Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 206
sefte
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 13:57

Alıntı:
Çelik imalatını kim ne zaman yapacak bilgisi olan var mı arkadaşlar


kuleler için birkaç firmadan teklif alınmış, değerlendirmeler devam ediyor...
çelik şaft işi yakın zamanda netleşir...
ama tabliyeler için henüz teklifler alınmadı bildiğim kadarıyla...


gemlik19
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 19:07

Resmi Gazete de acil kamulaştırma kararı alınan parselelre göre köprünün konumuKaraman Ahmet
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 02:28

Alıntı:
Ustalarımız neyi çözmüş ?? Ameleler köprü möprü yapamaz ordan oraya moloz taşır. Bizim ustaların işi de bu. Mühendislerimiz nervüru yeni keşfetti ama pek havalı olmadığı için şimdilerde sales engineering moda. Müteahhitler işte dozer operatörlüğünden kıdem alan değnekci başından hallice hazır beton falan fıstık ....

Köprüyü Koreliler yapacak. Biz öğreniriz de yapacak köprü kalmayacak zamanla artık

Vade gene çok kısa.16 yıl.Bunun 5 yılı da inşaat. Körfez gibi bu da kurtarmaz garantör çalışır, mecbur. Trafik ahım şahım değil ayrıca. Cazibeyi kendisi zamanla oluşturur. 10 yılı bulur tahminim.

Bu sitede en gicik oldugum yazilar ihtiyaci tartisilmaz projelerde bile yok ustaligini yabancilar yapiyor, bilmem trafik ahim sahim degil, cazibeyi kendi olusturur diye muhalefet yapan yazilar.

Ustanin yerli yada yabanci olmasi ne alaka, yerli usta bu isi yapabilsin diye bir 100 yil dahami vekleyelim?

Trafik ahim sahim degilmis, köprü yok, feribot kuyruklari ne kadar el verirse, o kadar trafik olur.

Bu köprü bitsin, Avrupadan Türkiyeye ve tersi transit karayolunun yüzde yetmis yada yüzde sekseni 15 milyonluk Istanbul trafiginden kurtulacak, bu köprüye kayacak.

Böylelikle hem Istanbul rahatlayacak, hem transit trafik zamandan büyük kazanim elde edecek, hemde transit trafigin olusturacagi sinerjiyle Canakkale sehrinin kaderi degisecek.

Aslinda köprüyle beraver es zamanli hem Canakkalede, hem Lapsekide, hemde Geliboluda es zamanli uygun yerlerde sanayi bölgeleri, limanlarda planlanmali, Canakkalede yeni bir lojistik dügüm noktasinin ilk adimlari saglam atilmali.Misafir c9f

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 03:29

Köprü inşaatı ve 100 km lik Malkara lapseki arası otoyolun inşaatı başlamış olması çok güzel harika. Kötü olan durum Malkara Kınalı arası ve lapseki balıkesir kısımlarının hala ihalesi yapılmaması. Özellikle en önemli kesim lapseki balıkesir kesiminin durumu burası inşaatı en zor en pahalı ve en uzun sürecek kısım. Lapseki balıkesir kesimi tamlamadan açılan köprü fazla bir avantajı olmaz.

Osman_as

9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 12:31

Gıcık olunabilir tabi Ama sakin olmak lazım. Bir şeylerin yapılmasını bende severim. Ama biraz daha , biraz daha geriden(yukarıdan) bakınca erken-geç, zamanı ne olmalı, olmalı mı sorularına cevap arıyorsun. Elbetteki kendimiz yapmalıyız.

Aşağıda 2016 otoban ve devlet yolu 2016 verileri var. Çorlu'yu referans alırsak her 2 yolun (E5 ve E6) toplamı 30 bin civarında. Gelibolu tarafında da 8500 civarında bi trafik var. Garanti edilen rakam 45 bin. Yani Edirne den gelen tüm trafik Anadoluya geçer, diye kabul edersek.


(+)


Teo72
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 14:23

Gestas geçen kuban tatilinde 10 gunde 180.000 arac tasımış. Bir o kadar da diğerleri taşısa günlük ortalama bayram trafiği 35.000 araç eder yaklaşık.

Kısaca bayramlık köprü yapmışız, ha bize her gün bayram diyorsanız orası başka tabiKürşat Tezcan
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 14:31

Çanakkale Merkez Nara Burnu tarafına'da tüp geçit veya köprü yapılsın tren hattı için !!

Hunarion
9 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:25

Lapseki'den Biga'ya doğru giderken Lapseki'nin çıkışındaki balıkçı barınağına kurulan şantiyeden fotoğraflar. Fotoğraflarda da gözüken çelik borular herhalde denizin tabanına saplanacak olan çelik kazıklar diye düşünüyorum. Aynı yerden köprünün yapılacağı yere çeşitli türde ve boyutlarda taşınacak olan çelik parçaları taşıyacak gemi için balıkçı barınağının zemini derinleştiriliyor. Şuanda bir gemi zeminden kum çıkartırken diğer gemide çıkan bu kumu üzerindeki iş makinası ile kendisine alıyor. Köprünün bacaklarının yapılacağı yerde denizin içerisinde bir adette yüzer vinç var. Fotoğraflar tarafımdan çekilmiştir.


(+)(+)


Otobancı cemo
9 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 00:49

Tahmin ettiğimizden daha hızlı ilerliyor iyi haber

tayfun09
9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 22:17
cevap


http://www.posta.com.tr/canakkale-1915-bogaz-kopr ...ri-1391415sayfa 206
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM