Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Erdal Düven

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 17:49

Bende aynen senin gibi düşünüyorum Ahmet abi belediyecilikte hizmet devamlılığı esas olmalıdır şu anki binalarını yeterli görüp tasarruf politikasıda yanlış bence işte insanlarda bu yüzden bir belirsizlik hakim zekai başkan eski başkanın projelerini yada yapmak istediklerini pek ağzına almıyor kafalarda soru işaretleri kalıyor gerçi hizmet olumlu manada yapılır ise kimin yaptığıda önemli değil senin dediğin gibi yeterki halk bilsin öncemi sonramı yapılacak çoğu Büyükşehir kendi hizmet binalarını yaptı darısı inşallah bizim başımıza diyorum.

Erdal Düven

6 ay önce - Çrş 30 May 2018, 11:02

Yeni Büyükşehir hizmet binamızda yeni döneme kaldı malesef hiç bir gelişme yok

Ugi Öz

6 ay önce - Çrş 30 May 2018, 11:09

Secim’den sonra’mi baslanilcak belli bile degil ama aslinda böyle olmamasi gerekiyor.. bizim Balikesir’de böyle isler niye uzuyor anlamiyorum..

Profesör
6 ay önce - Çrş 30 May 2018, 15:40

Yeni belediye başkanı böyle konularla ilgilenmiyor çünkü.Seçimin hizmetle değil başka şeylerle kazanılacagini düşünüyor.Büyükşehir belediye binası yapımıymis, gelişmeymis pek önemli şeyler değil onun için

Afacan Bartu
6 ay önce - Çrş 30 May 2018, 17:28

Edip uğuru özledik gerçekten

Beykaresi
6 ay önce - Çrş 30 May 2018, 19:59

E yuh. Onu yapma bunu yapma onu durdur bunu sustur neyle kazanılacak seçim. Hizmetsiz belediye mi olur. Halka hizmet Hakka hizmettir. Yazık.

ahmet sert
6 ay önce - Çrş 30 May 2018, 22:43

Bu başlığı da kilitlettirin içiniz rahat olsun.Yahu her Balıkesir başlığında dönüp, dönüp işi siyasete vardırmaya ne kadar meraklısınız.Bu başlıklarda Balıkesir ve Balıkesir'deki projelerle ilgili haber, yorum ve fotoğraf paylaşalım lütfen.Yoksa her dönemde her iktidarı, başkanı seven sevmeyen, beğenen beğenmeyen, başarılı bulan ya da bulmayan birileri elbet bulunabilir.O zaman burada ve diğer başlıklarda karşılıklı kör dövüşü şeklinde sürer gider iş.Ben bu başlığı ya da diğer Balıkesir başlıklarını, arkadaşlardan, forumdaşlardan birisi, yeni bir duyum, haber, bilgi ya da fotoğraf var mı diye heyecanla ziyaret ediyorum her girişimde.Bana, yazdıklarıma kızın ya da kızmayın, beğenin beğenmeyin, rica ediyorum bırakalım bu siyasi yorumları.Bize yerel sayfalarda kazandırdığı birşey yok.Bu forumda bol miktarda siyaset ile ilgili başlıklar var, oralarda paylaşın bu yorumlarınızı.Bir sonraki yerel seçimde başka biri seçilse ve sizden başkaları da yeni seçilen yeni başkanı ve yaptıklarını beğenmeyip bu ve diğer Balıkesir başlıklarında yazmaya devam ederse değişen birşey olacak mı?Bize ne kazandıracak.Siz bilirsiniz, karar sizin, benden iyi niyetle uyarmak kalıyor.

Yasin OZTURK
6 ay önce - Prş 31 May 2018, 01:17

Ahmet abi Nagehan alçı haber Türk kanalında Muharrem incenin konuk olduğu programda diploma tartışması üzerine Balıkesir’e taşra dedi üzüldüm ve sinirlendim Balıkesir’i taşra olarak görmüşler kendileri adına utandım büyük cehalet. Merak edenler için program adı Türkiye’nin nabzı.

Profesör
6 ay önce - Prş 31 May 2018, 02:00

Kesinlikle katılıyorum yasin bey ben de canlı izledim üzüldüm.Yazık günah ama az kaldı son günleri o kadının da.Balıkesiri taşra olarak gören insanı bi süre sonra ekranlarda görmeyecegiz artık İnşallah.Böylesine gelişen bir ile taşra demek büyük cahilliktir.

ahmet sert
6 ay önce - Prş 31 May 2018, 13:26

Alıntı:
Ahmet abi Nagehan alçı haber Türk kanalında Muharrem incenin konuk olduğu programda diploma tartışması üzerine Balıkesir’e taşra dedi üzüldüm ve sinirlendim Balıkesir’i taşra olarak görmüşler kendileri adına utandım büyük cehalet. Merak edenler için program adı Türkiye’nin nabzı.

Tabi ki üzücü bir durum bizim için.Ama herkesi kastetmiyorum genelleme de yapmıyorum ama özellikle İstanbul'da yaşayan, kendince kendini "aydın" gören, hatta bazen sıradan vatandaşların da, sadece Balıkesir'i de değil Anadolu'daki şehirleri ya da genel itibarıyla bu coğrafyada yaşayan insanları taşralı ve bu coğrafyayı da taşra görme adeti var.Nasıl ki genel anlamda şehirlerin dışındaki yerleşim yerlerine taşra deniliyor.Bunlar da maalesef o şekilde görüyorlar.Bu arada TDK taşrayı nasıl tanımlamış diye baktım, şöyle tanımlamış:isim, Bir ülkenin başkenti veya en önemli şehirleri dışındaki yerlerin hepsi, dışarlık Dolayısıyla bunu hazırlayan yazarların da yukarıda anlattığım profilde olduğunu düşünürsek çok da şaşırtıcı bir tanımlama yapmadıklarını anlıyoruz.İşin ilginci Nagehan ALÇI denilen gazeteci, yazarın çoğu kez kendisine karşıt düşünceli insanları, onların kendisinin yaptığı bu "taşralı" küçümsemesini yaptıklarını iddia ederek, bu insanları, "taşrada" yaşayan insanları ötekileştirmek, küçümsemek, fikirlerine değer vermemek, onları kaale almamakla suçlamış ve suçluyor olması.
Dolayısıyla ben Balıkesir'i Türkiye'nin en önemli şehirlerinden gördüğüm için, bu kadının benim memleketime taşra demesini çok fazla takmıyorum, kabul etmiyorum da.Balıkesir taşra ise, Türkiye'nin çok daha az gelişmiş, fiziki coğrafya açısından daha zor şartlara sahip yerleri onun açısında nedir kim bilir. Sadece kafalarındaki Anadolu ve Anadolu insanı hakkındaki düşüncelerini açığa çıkarması açısından ifşa edici bir açıklama olmuş.Tümüyle mesnetsiz, yanlış, talihsiz bir açıklama olmuş bana göre.İnce de cevabını vermiş zaten.İlgili olanlar bilirler ki Necatibey Eğitim Fakültesi Türkiye'nin en köklü ve iyi eğitim fakültelerindendir, tartışmaya açık bir konu da değildir zaten.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET