Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa-Ankara hızlı tren hattı gelişmeleri ve inşaat çalışmaları
« önceki   123 ... 110111112 ... 159160161   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 111
Misafir 44b

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 10:47

İstanbulda yht hattında banliyö tarzı ulaşım var sanırım.

Efe Elaldı

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 18:14

Marmaray yht ile entegre yine başkent ray bursada da sadece bursagar-yenişehir havaalanı arası hızlı banliyö araçları çalıştırılacak havaalanını başka türlü faal hale getiremeyiz

ali baturalp
9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 09:56

İhale için son 4 gün.

ali baturalp
9 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 22:41

Yazıyı çok beğendim.Trenin asıl yapıma nedeni ve sonrasında olacakları 12 den vurmuş.ama benim şahsen merak ettiğim yenişehirdeki yük istasyonu çünkü orada olacaklar daha büyük bir marj taşıyor.ama yük istasyonu meselesinde soru işaretleri var.sanayi bölgesi dururken herhalde şehrin yanına yapmazlar diye düşünüyorum.üstelik su istasyonu denilen bölge ova koruma sınırındaki bir alanken.benim favorim akdere şişecam arası çünkü osb ve hat bu bölgede kesişiyor.şişecam burada.şimdi beklemeye devam ama aklın yolu bir.bu arada tiktak kardeş heyet meselesi halen muallakta sanırım değil mi?

tiktak1
9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 07:30

Bir görüşme yapıldığını biliyorum. Ancak istasyon yeri ile ilgili net bir sonuç kimse söylemiyor. Sizin dediğiniz gibi cekinceler paylaşıldı ancak bundan ötesini sanırım bekleyip göreceğiz. Aynı durum test merkezindede olmuştu...

ali baturalp
9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 09:04

Bu bölgede yani akdere şişecam arasında 1 ay önce 28 olan arazi satış ilanı şu an 13 .takbisten 2018 satış verilerine ulaşamıyorum ama birileri birşeyler biliyor olabilir mi?

Berktuğ
site denetçisi

9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 09:15

GÖZLER HIZLI TRENDE, AMA YÜK TRENİ İSTASYONU SORUN OLACAK
Alıntı:
Büyük ihaleye yalnızca 4 gün kaldı… TCDD 6 yıl önce Balat’ta temeli atılan hızlı tren hattının Bursa-Yenişehir etabında üstyapı, projesi tamamlanan Yenişehir-Osmaneli etabında da hem altyapı hem üstyapı ihalesini yapacak. İhale kapsamında elektronik sistemler de var.

Kısacası…
Bursalıların yıllardır özlemle ve sabırla beklediği hızlı tren hattının tamamı 15 Mart 2018 Perşembe günü ihale edilecek.

Kuşkusuz…
İhale hızlı tren için atılmış en somut adım olacak. Yenişehir-Osmaneli etabı da yapım aşamasına ulaşıyor. Bunlar elbette önemli ve umut veren adımlar.

Ne var ki..
Yapılacak olan demiryolu hattında hızlı tren yanında yük treni de çalışacak. O da Anadolu’daki sanayi bölgelerini limana ulaştıracak.

İlk etapta…
Yük treni Bursa’dan bir hatla Gemlik limanına bağlanacak. Projeye göre sonraki aşamada Bandırma limanı var.

Gerçi…
Gelişmelerini bu sütunlardan aktarıyoruz, ama kamuoyu ilgisinin hızlı tren üzerinde yoğunlaşması nedeniyle yük treni yeterince tartışılamıyor.

Örneğin…
Geçit’te, Mudanya Yolu’ndan Balat’a girişte viyadük üzerine yapılacak Hızlı Tren Bursa Garı’nın hemen yakınında yük treni için de istasyon yapılacak.Daha açık söylemek gerekirse, viyadükten zemine indikten sonra dere kenarına yük treni istasyonu yapılacak.

Bu da…
Mudanya Yolu ve Geçit geçişinin zaten yoğun olan araç trafiği için çok daha büyük yoğunluk anlamına geliyor.

Söylemek istediğimiz şu:
Yaz aylarında Korupark’ı aşıp 1050 Konutlar’a kadar şişen, kış aylarının pazar günlerinde geçit vermeyen, hangi mevsim olursa olsun sabah ve akşam saatleri tıkanan Mudanya Yolu’nun Geçit geçişine bir de yük treni istasyonuna ulaşmaya çalışan kamyonların girdiğini şöyle bir gözünüzün önüne getirin. Düşüncesi bile korkunç.

Gelin görün ki…
Düşüncesi bile korkunç o trafik yoğunluğu yakında Bursa’nın sorunu olacak.

O tehlikeye…
Bu sütunların okurlarının anımsayacakları gibi, Mudanya Yolu’nu bekleyen TIR trafiği tehlikesine 28 Ekim 2017 günü dikkat çekmeye çalıştık.

Bursaray’ı Balat’a uzatmak yolcu ulaşımı sorununu çözecek, ama kamyonlar yolun kâbusu olacak.

Eğer…
Son dakikada bir müdahale olmazsa Bursa bu kâbusu yaşayacak, sonra da Büyükşehir Belediyesi üzerinden çözüm bulmaya çalışacak.
İhaleye 4 gün kala bir kez daha anımsatmakta yarar gördük.

Yük treninde en uygun yer TEKNOSAB bölgesi 
Görünen şu: Yük treni istasyonuna giden TIR’lar da girince Geçit geçişinde zaten dört mevsim tıkanan Mudanya Yolu tam anlamıyla iflas edecek.

Bunu önleminin de akla yatkın tek yolu var.

Yük treni istasyonunu biraz daha ileriye kaydırıp TEKNOSAB yakınlarına yapmak.

Böylece TEKNOSAB, Deri OSB, Tekstil OSB, hatta KOTİYAK taşımacılığı rahatlar.Bursa OSB’den çıkan kamyonlar da Şehir Hastanesi önündeki kavşaktan otoyola girip istasyona ulaşabilir.

Gerçi yolları biraz uzar, ama büyük bir trafik sorunu yaşanmadan önlenebilir. 

Viyadük inşaatı yaza kadar biter mi? 
TCDD viyadük inşaatı için Mudanya Yolu’nu Geçit-Balat girişinde ekim ayında yolu daraltarak çalışmaya başladı ve 6 aydır Geçit’ten çıkışta bu nedenle özel bir sıkışıklık yaşanıyor.

Yolu kullananlar viyadük ayaklarının yol kenarına kadar gelmesiyle umutlanıyorlar, ama çalışmaların yaz aylarına kadar bitmemesi halinde daralan yolda yaşanacak daha büyük sıkıntı için de şimdiden tedirginlik yaşıyorlar.

Sahi, yoldaki çalışma yaza kadar biter mi acaba?

Kaynak: https://www.olay.com.tr/gozler-hizli-trende-ama-y ...1415yy.htm

Yazarın dediği doğru, eğer yük istasyonu en kötü Halin yakınlarına yapılmazsa trafik patlar.

Misafir aa7

9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 10:40

Trafik sorunu yenişehiride vurur.eğer akdere şişecam arası sanayi bölgesi değilde yük istasyonu şehire yakın yapılırsa.şişecam ve inegöl sanayisinden gelen kamyonlar nedeniyle trafik keşmekeş olur.yenişehir sanayisi bence çok gelişir.

Efe Elaldı

9 ay önce - Pts 12 Mar 2018, 14:41

trafik sorunları bişekilde çözülür ilk şu hattı bi yapsınlar trafiği düşünecek vaktimiz yok şuan lastik tekerlekli araçları düşünmekten raylı sistemleri yapamıyoruz bursa için büyük derecede önemli yht hattınu bitirsinler trafik o bu sonra konuşulur gerekirse yol açılır otobana bağlanır bişekilde

Misafir 765

9 ay önce - Sal 13 Mar 2018, 10:09

Bu ihale basit bir ihale değil bursa için çok önemli bir adım.

sayfa 111
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 110111112 ... 159160161   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara