Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Kuzey İmar Yolu
« önceki   123 ... 282930 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 29
MustafaErtem
9 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 21:43

Uzaklardayım. Yoksa orda olsam akşam ışıklandırılmış haliyle bir fotoğraf paylaşırdım sizlere. Mesajı aldınız sayıyorum 😊

MustafaErtem
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 22:11
Elazig Zafran Imara acildi

Elazığ Belediye Meclisi'nde Uzun Süredir Beklenen Gündem Görüşüldü

Elazığ Belediye Meclisi'nde Uzun Süredir Beklenen Gündem Görüşüldü Elazığ Belediye Meclisi mart ayı toplantılarının 5. Oturumu gerçekleşti. Toplantıda Zafran Mahallesi’nde uzun bir süredir beklenen imar maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Elazığ Belediye Meclisi Mart ayı toplantıları 5. Oturumuyla devam etti. Belediye Meclis Başkan Vekili Asım Nazırlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşüldü. Meclis üyeleri, Zafran Mahallesi içerisinde 202 hektar alanda şehir plancısının hazırlamış olduğu belirlenen pafta numaralarında uygulama imar planının ve plan notları ile ilgili ilgili imar komisyonu raporunun kabulünü görüştü.

Konuyla ilgili Meclise İmar Komisyonu Başkanı Osman Altungök meclis üyelerine bilgiler verdi. Gündem maddesi üniversite Hastanesine ait alanı da kapsayınca gündem maddesi uzun süre mecliste görüşüldü. Gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi. Gündem maddesiyle birlikte Zafran Mahallesi'nin içerisindeki alanlara 5 kat, kuzey imar yolunu bakan alanlara ise 10 kat ruhsat verildi. İmar komisyon raporlarının görüşüldüğü sırada AK Parti’li Osman Altungök’ün, MHP grubuna çıkışı ardından MHP’lilerin birbirini tebriki gülüşmelere neden oldu..

hazarkentli
9 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 14:03

Belediye sağa sola pankartlar asıyor.Necmettin Erbakan Bulvarı açılacak deniyor. Demekki Eylül ayı bitmesi planlanan bu yol Mart ayında birkaç gün sonra açılacak, yolda hummalı bir çalışma ile eksiklikler giderilmeye çalışılıyor.Muhtemelen Orta refüj aydınlatmaları da açılış tarihi itibarıyle hizmete girecektir.
Kuzey İmaryolu Harput Ahmet Kabaklı Bulvarına bağlanacaktı.Halen 3 etabı duruyor.Ben diğer etaplardan pek ümitli değilim ama bari şu Zafran Gülmez etabı bu yıl tamamlansa diyorum.Son dönemlerde telaffuz edilmez oldu.Sanki bu yol tamamlanmış gibi algı oluşturmaya çalışılıyor.

MustafaErtem
9 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 17:14

Zafran gülmez etabı 07/03/2018 tarihli 1/1000 lik zafran imar planında işaretlenmiş. Muhtemelen bu yıl içinde yolun pertek bağlantısı yapılacaktır.

kaanzng23
9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 07:56

(+)

(+)

(+)

(+)

MustafaErtem
9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 11:53

İl dışında olduğumdan fotoğraf paylasamiyorum merak ediyordum. Kaan keske teknokentin oralardan yolun tamamini fotoğraflayabilseydin. Işıklandırma çok güzel olmuş. Paylasimlar icin tesekkurler.

MustafaErtem
9 ay önce - Çrş 14 Mar 2018, 10:08

Kuzey imar yolu imar planı 07/03/2018 tarihinde Elazığ Belediyesi Meclisinden geçti. TOPLAM 2020 dönüm alanda imar 10 kat ve 8 kat 5 kat olarak düzenlendi.

hakan023
9 ay önce - Çrş 14 Mar 2018, 11:27

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Belediyesi’nin Kuzey İmar Yolu çalışması kapsamında Fırat Üniversitesine ait araziyi kanunsuz bir şekilde imara açtığını belirterek, bu duruma tepki gösterdi.

Rektör Demirdağ, günışığı’na yaptığı açıklamada, şehrin önünün açılması amacıyla Kuzey İmar Yolu çalışması kapsamında Zafran bölgesindeki üniversiteye ait araziden yol geçmesine izin verdiklerini aktardı.

BELEDİYEYİ UYARMIŞTIK

Elazığ Belediyesinin yol çalışması yaparken yolun alt ve üst bölgelerini imara açtığını ifade eden Rektör Demirdağ, “Zafran bölgesinde Kuzey İmar yolu açıldı. Zafran’da yolun altı ve yolun üstü dahil olmak üzere yolun geçtiği bölge Üniversiteye aittir. Belediyemiz yolun üstünü bir vatandaşın arazisini istimlak etti. Belediye bu bahaneyle Nuralı köyüne doğru yolun altında kalan bütün alanı önce yeşil alan olarak gösterip sonra da imara açmış. Bunu yaparken de bizim fikrimizi almadan yapmışlar. Biz daha önce belediyeyi uyarmıştık. ‘Sakın böyle bir şey yapmayın. Bu doğru bir şey değil’ demiştik. Buna rağmen imar komisyonundan bu kararı geçirdiler. Yasal olmayan bir işlem yaptılar.” ifadelerini kulandı.

YASAL OLARAK GEREKENİ YAPACAĞIZ

Fırat Üniversitesi’nin bu konudaki iyi niyetinin edildiğini belirten Rektör Demirdağ, “Söz konusu alan üniversite alanı olarak tahsis edilmiştir. Oranın mera olması veya başka bir şey olması bir şeyi değiştirmez. Bu alanda belediyenin hiçbir hakkı yoktur. Çünkü bu alan üniversite alanı olarak tescillenmiş. Biz burada niyetten bahsediyoruz. Bakın burada üniversiteye ait arazilerden geçen yolar var. Biz şehrin önünü kapatmamak için yol çalışmalarına izin veriyoruz. Yol açılsın dedik. Ama bunu fırsat bilerek yolun üstünü de imara açmak doğru değil. İmar planı askıya çıktığında biz de yasal olarak gereğini yapacağız.” açıklamasında bulundu.

Günışığı

KRAL456
9 ay önce - Çrş 14 Mar 2018, 11:37

Elazigin zaten yarisini universite almis,buyuk bir bolumude askeriyeye ait.umarim belediye o alani milletin faydalanacagi yesil alan olarak kullanir.

harputlu 123
9 ay önce - Çrş 14 Mar 2018, 14:46

eğitim kurumlarına ve park alanı olarak bağışlanan yerler namustur. rat malzemesi veya başkasının çıkarı doğrultusunda alınıp verilmez talan edilmemelidir. rektör ciğerden mi söylüyor bunları laf olsun diye mi diyor bilmiyorum ama doğruları söylüyor. o alan bir hayır sever bir vatandaş tarafından bağışlanmış. talan edip üzerine ev yapan kimseye hayır da gelmez zaten.

sayfa 29
« önceki   123 ... 282930 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM