Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erkut T

10 yıl önce - Sal 12 Ağu 2008, 15:02
Adana Ceyhan'a 600 dönümlük kültür parkı projesi

Alıntı:
CEYHAN BELEDİYESİ'NDEN DEV PROJE

Ceyhan Belediyesi, 600 dönümlük dev projenin ilk ayağı olan 100 dönümlük kültür parkı için düğmeye bastı.

Başkan Sözlü, yaptığı açıklamada, bu proje için yaklaşık 600 dönümlük alanı kamulaştırmak için büyük bir çaba sarf ettiklerini belirterek, "Bu projeyi baştan 600 dönüm olarak yapmayı hedefliyorduk, ancak kamulaştıramadığımız alanlar var, bu yüzden ilk etapta 100 dönümlük alanı projelendirerek hayata geçireceğiz." diye konuştu.

...

Park içerisinde; balık lokantası, 2 aile çay bahçesi, Türk büyükleri anıtı, masal kahramanlarının heykelleri, 3 bin kişilik amfi tiyatro, çocuk trafik eğitim pisti, çeşitli oyun grupları, paintball, Minyaçukurova müzesi, yel değirmeni, 2 adet su değirmeni, bitki tüneli, 500 araçlık otopark ve insanların piknik yapabileceği altyapısı hazır alanlar yer alacak.

Kaynak : http://www.adanahaber.com/haberdetay.asp?haberid=15544

serkanen

10 yıl önce - Cum 28 Ksm 2008, 03:58

Alıntı:
Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Bu projeyi 600 dönüm olarak yapmayı hedefliyorduk ancak ilk etapta 100 dönümlük alanı projelendirerek hayata geçireceğiz. İnşallah bu projenin geriye kalan diğer kısmını da gerçekleştirmek bizlere nasip olur" dedi.

Sözlü projede, balık lokantası, iki adet aile çay bahçesi, Türk büyüklerin anıtları, masal kahramanlarının heykelleri, 3 bin kişilik amfi tiyatro, çocuk trafik eğitim pisti, çeşitli oyun grupları, paintball (boyama sporu) minyaçukurova müzesi, yel ve iki adet su değirmeni, 200 metre bitki tüneli, 500 araçlık otopark ile piknik alanı bulunduğunu söyledi.

kaynak:www.adanahaber.com

Minia Çukurova müzesinin oluşturulacak olması çok güzel bir haber gerçekten.

erkan
10 yıl önce - Cum 28 Ksm 2008, 09:44

Ceyhan'ın neresinde olacakmış bu alan? Haberde buna ilişkin bir detaya rastlamadım.

Ferhatsefa

10 yıl önce - Cum 28 Ksm 2008, 16:55

Çok güzel bir haber bu. Ceyhan petrol ve doğalgaz boru hatları sayesinde gözde yatırım yerlerinden birisi oldu ve nüfusuda hızla artmakta böyle yerler açıldıkça ceyhanın modernliğide yükselecektir. Ceyhanımız daima bu hızla gelişmeye devam eder inşallah..

serkanen

10 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2008, 02:01

Alıntı:
Ceyhan'ın neresinde olacakmış bu alan? Haberde buna ilişkin bir detaya rastlamadım

Ceyhan Nehri kıyısına yapılacak diye biliyorum.

Furkan Özer1
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 16:56

Büyükşehir Belediyesi ihaleye çıkmış

Alıntı:
İhale Kayıt No:2018/16263
İhale Adı:Çokçapınar Rekreasyon Alanının Yeniden Düzenlenmesi ve Ceyhan Nehri Kıyısı Mesire Alanı Yapılması
İhale Yeri - Tarihi - Saati:Adana Büyükşehir Belediyesi Satınalma ve İhale Daire Başkanlığı (Belediye Evleri Mahallesi 84298 Sokak 01360 Çukurova/ADANA) - 08.03.2018 11:00

Ceyhan Nehri kıyısına güzel projeler yapılması lazım.

Resul GUL

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 19:20

Bu Büyükşehir in yapacağı Proje yukarıda bahsedilen Park ın yenileme Projesi mi Yoksa farklı bir Alan için planlanan daha başka bir Proje mi? anlayamadım?

Yani 9 yıl önce bahsedilen Kültür Parkı Ceyhan a yapılmış mı Yoksa halen bir adım atılamamış mı?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET