Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Yenişehir Havalimanı
« önceki   123 ... 168169170

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 170
Ahmet 2585
1 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 01:22

Arkadaşlar, şunu artık bir öğrenin. Ankara'ya yapılan uçuşlar, Ankara'ya gitmek için değil, Ankara'dan AnadoluJetle ülkenin 20-25 şehrine bağlantılı uçuşa yetişmek için var. Yani bu uçuşlarla aslında yapılmak istenen, orta büyüklükte uçaklarla bölgesel havacılık yapmak.
Haa, mania tania demeyip Yunuseli açılsa, bir irade gelse, Esenboğa da Ankara'ya çok uzak olmasa, güzel iş yapar.

Bu arada şu fikir de doğru, iki şehir arasında YHT başlayınca, uçak sefer sıklığında azalma olur, bu bir realitedir. Bu konuda Avrupa'nın birbiri arasında en sık sefer yapılan 2 şehri olan Madrid ve Barcelona, YHT sonrası 3. sıraya düştü, İstanbul-İzmir 1.liğe yükseldi. Eğer Körfez Geçişi Köprüsü'ne demiryolu hattı koydurmayı da başarabilseydik, İstanbul-İzmir arası sefer sıklığı da ileriki dönemde düşecekti. Bütün gelişmiş ülkeler, uçakların çevreye yaydığı zararlı gazlar nedeni ile -daha temiz ve gürültüsüz bir ulaşım şekli olan- demiryolu ulaşımını teşvik ediyorlar. Bursa için de ileriye yönelik öngörünüz bu anlamda doğru.

Ama bizim derdimiz şu ki, biz hiçbir yere ne havayoluyla ne de demiryoluyla gidemiyoruz. Deniz yoluyla da ancak her 2 günün 1'inde rüzgar esmezse.

Bana öyle geliyor ki Bursa'ya düzgün bir havayolu ulaşımı ve tren gelmeden çook önce, Flash Gordon'daki uçan platformlar çoktan keşfedilmiş ve yaygın hale gelmiş olur


Cüneyt5316

1 hafta önce - Prş 08 Mar 2018, 01:34

Alıntı:
Ama bizim derdimiz şu ki, biz hiçbir yere ne havayoluyla ne de demiryoluyla gidemiyoruz. Deniz yoluyla da ancak her 2 günün 1'inde rüzgar esmezse


Buna katılmamak elde değil. Noktasına kadar haklısınız. Malesef öyle Havayolu işlek olmasa da bari raylı sistemle bağlanalım Anadolu’ya. Çok ilginçtir ki Osmanlı’nın ilk başkenti olan bir şehir ne yazık ki diğer şehirler ile ulaşımı düzgün değil. (Havayolu tren yolu olarak )


Ahmet 2585
1 hafta önce - Cum 09 Mar 2018, 18:54

Yarın erken saatteki 10 Mart - 09.00 - THY Gaziantep uçuşu nedir? Geç saatte de geri dönüşü var. Asker-komando mu götürüyorlar acaba? THY normalde Hac ve fuar vs geri amaçlı özel charter dışında Bursa'dan hiçbir yere uçmuyor (Bursaspor futbol takımı deplasman için sponsorluk gereği uçuşlar hariç).

Önceki uğurlama (fakat bu uçuş, haberdeki resimlerde görüldüğüne göre, HK askeri nakliye uçağı ile yapılmıştı ):

http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-da-145-ki ...27850.html

"Bursa'da 145 kişilik JÖH taburu Afrin'e dualarla uğurlandı

Bursa İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli "Timsahlar'' olarak bilinen 145 Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur Komutanlığı personeli, operasyon bölgesine gitmek üzere dualar ve mehter marşıyla Afrin'e uğurlandı. Veda esnasında duygusal anlar yaşandı.
2015 yılında Şırnak Cizre operasyonlarında üstün başarı gösteren Bursa İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli 4 subay, 20 astsubay, 3 uzman jandarma çavuş ve 118 uzman erbaş toplam 145 personel Vali İzzettin Küçük ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu'nun da katıldığı törenle Afrin'e uğurlandı.
Törende konuşan İzzettin Küçük, "Uzun yıllardır ülkemize ve milletimize bela olan bir terör örgütünü topraklarımızda kahramanlarımız sayesinde darmaduman ettik. Hendek kazdılar ve biz onları o çukurlara gömdük. Şimdi de sınırlarımızda bir oluşuma niyetlendiler ve arkalarına aldıkları devletlerin gücüne rağmen bizim kahraman güvenlik güçlerimiz oraları da onlara mezar edecek. Bugün sizleri yolcu ediyorken, emin olun tüm kalbimizle, duamızla ve ruhumuzla sizlerin yanında olacağız. İnşallah sizler de sağ salim gidecek ve döneceksiniz, bizler de sizin yolunuzu gözleyeceğiz" dedi.
Dualar ve Kuran tilaveti ile süren tören, Mehmetçik için kesilen kurbanlarla devam etti. Küçük, JÖH taburunda bulunan babalarını uğurlamaya gelen Kübra ve Ali isimli bebekleri uzun süre sevdi. Küçük, her iki bebeğe de altın hediye etti.
Jandarma özel harekatçılar daha sonra Afrin görevi için Yenişehir'den uçakla sınıra hareket etti.
2015 yılında Şırnak-Cizre şehir operasyonlarında kahramanlık örneği gösteren ''Timsahlar'', havaalanından uçakla operasyon bölgesine gitti.
sayfa 170
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 168169170
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara