Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3293
tayfun09
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 21:19
cevap


https://www.youtube.com/watch?time_continue=68&v=1vps6gav9ME

Rus ordusundan İskender-M ile gövde gösterisi

Rusya Savunma Bakanlığı, İskender-M taktik balistik füzelerinin başarıyla test edildiğini

05.03.2018

forumdakiler Altay Tanki  yapilacakmi  kime verilecek

Koral  sistemi   baska anlamsiz yorumlar  Ruslar neyinlen ugrasiyor ögreninhttp://www.kokpit.aero/20-dakikada-operasyona-hazir


Misafir 2b0

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 21:40

Devletin artik bu sacma sisteme millet cebini doldursun diye para akitmamasi lazim. Superligin,Kupanin,Super kupanin,1 ligin sponsoru devlet sirketleri yetmedi hemen her klubun stadindaki bazi bolumlerede sponsor oldular. O paralari savunma sanayi basta olmak uzere tarim,enerji gibi alanlara aktarmasi ulke yararina olur. Batan takimin cebini dolduran yonetimi kaciyor bu seferde bldler finansa ediyor yazik ulkenin paralarina.

Misafir 228

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 22:08

Eğer Altay BMC ye verilmek istense idi ihale açılmaz doğrudan alım yapılırdı. İhale varsa en düşük fiyat en hızlı teslimat gerçekleştirene verilir. Aklınızdan geçeni gerçekmiş gibi yazmayın. Devletten ihale alanları biraz incelerseniz her kesimden kişilerin olduğunu görürsünüz. Gelmiş geçmiş en büyük ihale 3. havalimanıdır ve onu alanların nasıl bir zihniyete sahip olduğu belli. Ama diyorlarki eğer muhafazarsan veya Ak partiye yakınsan ihale almaman lağzım. Devlet büyük işleri küçük hesapla yapmaz bu türişler ehline verilmezsa bitmez ve prestij kaybıdır. Altay geliştirme işi neden ihalesiz Koç grubuna verildi hiç düşündnüzmü. O zaman devlet koçu zenginmi etmiş oldu. Ama artık ortada ürün var ve proje hazır bu işlerle uğraşan şirketler üretebilir demekMisafir 3ae

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 22:32

https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/ima ...65a555.jpg
TAİ’de hedeflerde projelerde büyük


Mehmet Yeşilbaş

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 22:45

Savunmada ihracat sırası Pelikan'da

Meteksan Savunma'nın milli imkanlarla geliştirdiği Pelikan Güdümlü Mermi Simülatörü, yurt dışında ilk kez Katar'daki DIMDEX 2018 Fuarı'nda görücüye çıkacak.Türk savunma sanayisi milli ve özgün ürünleriyle uluslararası alandaki başarılarına yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Geçen yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığının envanterine giren Pelikan Güdümlü Mermi Simülatörü, ilk kez yurt dışında görücüye çıkacak.

Türk savunma sanayisinde son dönemde ortaya koyduğu Helikopter MİLDAR Atış Kontrol Radarı, Otomatik Kalkış ve İniş Sistemi (OKİS), Retinar Çevre Gözetleme Radarı, Pelikan Güdümlü Mermi Simülatörü ile dikkati çeken Meteksan Savunma, bu başarısını ekonomik olarak taçlandırmak amacıyla yoğun bir çalışma yürütüyor.

Geçen yıl imzaladığı sözleşmelerle daha önce cirosunda yüzde 5'in altında kalan ihracat rakamını yüzde 10'un üzerine çıkartan şirket, gelecek dönem için hedeflerini büyüttü. Şirket, ihracatın cirodaki payını yakın zamanda yüzde 20'ye ulaştırmayı amaçlıyor.

Söz konusu hedefler nedeniyle şirket faaliyetlerinde yurt dışı tanıtım ve pazarlama önemli bir yer tutuyor.

Meteksan Savunma, bu kapsamda, Katar'da 12-14 Mart'ta düzenlenecek Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı ve Konferansına (DIMDEX 2018) katılacak.

Şirket, fuarda, Pelikan Güdümlü Mermi Simülatörünü ilk kez yurt dışında tanıtacak.Savunmanın etkinliğini doğrudan etkiliyor
Meteksan Savunma tarafından milli imkanlarla geliştirilen Pelikan, Haziran 2017'de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girdi.

Su üstü platformları, gerek kendini koruma gerekse kuvvet koruması kapsamında icra edecekleri "güdümlü mermilere karşı savunma" reaksiyonlarını, platformlarda mevcut Radar Elektronik Destek (ED) Sistemi, hava/su üstü arama radarı, link sistemleri ve istihbarat birimlerinden elde edilecek bilgilerle gerçekleştiriyor. Bu sistemlerin etkinliğinin test edilmesi ve sistem operatörlerinin eğitim seviyesinin artırılması, uygulanacak "güdümlü mermilere karşı savunma" reaksiyonlarını da doğrudan etkiliyor.

Pelikan Güdümlü Mermi Simülatörü, üzerinde yer alan ileri teknoloji donanım ve yazılım altyapısıyla su üstü platformlarına programlanabilir farklı tip güdümlü mermi sinyalleri göndererek, platformların kendini savunma sistemlerinin test edilebilmesini sağlıyor.

Pelikan sistemiyle kullanıcıya farklı arayıcı başlık algoritma ve parametrelerinin denenebilmesi, elektronik harp denemelerinin yapılabilmesi, "güdümlü mermilere karşı savunma" reaksiyonları, fonksiyonel imha teknikleri geliştirilmesi, test edilmesi ve analizi, elektronik destek sistemleri test ve değerlendirilmesi, ED Sistemi operatör eğitimleri imkanları sunuluyor.

Geniş sayısal programlanabilir donanım altyapısıyla birlikte 3 adet radyo frekans donanım setine sahip olan Pelikan ile jenerik güdümlü mermiler tanımlanabiliyor ve bunların benzetimi yapılabiliyor. Ayrıca her bir göreve ilişkin veriler, veri analiz sonuçları (güdümlü mermi performansı, kilit kırma anları, güdümlü merminin verdiği kararlar ve benzeri) raporlanabiliyor.

Şelter içinde yer alan sistem, treylerle taşınabiliyor. Böylece stabilizasyon veya benzeri maksatlarla özel bir platform gerektirmeksizin istenilen test alanında konuşlandırılabilen Pelikan, tamamen şelter içinden komuta ediliyor.

DIMDEX 2018 Fuarı'ndaki standında Pelikan Güdümlü Mermi Simülatörünün maketini sergileyecek Meteksan Savunma, yabancı deniz kuvvetlerine sistemin tanıtımını gerçekleştirecek.

http://www.star.com.tr/guncel/savunmada-ihracat-s ...r-1317407/


Misafir e5e

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 23:28

T 129 ATAK' tan elde edilen teknoloji, bilgi birikimi ile '' AĞIR SINIF , RUS MİL Mİ28 HAVOC '' ayarında helikopter üretilir mi.

Atak' tan elde edilen birikim ile ATAK 2 yapılacak, ancak mevcut ATAK' tan çok fazla bariz bir farkı olmayacak, gönül isterki AĞABEYİ DİYEBİLECEĞİMİZ AĞIR SINIF üretme çabasına girişilse


Misafir e5e

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 23:43

http://www.trthaber.com/haber/dunya/suudi-arabist ...53606.html

bu fuardan SATIŞ, İHRACAT HABERİ ÇIKMADI, oysaki ONUR KONUĞUYDUK, BİLGİSİ OLAN VAR MI


Misafir d81

9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 00:26

TF X i 2027 den önce ithal motor, ithal alt sistemler. Ve radarsız olarak uçurabilirsek büyük başarı derim. Daha sonra radarını, gelişmiş kokpiti, silah sistemleri ve en sonunda motorunu yerli olarak yerleştiririz. Tabi simdiden calismalara baslamaliyiz. Umarim idef 2019 da mukemmel hiz ve harekat sağlayan gövdeyi görürüz 😎😎😎

Yalcin Tasdelen
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 01:13

Alıntı:
TAI ve Sarsılmaz helikopterler için top geliştirecek
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ ile Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ, taarruz helikopterlerinde kullanılacak top sistemlerinin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanması amacıyla ortak şirket kuracak.

TAI ve Sarsılmaz helikopterler için top geliştirecek


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) ile Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ, taarruz helikopterlerinde kullanılacak top sistemlerinin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanması amacıyla ortak şirket kuracak.

TAI ve Sarsılmaz, "askeri silah ve bunların parçalarının imalatı"na yönelik ortak girişim için Rekabet Kurumuna başvuruda bulundu.

Başvuru kapsamında, TAI ve Sarsılmaz, ulusal ve uluslararası pazarlara sunmak üzere, taarruz helikopterlerinde kullanılacak top sistemlerinin geliştirilmesi, tasarımı, üretimi, lojistik desteği, pazarlanması ve ihracatını temin etmek üzere ortak girişim şirketi oluşturmayı amaçlıyor.

TAI halen T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri'nin üretimini gerçekleştiriyor. Türk savunma sanayisinin öncelikli hedefleri arasında ATAK helikopterleri için yerli motor geliştirilmesi ve 20 mm top sisteminin yerlileştirilmesi de bulunuyordu.


http://uzmanparam.milliyet.com.tr/haber-detay/gun ...000/80036/


Darpa
9 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 06:38

sanırsam t129 daki top italyandı , güzel bir gelişme . inş bu kadar projenin maliyetinin altından kalkabilriz .sayfa 3293
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET