Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2137
sagirb
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 12:58
Bir bilgi aldım

Halkalı istasyonundaki bir makinist arkadaşım ile konuştum. Mayıs sonunda raylar birleştirilerek(Halkalı-Pendik arası) Haziran başında tcddnin dizel lokomotifleriyle rayların traverse oturtulması(10-20-40 km hız testleri) yapılacak. Ağustosta ise hatta elektrik verilecek ve halkalıdaki elektrikli lokomotiflerle test sürüşü yapılarak(arada bir iki marmaray seti de olacak) test aşaması bitecek. Sinyalizasyon için Ağustos sonunda test yapılıp, Eylülde hat işletmeye hazır olacak(o tarihten aralığa kadar ise bitmemiş olan istasyonlar bitirilecek)

hulki99
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 13:14

Cemrenin hiçbir dinle bir ilgisi yok Kuran'da geçen bir tanım da değildir. Lütfen bu forumu sabote edip yapay tartışmalar çıkartmaya çalışmayın.

ozgurozkan34
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 14:21

Alıntı:
Halkalı istasyonundaki bir makinist arkadaşım ile konuştum. Mayıs sonunda raylar birleştirilerek(Halkalı-Pendik arası) Haziran başında tcddnin dizel lokomotifleriyle rayların traverse oturtulması(10-20-40 km hız testleri) yapılacak. Ağustosta ise hatta elektrik verilecek ve halkalıdaki elektrikli lokomotiflerle test sürüşü yapılarak(arada bir iki marmaray seti de olacak) test aşaması bitecek. Sinyalizasyon için Ağustos sonunda test yapılıp, Eylülde hat işletmeye hazır olacak(o tarihten aralığa kadar ise bitmemiş olan istasyonlar bitirilecek)

Eylül ayında hattın işletmeye hazır hale getirilmesi imkansız.Makinist arkadaşlar fazla iyimser davranmış. Daha yapılacak çok iş var. Fiziki işler bittikten sonra projenin takvimini sinyalizasyon ve istasyondaki ince işler belirleyecek. Özellikle sinyalizasyon bir iki ayda bitirilecek bir iş değil...

Efe Elaldı

6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 14:59

Testler çok önemli uzun süre test edeceklerdir yolcu taşımaya yeni senede geçerler ama şu gerçekki 2018 yılı sonunda inşaat komple bitirilecek

Uğuray
site denetçisi
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 15:26

5 ocak 2019 cumartesi günü biniyoruz net.

sagirb
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 15:30

Tcdd testleri kısa sürede yapmak için kendi lokomotiflerini teste sokacak(BC1 de olduğu gibi.) 2013 te marmaray açıldığında, açılmadan önceki testlerin çoğunu dizel ve elektrikli lokomotiflerle yapmışlardı

Şükrü Güllüoğlu
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 15:47

Mayıs'ta tüm altyapının hazır olması imkansız. Alt ve üst geçitlerden yetişmeyeekler çıkacaktır. Ki bunun ray döşemesi, kateneri vs. var. Belki kısmen tamamlanmış alanlarda testler başlanır.

ramir3438
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 16:07

Alıntı:
Tcdd testleri kısa sürede yapmak için kendi lokomotiflerini teste sokacak(BC1 de olduğu gibi.) 2013 te marmaray açıldığında, açılmadan önceki testlerin çoğunu dizel ve elektrikli lokomotiflerle yapmışlardı

İşi hızlandırmak için güzel bir hareket.

mustafasa7

6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 16:20

o trenleri raylarda bir görelim de, ben binmeden birkaç ay izleyerek sabredebilirim

sagirb
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 16:45

Ağustostan önce elektifikasyon testlerini beklemeyin. Rayların traverslere oturmasını dizel lokolarla yapacaklar.

sayfa 2137
ANA SAYFA -> ULAŞIM