Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana yeni haberler
« önceki   123 ... 296297298 ... 302303304   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 297
Misafir cfb

4 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 11:19

Ads 1940 ve misafire40 sizin gibi dar kafalilar oldukca bu ulkede vicdan yoksunlari bitmez. Adam 40yil 50 yil devlete hizmet etmis vergisini yatirmis emekliliktede 10bin tl bile alsa bazi seylerden ucretsiz yararlanmak hakkı saglık ulaşım gibi. Zaten bu ücretsiz binenlerin paralari devlet tarafindan valilikler araciligiyla ödeniyor. Adam 70 yadina gelmis halen geziyor gibi laflar kullaniyorlar elin yabancisi ülke ülke gezer emeklilikten sonra refah icinde devletinin sundugu imkanlarla bizim milletimiz emeklilerin dolmuşa ucretsiz binip carsiya gitmesini eleştirir napsin adam evinde oturup ölümü mü beklesin. Ayrica dar gelirli aileler valilige başvurdugunda dar gelirli oldugu tespit edildigi takdirde valilikler tarafindan yardima baglaniyorlar.

Misafir 25b

4 ay önce - Prş 15 Şub 2018, 19:50

Obalar caddesinde Mc donalds açılacakmış doğruluk payı nedir acaba ?

Misafir 3e3

4 ay önce - Cum 16 Şub 2018, 16:22

Açılabilir meydan projesi kapsamında Saydam ve Obalar caddeleri genişletiliyor, çift gidiş geliş olacak burası Adana'nın prestij yerlerinden biri olabilir.

Mustafags
4 ay önce - Cum 16 Şub 2018, 21:35

KARATAŞ’A ÖĞRETMENEVİ, CEYHAN’A ANAOKULU YAPILACAK

Karataş İlçesi’ne 30 yataklı “Hatip Hatipoğlu Öğretmenevi” ve Ceyhan İlçesi’ne 7 derslikli “Zerrin-Ziya Çetin Anaokulu” yapımıyla ilgili protokol imzalandı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen protokol imza törenine Vali Mahmut Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Karataş Kaymakamı Durmuş Gençer, Özel Erkan Eğitim Kurumu yetkililerinden Abdullah Hatipoğlu, Serdar Hatipoğlu ve Erdal Hatipoğlu ile Zerrin-Ziya Çetin katıldı.

Hayırseverler ile birlikte protokolü imzalayan Vali Mahmut Demirtaş burada yaptığı konuşmada, Özel Erkan Eğitim Kurumu yetkililerine ve Zerrin-Ziya Çetin’e kentin eğitime sağladığı katkılar dolayısıyla teşekkür etti.

Vali Demirtaş, hayırseverlerin bu davranışlarının tüm kişi ve kurumlara da örnek olmasını belirterek, yapılacak olan öğretmenevinin ve anaokulunun Adana’ya hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Resul GUL

3 ay önce - Sal 20 Şub 2018, 00:46
Türkiye-Ab Kik Toplantısı Adana'da Yapılacak

Türkiye- Avrupa Birliği (AB) Karma İstişare Komitesinin 37. toplantısı, AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in katılımıyla yarın Adana'da başlayacak.

Detaylar
Alıntı:

AB Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesinin (KİK), Türkiye ile AB arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi ile sosyal ve ekonomik diyaloğun kurumsallaşması amacıyla Ankara Anlaşması'nın 27. maddesine istinaden 16 Kasım 1995'te oluşturulduğu hatırlatıldı.

KİK Türkiye kanadının işveren kesimini temsilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, çalışan kesimi temsilen Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Hak İşçi Sendikalar Konfederasyonu, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu, Memur Sendikaları Konfederasyonu ve diğer ilgili tarafları temsilen Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Türk Endüstri İlişkileri Derneği ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği adına seçilen üyelerden oluştuğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye ile AB arasındaki ortaklık ilişkisinin danışma yapılarından birisi olan Karma İstişare Komitesinin ortak bildirgeleri bağlayıcı olmayıp, her iki tarafın oy çokluğu ile kabul edilmektedir. Bir önceki Türkiye-AB KİK toplantısı Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in de katılımıyla 18-19 Temmuz 2017'de AB kanadının ev sahipliğinde Brüksel'de gerçekleştirilmiştir.

37. Türkiye-AB KİK toplantısı, Sayın Bakanımız Ömer Çelik'in katılımıyla 20-21 Şubat 2018'de Adana ilimizde yapılacak olup, söz konusu toplantıda, Türkiye-AB ilişkileri, göçmen krizi, ekonomik gelişmeler ile Türkiye'de istihdam ve sosyal konular ele alınacaktır." Türkiye Ziraat Odaları Birliği,Ankara,Ömer Çelik,Adana

https://m.haberler.com/turkiye-ab-kik-toplantisi- ...65-haberi/

Misafir 30d

3 ay önce - Sal 27 Şub 2018, 20:17

Osmanlı hanedanından bir çok kişinin İstanbul’dan sonra yaşamak için Adana’yı seçmesi ilginç geliyor bana. Bir çok hanedan dan ve saray’dan insan var haberleri de devamlı çıkıyor.

Buda onlardan biri

Sultan 2'nci Abdülhamid'in soyundan gelen ve Mualla Emine Danyeri Lyoen'in yeğeni olan Ayşe Adile Nami Osmanoğlu Tars ise şunları kaydetti:
"Teyze zaten anne yarısı sayılıyor. Onun için bir evladın yapması gerekeni yaptım. Eşi vefat ettikten sonra teyzem çok yalnız kaldı. Fransız eşiyle teyzem, Türkiye'ye 2-3 defa gelmişti. İnsanın ne olursa olsun kanı, kökü ağır basıyor. Yabancılar hiçbir zaman bizim gibi ailelerine belki de aynı şekilde sahip çıkmıyorlar. Çok yalnız kalınca teyzem, ben de sık sık Fransa'ya gittim ve onunla ilgilenmeye başladım. Baktım, ben nasıl olsa Adana'da yaşıyorum. Çevrem de var. O zaman niye teyzem benim yanımda olmasın. En sonunda eşimle beraber karar verdik. Ona bu teklifi sunduk. Onun da zaten en büyük isteği buydu. En büyük isteğiydi Hasan Hüsnü Paşa Türbesi'nde gömülmek. Buraya gelince de baktı ki çok sempatik bir aile var. Bizi sevenler onu da çok seviyor. Hayata döndü. Şimdi ikinci baharını yaşıyor."

http://hurriyet.com.tr/osmanli-pasasinin-torunu-t ...e-40752225

Cengizhan Tuğrul
3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 01:04

Değişik ev ürünleri satan Japon markası Miniso hem Real'de hemde Optimum'da mağaza açacakmış

Miniso Türkiye'nin İstanbul'da 21 Ankara,İzmir, Bursa'da 2 ve Antalya'da 1 mağazası var

ads 1940
3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 17:39

Alıntı:
Ads 1940 ve misafire40 sizin gibi dar kafalilar oldukca bu ulkede vicdan yoksunlari bitmez. Adam 40yil 50 yil devlete hizmet etmis vergisini yatirmis emekliliktede 10bin tl bile alsa bazi seylerden ucretsiz yararlanmak hakkı saglık ulaşım gibi.

Hadi ordan bunun sağlıkla ne alakası var parası olan geliri olan otobüs ücretini ötesin arkadaş.

Madem öyle uçaklar, trenler şehirler arası otobüsler, gemiler vapurlar bile kısaca herşey emekliye bedava olsun yetmedi yeme içmee de bedava olsun oh ne güzel dünya zaten bunları zamanında Demirel 40lı yaşlarda emekli etmişti hatta 30'lu yaşlarda emekli olan bile vardı bu ülkede SGK batma noktasına geldiyse sizin gibi zihniyetliler yüzünden geldi asıl vicdan yoksunu parası olana otobüsü bedava yapıp parası olmayandan ücret isteyendir.

UğurÖz

3 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 08:43

Bastığın yerleri ''toprak!'' diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Furkan Özer1
3 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 18:02
Ceyhan Sarımazı ve Hatay Erzin Arasındaki sınır sorunu Adana Lehine çözüldü

Alıntı:

CEYHAN SARIMAZI İLE HATAY ERZİN ARASINDAKİ SINIR SORUNU, ADANA LEHİNE ÇÖZÜLDÜ

Adana'ın Ceyhan ilçesine bağlı Sarımazı bölgesi ile Hatay'ın Erzin ilçesi arasında 60 yıllık bir sorun olan sınır sorunu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda Vali Mahmut Demirtaş'ın da katıldığı toplantıda çözüme kavuştu.

Adana'nın lehine sonuçlanan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji toplantıya Bakanımız Sayın Faruk Özlü'nün huzurlarında gerçekleştirilen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Hatay Valisi Erdal Ata, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Soylu ve Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Beyna Turgut Gürler ile ilgili kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.

Toplantı sonunda Adana lehine sonuçlanan ve sınır sorununun çözümlenmesine yönelik karar, "Hayırlı, uğurlu olsun" mesajlarıyla imzalandı.

Adana Valiliği

Adana'mıza hayırlı olsun

sayfa 297
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET