa-buyuksehir-bel ...43797h.htm

Bursa halkına duyurulur...Cüneyt5316

2 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 08:07
Veriler kamuoyuyla paylaşıldı! Nilüfer'de hava temiz mi?


Alıntı:
Nilüfer Belediyesi, Halk Evi'nin çatısına kurulan Hava Kalitesi Ölçüm İstasyonu ile Nilüfer'in havasını yakından takip ediyor.2015 yılı Nisan ayından itibaren düzenli olarak yapılan ölçümler kapsamında 2017 yılı verileri Nilüfer Belediyesi Halk Evi Basın Toplantı Odası'nda kamuoyuyla paylaşıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü ve proje danışmanı Prof. Dr. Yücel Taşdemir, istasyondan elde edilen verileri değerlendirdi.

Başkan Bozbey, “2014 yılından bu yana da, BEBKA'dan Mali Destek Programları kapsamında hava kalitesi ölçüm cihazları temin ettik. Bu ölçüm cihazları ile temel hava kirleticilerinin sürekli ölçümlerini yapıyoruz. Bu temel hava kirleticiler; toz, kükürt dioksit, azot oksitler, karbon monoksit, ozon ve hidrokarbonlardır.

Ölçüm noktasında meteorolojik veriler de yine anlık olarak temin edilmektedir. Ölçümlerde elde edilen veriler ilçenin havasının temiz olduğunu gösteriyor” dedi.

Hava kirliliğinin en büyük etkenlerinden birinin kömür kullanımı olduğuna dikkat çeken Bozbey, tüm kurum ve kuruluşların yöneticilerinden kömür dağıtılmasının yasaklanmasını istedi. Bozbey, “Kömür dağıtıldığında yakılan kömürle havamız kirleniyor.

Özellikle partikül maddeler konusunda inanılmaz artışların olduğunu gözlemliyoruz. Bunun da sebebinin kömür yakılması olduğu aşikardır.

Temiz bir hava solumak istiyorsak, ihtiyaç sahiplerine kömür değil, doğalgazlarına katkı sağlamalıyız. Yeniden yeşil Bursa için, halkımızın sağlığı için bu konunun faaliyete geçilmesini arzu ediyorum. Kömür dağıtılmasının yasaklanmasını ve ortadan kaldırılmasını talep ediyorum.

Bursa'da yaşayan 2 milyona yakın insan için istiyorum. Herkesin temiz havayı soluma hakkı vardır. Bu hakkı hiç kimse engellememelidir” diye konuştu.


Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/veriler-kamuoyuyla-p ...43844h.htm
Havayı daha çok kömür kirletiyor. Malesef Bursada merkez kimi mahallelerde bile hala daha soba var. Doğalgaz yok.


Cüneyt5316

2 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 08:54
Miniklerden can dostlarına yuva


Alıntı:
Yaşları 4 ile 5 arasında değişen Hülya Şahnaoğlu Anaokulu öğrencileri, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına sıcak bir yuva imkanı sunmak adına öğretmenleri ve aileleriyle birlikte kedi ve köpek yuvaları yaptı.


Plastik ve karton gibi materyalleri kullanarak can dostları için birbirinden güzel yuvalar yapan minikler, el emeği ile yaptıkları yuvaları Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dilek Yosun'a teslim etti.

Öğrencilerle bir araya gelen Yosun, miniklere Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yosun'un slayt eşliğinde gerçekleştirdiği sunumun ardından söz alan Veteriner Hekim Kadir Özdemir, minik öğrencilere, hayvanlara çok iyi davranmaları ve hayvan bakmak istiyorlarsa mutlaka pet-shop yerine barınaklardan sahiplenmeleri konusunda açıklamalar yaptı

.
Veteriner Hekim Özdemir, daha sonra Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nden getirdikleri “Arya” isimli Labrador cinsi köpeği, ilk olarak köpek korkusu olanlardan öğrencilerden başlayarak dokunup sevmelerine izin verdi.


Kaynak: https://www.olay.com.tr/mobi/miniklerden-can-dost ...43845h.htm

4-5 yalındaki çocuktan örnek dahi alamayacak 40-45 yaşlarında ki insanlarımız var. Ben o insanlara deli diyorum, aklı olsa zaten hayvanlara o tür işkence etmezler.sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet