Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Zorunlu olmadıkça kullanılmaması gereken bir araç: Minibüs
« önceki   123 ... 178179180 ... 184185186   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 179
omersever

1 yıl önce - Pts 26 Şub 2018, 19:22

Böyle bir haber var maalesef ki :-(

Kadıköy'de minibüsçü dehşeti kamerada

Alıntı:


Kadıköy'de minibüsçü dehşeti kamerada

4 minibüsçü motorcu çifti feci şekilde dövdü! Seren Okur: "Etrafta seyirciler çoğaldı ama kimse yardım etmedi. Şoför bıçak çekti, darp etmeye başladılar, tekmelediler, gücüm yetmedi. O an ölmeyi bekledim, bundan sonra minibüse binmeyi düşünmüyorum"

Kadıköy'de yolcu almak için aniden duran minibüse çarpmamak için ani fren yapan motosikletli çift Seren Okur ve Samet Yüksel, duruma tepki gösterince dört minibüs şoförü tarafından feci şekilde dövüldü. Yaşananları anlatan Seren Okur, "Muavin ve şoför beni minibüsün içine aldılar. Şoför bıçak çekti. Darp etmeye başladılar, tekmelediler, gücüm yetmedi. O an ölmeyi bekledim" dedi.

İddiaya göre, Motosikletle Maltepe'den yola çıkan 21 yaşındaki Samet Yüksel ve 20 yaşındaki Seren Okur, Kadıköy Hasanpaşa minibüs yoluna geldiklerinde önlerinde ilerleyen bir minibüs aniden durdu. Bunun üzerine motosikleti kullanan Samet Yüksel aniden firen yapmak zorunda kaldı. Minibüsten inen yayalara çarpmaktan son anda kurtulan Samet Yüksel ve Seren Okur minibüs şoförüne tepki gösterdi.

Bunun üzerine minibüs sürücüsü ve yanındaki muavin iddiaya göre motosikletli çifte küfrederek karşılık verdi. Yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Minibüs şoförü ve muavin araçtan inerek motosikletli genci darp etmeye başladı. Bu sırada yoldan geçen iki minibüs sürücüsü de durarak motosikletli çifte saldırdı. 4 kişinin saldırısına uğrayan gençler feci şekilde dayak yedi. Seren Okur aldığı darbelerden dolayı olay yerinde baygınlık geçirdi. Motosikletli çiftin yaşadığı feci anlar ise cep telefonu kameralarına yansıdı."ETRAFTA SEYİRCİLER ÇOĞALDI AMA KİMSE YARDIM ETMEDİ"

Minibüsçülerden şikayetçi olan Okur yaşadığı feci anları şöyle anlattı:

"Ya yolcuya çarpacaktık yada minibüse çarpacaktık. Biz de korkudan ani firen yaptık. Benim motorum ama arkadaşım kullanıyordu. Arkadaşım 'burada durulur mu?' dedi karşı taraf kızmaya başladı. Gözleri dönmüş gibiydi. Bende gidin diye uyarıda bulundum. Minibüstekiler küfür etmeye başladı. Daha sonra muavin aşağıya inip tekme savurmaya başladı. Arkadaşım motordan indi ve muavinle tartışmaya başladılar. Minibüsün arka tarafına geçtiler ve arkadaşımı dövmeye başladılar. Minibüsün şoförü bıçakla birlikte aşağıya indi. Etrafta seyirciler çoğaldı ama kimse yardım etmedi. Ben şoförü çekmeye çalıştım ama ayırmak için ama gücüm yetmedi. Şoför gözü dünmüş gibi motoru tekmeliyordu. Ne yapıyorsun diye çekmeye çalıştım."
"Şoför bıçak çekti, Darp etmeye başladılar, tekmelediler, gücüm yetmedi"


Kendisini bayılana kadar dövdüklerini söyleyen Oku, "Bu sefer muavin ve şoför beni minibüsün içine aldılar. Şoför bıçak çekti. Darp etmeye başladılar, tekmelediler, gücüm yetmedi. Yerde kapandım bekledim. Motor ekipmanlarım vardı üzerimde onlar beni korudu. Onlar olmasıydı şuan hastanede olurdum. En son arkadaşım beni minibüsten çıkarttı. Yerde baygınlık geçirdim. Başka minibüsten de şoförler gelmiş 3-4 kişi beni dövmeye başlamış. Öbür minibüsten gelen bir kişi arkadaşımın kasıklarına vurmuş. Yerde ben bayılana kadar dövdüler. Ben bayılınca minibüse girip kaçtılar" şeklinde konuştu.

"O AN ÖLMEYİ BEKLEDİM, BUNDAN SONRA MİNİBÜSE BİNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Evden çıkamadığını ve okula gidemediği söyleyen Okur, bir daha minibüse binemeyeceğini belitti. Motosikletlerinde de büyük hasar oluştuğunu ifade eden Okur, "O an ölmeyi bekledim. Bu kadar birinin vurmasını beklemiyorum. Sinirlerim boşaldı. Hiçbir şekilde kendimi koruyamadım. Bugün evden çıkmak istemedim, okula gidemedim. Hep bir yerlerden haber bekliyorum. Bulunacaklar mı? Dışarıdalar mı? Ne yapıyorlar bilmiyorum. Daha yakalanmadılar bir kaç güne inşallah yakalanır. Bundan sonra minibüse binmeyi düşünmüyorum. 6-7 milyar kadar zararımız var. motor düştüğünde ve tekmelendiğinde çok zarar gördü" diye konuştu.
Melih3497
1 yıl önce - Sal 27 Şub 2018, 14:51

Minibüsçülerin %95 i teröristtir ve aksini iddia eden varsa buyursun şikayette bulunsun. Bunlar evine ekmek götürme peşinde değiller. İdam gelecekse bu şerefsizlere gelmesi gerek. Her yerde dehşet saçıyorlar, trafiği tıkıyorlar, kendilerini bir halt sanıyorlar dokunulmazlıklari varmış gibi dolanıyorlar. Üsküdar Ümraniye arasında minibüsçüleri gördükçe yüzlerine baka baka gülüyorum hepsi yok olmaya mahkum bu şehirde.

Mühendis emre
1 yıl önce - Çrş 07 Mar 2018, 15:21

Kullandığın dil hiç hoş değil ve oldukça yanlış. Yeri geldiği zaman o insanların argo kullandıklarını ve yolcuya karşı güç kullandığı söyleniyor. Sizin burada yaptığınız ondan farksız değil. Hem argo kullanmışsınız hemde terörist ilan etmişsiniz. Ben minibüslerin güzel bir sistem olduğunu düşünmüyorum . Ama siz minibüslere değil o insanlara hakaret etmişsiniz üstüne birde terörist yaftalamasi. Oldu o zaman toplumda herkes hoşuna gitmeyen insanlara terörist desin.ERTUĞRUL
1 yıl önce - Çrş 07 Mar 2018, 15:29

Bence minibüscülerin büyük çoğunluğunun savunulacak bir yanı yok.Elbette dağdaki teröristten değiller ama şehir hayatını felç eden insanlıktan nasiplerini almamış haydutlar güruhu.Kaba tabiri onlar için kibar kalır.Hangi yaptıklarını anlatacaksın ki !
Ama içlerinde bir kısım insan olanları da ayırmak lazım.Azda olsalar varlar!


Mühendis emre
1 yıl önce - Çrş 07 Mar 2018, 17:16

Öyle bir şeyi tartışıyoruz ki minibüs sistemi değil onları süren insanlar. Bu araçları kullanan insanlar sürekli değişiyor kimi aracını satıyor kimi bu işe yeni giriyor. Bu iş sürekli trafikte geçiyor. Bizler bir akşam trafiğine tahammül edemezken o insanların ömrü o trafikte geçiyor. Biraz empati yapalım. Hem burada bunları söyleyen insanlar dört dortlukmu yanı hepimiz kibar topluma son derece yararlı hiç bir negatif özelliği bulunmayan insanlar.
Ben yine söylüyorum minibüs sistemi pratikte çok büyük bir sorun ancak bu onu kullanan insanlara hakaret etme onları aşağılama hakkını kimseye vermez.


GkhanTR
1 yıl önce - Çrş 07 Mar 2018, 17:20

Empati yapacak bir şey yok burada. Ekmeğini trafikte kazanan bir çok insan var. Hiç bir şey maganda olmalarına sebep olamaz.Cemil TAN
1 yıl önce - Çrş 07 Mar 2018, 17:28

Minibuscuyu savunmanın hiç bir geçerli sebebi yok.
Ne yazilmissa az bile yazılmış.
Bu insanları savunmak halka karşı haksızlık yapmak olur.
Ana caddede olsun ara yollarda olsun bir Minibüsün arkasına takılın o zaman görürsünüz ne mal olduklarını.
En fazla 1.vitesten 2 ye atar. Yolcu alicam diye arkasında trafik konvoyu oluşur. Hadi bir de korna çal bakalım neler oluyor.
Kendi adıma şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kesinlikle hakkımı bu insanlara helal etmiyorum.


Mühendis emre
1 yıl önce - Çrş 07 Mar 2018, 21:35

Alıntı:

Ekmeğini trafikte kazanan bir çok insan var. Hiç bir şey maganda olmalarına sebep olamaz.

Ekmeğini trafikten kazanipta hakaret edilmeyen bir grup söyleyebilirmisiniz ?


GkhanTR
1 yıl önce - Çrş 07 Mar 2018, 21:46

Okul serviscilerinin çoğu bu işi layıkıyla yapıyor. Elbette ki içlerinde çürük elmalar var ancak çoğu hem tüm gün çocukların gürültüsü hemde trafiğin derdiyle uğraşıyor.

Mühendis emre
1 yıl önce - Çrş 07 Mar 2018, 22:53

On yargılı olduğunuz o kadar belliki televizyonlarda servis içerisinde unutulupta hayatını kaybeden çocuklardan haberiniz yok sanırım yada okul bahçesinde bıçaklı kavga edip birbirlerini yaralayan serviscilerden. Trafikteki yaptıklarını saymıyorum bile ve daha neler neler. Tabiki bu bizim onlara hakaret etmemize onlara 2. sınıf insan muamelesi yapmamızı haklı çıkarmaz.sayfa 179
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 178179180 ... 184185186   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM