Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hakkari Yüksekova - Yeni Stadyum Projesi
« önceki   123 ... 101112

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
mahmut11
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 04:15

devlet oy oranlarına bakmaz. çünkü devlet=hükümet değildir.

83% vermesi doğru değil, ama oraya hiç bir şey yapmazsan orası yarın öbür gün "seçime bile" katılmaz.
fark burada işte.


En son mahmut11 tarafından Prş 08 Mar 2018, 04:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Karaman Ahmet
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 04:16

Alıntı:
Vatanimi bayragimi seviyorum. Can veda bu ulkeye. Vatansever olmak suc haline gelmis! %83’luk kesim ne dusunuyordur acaba?

Yüzde 83% Hdpye oy vermis diye Hdpnin propagandasina alet olalim, o insanlari dislayalim öylemi?

Cok sükür Türkiyemi akli basinda insanlar yönetiyorda, Türk yada Kürt irkcilarin söyleminin disina cikarak, yurdun dört tarafini irk ve dil ayrimi yapmaksizin kucaklamaya calisiyor!


cCcenk38
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 04:17

Alıntı:
Elazigin projesi var
Zonguldak stadina tribün yapiliyor
Alanyaya 11.000 kapasiteli stad yapildi
Manisa Turgutluda 10.000 küsür
Manisa Akhisarda 12.000 kapasiteli stadlar yapildi

Uygun ortam olusan her ile bulundugu lige bakilmaksizin stadlar yapildi yada projeler düsünülüyor.

Neden bir tek Hakkariye gelince 10.000 kapasiteli bir kücük stad yapilmasi düsünülüyor diye yaygara kopariliyor?

Bunun adi irkcilik degilde nedir?

Elazig’da kale arkasini yiktilar ve bir yildir oyle duruyor.

10 binlerce taraftari olan Zonguldak’a bir tribun!

Alanya’nin 20 yillik kolon ve direk dolu olan 10 numara stadi!

Akhisar ve Turgutlu ilce takimlari. Akhisar’i anladik da, Turgutlu ne oyle!

Turgutlu, Yuksekova gibi yerlere stat yapacagina tekrar diyorum; Denizli, Bolu, Elazig, Alanya, Zonguldak gibi yerlere adam gibi stat yapacaksin. Sonra boyle yerlere.semih kılıç
9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 21:50

Cenk bildigin irkcilik yapiyorsun hala da utanmadan konusmaya devam ediyorsun. Ayiptir kardesim!

BAHADIR K
6 ay önce - Pzr 27 May 2018, 04:53
biraz insaf..


Merkez nüfusu 70 bin, ilçe geneli 117 bin nüfusu olan ve İl merkezi olan Hakkariden daha büyük ve daha yaşanabilir olan Yüksekova İlçemize batıda İzmir-Tire'ye yapıldığı gibi 10 bin kişilik, güzel-şık ve modern bir Stad yapılsın, çok mu yani? Niye efendim; önce şuraya buraya yapılsın da sonra Yüksekovaya yapılsın diye saçmalıyorsunuz? Adı geçen şehrilerin elde idare edilen Stadları zaten var ve oralara zaten yapılacak Stad 10 bin kişi yetmez, elbet daha güzeli daha büyüğü yapılır.

Mesela; 10 yıl önce Ordu-Ünye'ye bir tribünü eksik 10 bin kişilik Stad yapıldı.Halbuki İl merkezi Ordu'nun o vakitler Stadı eski ve köhneydi..Ordu merkeze daha şimdi yeni 20 bin kişilik stad yapılıyor.Bırakın planlamasını devlet yapsın, size ne oluyor? Ancak, Demokrasinin bir manası da Halkın meşru talepleridir, ve bunu dile getirmenin-sonuç almanın yolu ise kamuoyu oluşturarak, devleti harekete geçirmektir.Başka bir yerde büyük bir ilçe yada bir İlde böyle bir Stad yok, halktan ise ciddi talep etmiyor, kamuoyu oluşturulamıyor..o zaman devlet orayı ilk stad yapılacak yerler planına niye hemen alsın?

Bu insanlarımız bu ülkenin en doğusunda serhat boyunda yaşıyor, 6 ay kış 8 ay soğuk çekiyor.Ulaşım desen uzak, İranın dibi..bir Stad istemişler, bir sosyalite olsun spor olayı olsun demişler..devlet bu mahrumiyet uzak ilin, en büyük ilçesine ufak bir pozitif ayrımcılık yapsa çok mu yani? hem ülkede milli beraberlik deriz, BARIŞ deriz hemde (bazılarımız) içimizdeki nefreti spor,stad üzerinden kusarız..! Eee, nasıl olacak bu Milli birlik, beraberlik ve kardeşlik? Hem Yüksekovalıların forumundan, stadından size ne* kendi şehrinizle, satdınızla ilgilenin..!

Çok gördük Anadolunun onlarca şehrine 10 yıldır 30-35-40 bin kişilik Stad isteyip, devleti yanıltanları..şimdi çok şehire modern Stadlar yapıldı, kapasiteler muazzam..mesela 1 milyonluk şehire 33 bin kişilik, 1.5 milyonluk şehire 40 bin kişilik Stadlar.. Ancak, bu bize yetmez diyenler 3 yıldır yarısını bırak çeyreğini bile dolduramıyor yeni stadların, bir iki Kulüp hariç..siz gidin buralara yorum yapın.


Misafir 1ee

6 ay önce - Pzr 27 May 2018, 05:32

van mardin hakediyorbonissel
5 ay önce - Prş 21 Hzr 2018, 16:02
CEHALET AKIYOR BAZI MESAJLARDAN...


Alıntı:
Musul Kerkük , Hakkariden daha TÜRKTÜR.

Oralara sahip cikalim.

o zaman hakkariyi verelim yerine kerkük'ü alalım ama yanında mandal da alalım.

arkadaş pkk'dan ne farkınız var sizin. onlar da bölmeye çalışıyor siz de...


bonissel
5 ay önce - Prş 21 Hzr 2018, 17:14
CEHALET AKIYOR BAZI MESAJLARDAN... 2


Alıntı:
Türk ırkçısıyım, Türkçüyüm var mı itirazın gadaşım? şerefsiz vatan haini köpeklerin stadına başlatma.


Türk, ırkçı olmaz, olamaz.

Türkçü yani Türk milliyetçisi ülkesini bölmeye kalkışanların ekmeğine yağ sürmez. senin bu mesajını okuyan bir pkk yandaşı ellerini ovuşturuyordur.


bonissel
5 ay önce - Prş 21 Hzr 2018, 17:56

Alıntı:
Vatanimi bayragimi seviyorum. Can veda bu ulkeye. Vatansever olmak suc haline gelmis! %83’luk kesim ne dusunuyordur acaba?


kime göre neye göre bu vatanseverlik? seviyorum vatanımı ülkemi deyince he tamam o zaman mı diyeceğiz? sen şu anda hakkari'de bir partiye %83'le oy vermiş insanları hainlikle suçluyorsun mesela.

e bir başkası da çıkar derse ki bana göre bayburtta bir partiye %82 ile oy atanlar hain... o zaman ne diyeceksin?

kime göre neye göre hain?

diyebilirsin ki o %83 oy alan partinin terör örgütü ile bir şekilde bağı var en azından araya mesafe koyamıyor. peki o terör örgütü ile oslo'da masaya oturup %95 mutabakatla masadan kalkan parti de örneğin bayburtta %82 oy aldı.o partinin de bana göre vatanseverliği sorgulanmalı diyenler var.

tabi ki partilerin zihniyetlerini sorgulayabilirsin ama seçmeni sorgulamak kimin ne haddine!!!

bu ülkede dünya görüşüne uygun bulduğu için,kendine göre politikalarını beğendiği için,bilerek,isteyerek,şevkle oy veren de var, ehven-i şer diyerek oy veren de var, tamamen duygusal(!) sebeplerle oy veren de var hatta tehdit yada korku,kaygı nedeniyle oy veren de var... emin ol neredeyse her büyük parti(meclise girebilen) her şehirde bu 4 şekil seçmen davranışından da oy alıyor.

ve bir başka gerçek de bu ülkede kürtlerin %90-95'inin aynı devlet altında birlikte yaşama iradesine bağlı olduğudur. bu pek çok araştırma ile tespit edilmiş bir sonuç. internette basit bir araştırma ile herkes bunu görebilir.

yani kendine göre 5-6 milyon insanı peşinen hain vb ithamlara maruz bırakanlar asıl bu ülkeyi bölmeye çalışıyorlar ve bunun farkında bile değiller.

Özetle Edirne de bizim Hakkari'de. Edirneli yurttaş da Hakkarili yurttaş da bizim insanımız. hiçbir farkı yok. meseleye böyle bakabilen gerçek vatanseverdir.

Vatan sevgisi cehaletle olmaz. akıllı insanın işidir vatanseverlik. yani sonuca küfredip nedenle hiç ilgilenmemek vatanseverlik değildir.


bonissel
5 ay önce - Prş 21 Hzr 2018, 18:14
bunun adı ırkçılık değildir.


Alıntı:
Elazigin projesi var
Zonguldak stadina tribün yapiliyor
Alanyaya 11.000 kapasiteli stad yapildi
Manisa Turgutluda 10.000 küsür
Manisa Akhisarda 12.000 kapasiteli stadlar yapildi

Uygun ortam olusan her ile bulundugu lige bakilmaksizin stadlar yapildi yada projeler düsünülüyor.

Neden bir tek Hakkariye gelince 10.000 kapasiteli bir kücük stad yapilmasi düsünülüyor diye yaygara kopariliyor?

Bunun adi irkcilik degilde nedir?


bunun adı ırkçılık değildir. mesela avrupa fena halde ırkçıdır ama cahil diyemezsin.ırkçılık tabiki kötü birşeydir ama onun bile bir seviyesi var. şu konu altında karşılaştığımız zihniyet cehaletin tezahürüdür. bölge halkına kin kusan, musulu kerkük'ü alıp, hakkariyi vermekten ( bir de irana vermekten) bahseden,bölgeye hiçbirşey yapılmasını istemeyen hatta stadyum yapılmasına dahi tahammül edemeyen bu tipler örgütlü cehaletin 16 yıllık mühendisliğinin eseridir.örgütlü cehalet, emperyalizmin toplum mühendisliğinin eseridir işte bu tipler de o örgütlü cehaletin eseridir.

bu cehalet gün gelir önünü ardını düşünmeden kendi yurttaşına yaşam hakkı tanımaz gün gelir gözünün önünde vatanını bölseler ses etmez.nereye çekersen oraya gider yani. o yüzden avrupalıyı örnek verdim sana. avrupalı ırkçının ağababasıdır ama akıllıdır cahil değildir haliyle ırkçılığında da bir mantık vardır kendine göre bir menfaat vardır muhakeme yapar yani ona göre pozisyon alır.

bizimkiler ise muhakeme yapamazlar.algılarla yönlendirililer. hani bir laf vardır ya bilmemne dersin kızar da seversin aldırmaz diye aynen öyledir.sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET