Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 217
Misafir eb1

6 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 14:29

Valla işin özeti şu Balıkesir halkının dünya görüşü istedikleri çok eski kafa Balıkesir halki yalnis anlamayin ama biraz egolu yani sadece kendini dusunen baskasi Balıkesir umrunda olmayan sadece para mal mülk dusunen insan çokkkk o yüzden bu halk böyle olduğu surece isterse en kral başkan gelsin nafile bakin gelişen yada gelişmekte olan yerlerin insanlarına nasıl şehri o yerin halkida büyütür sadece belediye ile olmaz bu umarim anlatabilmişimdir

Arda ufuk
6 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 14:58

Alp bey o kadar güzel anlatmışsınız ki söylenecek başka söz kalmamış.Söylediklerinizin altına bende imzamı atarım.

Erdal Düven

6 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 15:49

Benim birde anlamadığım her iki tarafta kendini haklı görüyor yeni başkan zekai kafaoğlu büyük değişim benim ile başladı diyor reklam bilboardlarında bu politikalar bana İsmail ok dönemini hatırlatıyor

Ayrıca edip uğurun oğlunun kanalı olan tv 100 de artık Balıkesir Büyükşehir ile ilgili hiç bir haber yapılmıyor

Eski başkan edip uğurda Twitter vb sosyal medya hesaplarında kendi döneminde planladığı projeleri tekrar paylaşıyor birde halen kendi projelerine sahip çıkıp fırsat buldukça proje alanlarına ziyaretlerde bulunuyor nispet yaparak yeni başkan ise edip uğurun projelerini pek ağzına bile almıyor kendi projelerinin ise halen görsellerini bile paylaşmıyor
Tasarruf yapacağım diye sadece kendi resimlerini görüyoruz avlu ttm ve bilboardlarda alp bey Ahmet abinin dediği gibi söz konusu Balıkesirin geleceği ise gerisi teferruat olmalıdır kavga çözüm getirmez bir önceki dönemi kötüleyebilirsin şimdilerde fakat gün gelir seni kötülerler verimli icraatları yerine getiremez isen

Zaten gereksiz projeler yapacağına hiç başlamasa bile olur seçime tam 1sene var ufak tefek işler ile gelinir seçim vaktine kadar ben şahsen daha vizyonlu bu konuda konularda hükümet desteğini olumlu kullanabilecek bir Büyükşehir belediyesi başkanı görmek istiyorum.

Birde yanlış anlaşılmasın ben vizyonu olan gerçekten bir başkan istiyorum benim için parti isimler önemli değil Sabri uğur dönemi ile birlikte Balıkesir kabuk değiştirmeye başlamıştı şimdiler ise kendimi elinden oyuncağı alınmış bir cocuk gibi hissediyorum.

Misafir e42

6 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 16:07

Edip Uğur' kavgacı, kendilerini sevgi kelebeği ilan ettiler. Edip başkan, yapılması gereken, Balıkesir'in yararına ama bazı çıkar gruplarını işine gelmeyen icraatların kavgasını verdi. Eski düzenin değişmesi, yanlışlıkların düzeltilmesi elbette bazılarını rahatsız edecektir. Dönüşüm sancılıdır, herkesi memnun etmeye çalışarak, şiir okuyarak bu şehri dönüştürüp geliştiremezsiniz. Ya bu kavgaya gireceksiniz yada bir daha seçilemeyeceksiniz. Günümüzde ben Balıkesir halkının eski kafasının değişmeye başladığını, beklentikerinin yükseldiğini düşünüyorum çünkü nüfus artıyor dışarıdan da bir çok insan şehre yerleşiyor. Bu kap bu şehre dar gelir artık.

Profesör
6 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 00:15

Gerçekten ne kadar seviyeli ve mantıklı sohbetler dönmüş.Zekai kafaoğlu şurayı bile biraz okusa kendi vizyonu biraz gelişir diye düşünüyorum.Ve kesinlikle herkesin gönlünü yapan ve oy kaygısi güden insanların iyi belediye başkanı olamayacağını düşünüyorum.

Misafir ed3

6 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 08:36

Balıkesir'in yeni ve gösterişli bir camiye ihtiyacı yok.
Öncelikle buradan başlayayım.
Cami, gösteriş için yapılmaz. Cami ibadet için, ibadethaneler yetmediği için yapılır.
Bırakın Balıkesir'i, ülkede ki camilerin nerede ise 4/3'ü boş iken, yeniden tonlarca para harcayıp, bir cami yapılması müsrifliktir.
Gösteriş yapayım, dindar olayın, öyle görüneyim, yaranayım derken, İslamın kaçının dediği müsrifliğe batıyoruz.

Çamlık tepesine kocaman bir cami ve külliye tarzı bir mekan yapılıyor.
Paşa Cami gibi yüzyıllık camimiz var, Meydanını açsanız, açabilseniz, yeni bir camiye gerek dahi kalmaz.
Ama olmaz.
Neden ?

Çünkü meydan ve Çamlık diğer başkanın projesi idi.
Siz yeni başkansınız, sizin yeni, halkı coşturan projeleriniz olmalı.
Meydanı açayım derken, esnaf ve halk ile ters düşerseniz ne olur mazallah ?

Bu kafa ile belediyecilik olmaz arkadaşım.

Başkanlığından geldiği Altıeylüle çivi dahi çakılmadı.
Büyükşehir için 1361 proje yapacakmış.
Komik.

Yahu cumartesi pazarı son 15 yılda 3. kez taşınacak.
4 sene önce o mahalleye kapalı pazar yeri sözü verildi.
Bu sözler nereye gitti ? Neden tutulmuyor diye soran yok.

Benim umudum da, ümidim de yok.
İki kavşak yapılsın bana vatandaş olarak yeter.
Cami ile göz boyayıp da, ruha oynamaya gerek yok.

atk16
6 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 08:45

Alıntı:
Büyükşehiri sıkıntıya sokanlar caddeki esnaf hem yayalar gelsin istiyorlar hemde araçlara serbest olsun istiyorlar zaten İsmail ok ta bu projeye kısmi yayalaştırma projesi demişti çünkü oda halkın istediklerini yaptığı için bu duruma geldik yani dediklerimi gibi olursa bu iş olur yoksa kentsel dönüşüm olmadan biz zor görürüz yayalaştırmayı

Kardeşim esnafa sorarsan esnaf işine geleni söyler. Bu caddenin trafiğe kapanması esnafın işini daha çok arttırır haberi yok. Araba geçen yolda insanlar alışveriş yapmaya odaklanamıyor ki. Trafiğe kapalı yolda salına salına yürüyecek, rahatça karşıdan karşıya geçme derdi olmadan, tın tın alışverişini yapacak. Diğer şehirlerdeki trafiğe kapanmış caddelerin esnafları akılsız da bir bizimkiler mi akıllı? Geçiniz efendim. Avrupa bu tip caddeler hep trafiğe kapalıdır. Açıp bakın. Biraz şehrin estetik caddesi olması için çabalayalım. Nerdeyse tuvalete bile arabayla gidecek bu insanlar..

Erdal Düven

6 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 12:40

Alıntı:

Kardeşim esnafa sorarsan esnaf işine geleni söyler. Bu caddenin trafiğe kapanması esnafın işini daha çok arttırır haberi yok. Araba geçen yolda insanlar alışveriş yapmaya odaklanamıyor ki. Trafiğe kapalı yolda salına salına yürüyecek, rahatça karşıdan karşıya geçme derdi olmadan, tın tın alışverişini yapacak. Diğer şehirlerdeki trafiğe kapanmış caddelerin esnafları akılsız da bir bizimkiler mi akıllı? Geçiniz efendim. Avrupa bu tip caddeler hep trafiğe kapalıdır. Açıp bakın. Biraz şehrin estetik caddesi olması için çabalayalım. Nerdeyse tuvalete bile arabayla gidecek bu insanlar..

Milli kuvvetlerin nasıl düzeleceğini önceki yazımda detaylı bir şekilde anlattım

Alıntı:

Milli kuvvetler caddesinin yayalaştırması

Bu foruma milli kuvvetler caddesi ile ilgili yazı yazan çoğu arkadaşımız cadde trafiğe kapatılsın nostaljik bir tramvay hattı yapılsın istiyorlar bende onlara şu anki durumda caddenin trafiğe kapatmanın trafiği verme konusunda mümkün olmadığı açıkladım hatta bu konu ile ilgili karesi belediye başkanı Yücel yılmaz eski başkan edip uğurda açıklamalar yapmışlardı hali hazırda yapılamaz diye

Bende şimdi şöyle diyorum istasyon ve valilik kavşakları yapılır özelliklede valilik kavşağı projedeki gibi yapılabilir ise milli kuvvetler caddesi komple trafiğe kapanır istenir ise güzel ve estetik bir şekilde düzenlenir bunlara aydınlatmalarda dahil tramvay hattı yapılır esnaf dükkana gelen malzemeleri akşam ve gece saatlerinde indirir dükkanına

Nedeni ise şöyle açıklayayım valilik kavşağı üst kesim emniyet kavşağı gibi olacağından eskiden bilenler bilir kurtdereli heykeli önünden çarşıya geçiş vardı hükümet önünde ve hacı gaybi sokakta gerekli trafik düzenlemelari yapılarak oradan Salih tozan caddesi ile Milli Kuvvetler dört yol ağzından karşıya araç geçişi ile hisar için katlı otoparkına ve gazi bulvarı ile her yere ulaşım sağlanabilir ve şu şartlardada bir sıkıntı çıkmaz tabi dört yol her iki tarafada trafiğe kapalı olacak sadece yayalar orada dikkat edip alışverişlerine devam edecek bu arada tramvayda seferlerini yapacak İstanbul ve Bursada Eskişehirde olduğu gibi

Büyükşehiri sıkıntıya sokanlar caddeki esnaf hem yayalar gelsin istiyorlar hemde araçlara serbest olsun istiyorlar zaten İsmail ok ta bu projeye kısmi yayalaştırma projesi demişti çünkü oda halkın istediklerini yaptığı için bu duruma geldik yani dediklerimi gibi olursa bu iş olur yoksa kentsel dönüşüm olmadan biz zor görürüz yayalaştırmayı

Erdal Düven

6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 16:01
Eski çocuk esirgeme binası aile ve sosyal politikalar bakanlığı oluyor

(+)

(+)

Fotoğraflardaki boş alan eski çocuk esirgemenin olduğu boş alan aşağıda fotoğrafını paylaştığım İzmir yolu caddesinde bulunan ziraat bankası binasında kirada bulunan aile ve sosyal politikalar bakanlığı kendisine yeni bina yaparak plevne mahallesi sanat okulu caddesindeki eski çocuk esirgemenin olduğunu yere geliyor yakın bir zamanda inşaat çalışmaları başlıyormuş şimdiden hayırlısı olsun

(+)

ahmet sert
6 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 01:48

Alıntı:

Başkan Kafaoğlu’na vatandaştan tam destek

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun proje lansman toplantısında halka sormadan yapmayacaklarını açıkladığı Milli Kuvvetler Caddesi’ne tramvay hattının kurulmasına ilişkin vatandaşlardan olumlu yanıt geldi. Milli Kuvvetler caddesinin trafiğe kapatılıp, tramvay projesinin gerçekleşmesiyle şehre nostaljik bir hava katılacağını belirten vatandaşlar ve esnaflar, projenin hayata geçmesini heyecanla beklediklerini belirttiler.

Milli Kuvvetler caddesi esnaflarından İrfan Şen gerçekleştirilmesi planlanan projeden esnaf olarak faydalanacaklarını belirterek, "Esnaf olarak faydasını görürüz. Yaya trafiğine açıldığı zaman yayalar daha fazla gezebilir. Araç trafiğinden dolayı toz, gürültü pislik yaşıyoruz. Tramvay da Balıkesir’e bir güzellik sağlar. İstanbul’da İstiklal caddesinde var. Balıkesir’de niye olmasın, biz de artık Büyükşehiriz. Balıkesir halkı bu zamana kadar bazı hizmetlerden eksik kaldı. Özellikle Zekai Başkan geldikten sonra Balıkesir hizmet görmeye başladı" dedi.

Yıllardır piyango bileti satıcılığı yapan Resul Bayhan ise, "Bizim çocukluğumuz zamanında bu cadde iki yönlüydü. Gidiş dönüş çok kötüydü. Ama şimdi tek araç olmasına rağmen vatandaşlar hala rahat rahat gezemiyorlar. İnsanlar egzos kokusundan rahatsız oluyorlar. Tramvay yapılsın. Teknoloji geldikçe insanlar rahat ediyor" şeklinde konuştu.

Milli Kuvvetler caddesinde trafiğin çok sıkışık olduğuna dikkat çeken esnaf Zehra Özcan ise, caddenin trafiğe kapatılıp tramvay yapılmasının olumlu olacağına dikkat çekerek, "Milli Kuvvetler caddesi zaten çok dar. Araçlar da sıkıntı oluyor. Tramvay olursa esnafında işleri hızlanır. Ben böyle düşünüyorum" dedi.

Melikşah ismindeki vatandaş ise projenin Balıkesir için güzel olacağını belirterek, "Çok güzel olur. Destekliyoruz. Balıkesirimize değişik bir hava katar" dedi.

Son olarak konuşan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ise, Milli Kuvvetler caddesinin trafiğe kapatılma konusunun yıllardır devam ettiğini belirterek, "Ben bu caddenin trafiğe kapatılması için sanırım 25 yılın öncesinde yazılar yazdım. Kentlerin simgeleri vardır, simge caddeleri vardır. İstanbul’un İstiklal’i, Sakarya’nın Çark caddesi, Samsun’un Cumhuriyet caddesi gibi caddeleri vardır. Milli Kuvvetler caddesi de Balıkesir’in öyle bir caddesi. Milli Kuvvetler caddesinin tarihi dokusu korunamadığı için gelmiş geçmiş Belediye yönetimlere de kente ihanet etmişlerdir. Bu caddenin trafiğe kapatılması Balıkesir’in artısıdır, hem de buradaki esnafın mülklerinin değerini arttırır. Tramvay da nostaljik hava katar" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya üzerinden düzenlediği ankette vatandaşlara ’Nostaljik tramvay yapılsın mı yapılmasın mı?’ şeklinde anket yayınlandı. Dün sona eren anket sonucunda vatandaşların yüzde 82’si tramvayın yapılmasını isterken, yüzde 12’si ise istemediğini belirtti.

http://www.iha.com.tr/balikesir-haberleri/baskan- ...r-1951395/

sayfa 217
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET