Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2136
Sinan Bilgin
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 11:22

Alıntı:
ya hu ,ya adam gibi benim inancima hakaret et yuzunu belli et, ya da benim inancimin mensublarinin kullandigi lisani kullanip istismar etme vatandas! tek yuzu olsun insanin

Bu sozler beni gercekten ve belki de bu tip forum satasmalarina hic umursamayan biri olarak son derece uzdu

Dini inanclari bu konuya asla katma niyeti ile yazmadim . Ama cemre denen olgunun bilimle ilgisi olmayan bir sey oldugunu hemen herkes bilir , dolayisiyla havalarin sicaklik artis grafiginin mevsimsel sebepler disinda cemre gib hurafe bir kavram uzerinden degerlendirmenin kanimca dogru olmadigini belirttim

Hatta sonra da ya nisanda soguklar geri gelirse dedim

Bu tip genellemeleri oldum olasi sevmem , kurban bayraminin ikinci gunu yagmur yagar gibi mesela

Konuyu saptirmamak icin burada noktaliyorum, asla hakaret soz konusu olamaz boyle bir mevzuda

Ama kendimce hurafe gordugum seyi de degerlendirme ozgurlugum vardir

Insallah tum hava sartlari projenin en hizli sekilde ilerlemesine yardimci olur

Ergunaydemir

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 11:22
Sn Mustafa Bey

Alıntı:
Rayların ve geçitlerin yapımını gösteren grafikteki "km" ve "adet" yerine, "%" bitiş oranı olarak değiştirirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

Güzel bir öneri. Uygulamaya çalışacağım.

Teşekkür ederim.

Burç

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 11:23

Bir tavsiye de benden : Siteye resim yüklerken "gizli" bir panorama modu mevcut.
Bunu kullanarak siteye çok daha büyük resimler yüklemek mümkün.
(3500x800 piksel)

Şu başlıkta bunun nasıl yapılacağı yazıyor :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6195750

Sinan Bilgin
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 11:26

Alıntı:
Bir tavsiye de benden : Siteye resim yüklerken "gizli" bir panorama modu mevcut.
Bunu kullanarak siteye çok daha büyük resimler yüklemek mümkün.
(3500x800 piksel)

Siteye resim yuklerken boyut kucultuyor mu otomatik olarak ? Boyuttan kastim MB olarak, , yoksa en boy anlaminda soylemiyorum

beratika
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 11:46

Bu hat bitince insanların Sirkeci'den YHT'ye binip Ankara'ya gitmesi mümkün olabilecek mi?

Erkan Florya

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 12:06

Sayin Burc Bey ,
Ben siteye hic panaroma resim yuklemedim. Normal cep telefonun ile cektigim fotolari yukluyorum, sanirim cektigim resimler 6-12 mebabyte arasinda.Size sorum şu:Siteye yukledigim 6MB bir resim sitede buyutulerek bakildiginda 1400*1024 boyutunda mi gozukuyor ve saklaniyor.

YILMAZ ŞENGÜL

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 12:10
Aypars beye hitaben

Alıntı:
Bitmez bu yol diyenler neredeler?

Bir çoğumuz ümidimizi kesmiştik evet haklı ve kızgındık. Ben bu formu her gün takip ederim ama çok yazmam.Öyle felaket tellalcıları vardı ki bürokrasiyi bilmeyen yapamadılar olmaz ellerine yüzlerine bulaştırdılar diye yazan yolun bitmemesinden keyif duyanlar. Neredeler devletim ile o kadar gurur duyuyorum ki o kadar büyükmüşüz ki anlatamam. Aynı anda terör, dış güçlerin müdahaleleri,15 temmuz ve sayamadığımız saldırılar. Bu çerçevede ne işler bitirildi ne projeler hayata geçti . Bu proje doğdu hastalandı ve iyileşiyor gözü ile bakıyorum uzun bir süre elbette. Ama düğümler çözülünce işler aldı başını gitti. Şimdi bizi daha çok paniklettiren o tipleri formda göremiyorum hepsi inlerine kaçtılar. Şimdi bizleri neler bekliyor hemen yazalım.

Nisan itibari ile alt ve üst yapıların tamamı bitecekdir.
Balast mıcır serimi dökümü mayıs gibi biter.
Ray seriminde mayıs sonu gibi sonlanır.
Bakan %5 lik bir ilerlemeler ile gidicez demişdi kış aylarını çok çok çetin yaşamadık işler hali ile hızlı bunu göz önünde bulundurmak lazım.
Haziran temmuz ayları hatta katenerler çekilir ki daha önce bile başlayacağını düşünüyorum.
Ki gene aynın aylarda istasyonların ince işçiliğine yani sanat işçiliğine geçilir.
Tabi gene etap etap değerlemdirmek lazım her istasyon farklı elbette.

Açıldıkdan sonra kaçınılmaz yaşanacak olaylar

Her proje zordur hele bu bir tren yolu ise şehir içi ise bu proje de de yanlış yapılmış belirli kısımlar kusurlu alanlar olacakdır bu kaçınılmaz.
Bir çom yapı firmasına bile ev veriyorsunuz adam sıfır teslim ediyor duvardan su yada rutubet giderlerde aksaklık gibi problemler görüyoruz.
Bu projede de olacak belirli alt geçitler su altında kalmış çözülür. Ama hat açıldıktan sonra bile en az bu yolun yapıların yolların olgunlaşma evresi 2 yıl ila 5 yıl arası.

Yaşamak istemeyeceğimiz hepimizin kalbinden geçen sinyalizasyonun iyi olması olmalıdır muhtemel bir kaza olmasın istasyonun çatısından su aksın bu halledilir.

Bu güne kadar 6 7 kere yazmışımdır analizlerimin tamamını fotoğraflarla sağlıyorum çekenlere vakit ayırıp emek verenlere teşekkürler ediyorum.

Bu yazının nesine eksi verdiler anlamıyorum. Bence 10 numara, 5 yıldız. Sonuç da herkes foruma istediğini yazar, hakaret içerirse Admin siler Herkese + ve - puan verme seçeneği verilmiş. Saygı duymak lazım

(Bu arada salam sosis yemeyin, raf ömrünü uzatmak için, içine bolca NİTRAT koyuyorlarmış )

berlin81

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 12:21

Alıntı:
Hizmete gireli daha bir hafta bile olmayan atalar caddesi karşısındaki yaya alt geçidinde 10-15 cm. su birikintisi var.Şu anda hizmet dışı herhalde su giderlerini yapmayı unutmuşlar.

Bu ve diğer alt geçitlerde dikkatimi çeken bir nokta var. Engelliler, çocuk arabalılar, şu an Türkiye'de kullanımı yaygın olmasa da nüfusun yaşlanması nedeniyle gelecek 20 sene içinde oldukça fazlalaşacak olan yaşlı yürütgeçleri ve bisikletliler için uygun olanların sayısının çok az olması. Bu alt geçitler muhtemelen 10 sene içinde yeniden yapılmak zorunda kalacak.

İspanyol firmasının ek ödenek istediğini bahane ederek (Bahane diyorum çünkü geçen hafta ek ödenek için kredi alındı. Demek ki bu ek ödenek yıllar önce ödenip bu proje daha önce bitirilebilirdi.) inşaat geciktirilince, sanırım bu gibi ayrıntılara dikkat edilmeden hızlıca bitirilme amaçlandı.

YILMAZ ŞENGÜL

9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 12:24
Ergunaydemir bey

Ergunaydemir bey, Sefer Bayraktar bey ve ismini hatırlayamadığım klass insanların, foruma yaptığı katkıları müthiş... Şahsım adına teşekkür ediyorum.

Bilgili, görgülü, alçak gönüllü insanlar her zaman başımın tacı

Yani şu çalışma resmen bir mühendislik çalışması... Mükemmel grafik... Sevilerek yapıldığı belli.

Taktire şahan.

Değerli büyüklerime ve emeği geçen herkese saygılar, sevgiler, kral insanlarsınız!

(+)

Az kaldı biraz daha sabır

(+)

(Eksi puan veren arkadaş, neler yaşadığını anlayabiliyorum, ne diyeyim sana da yazık...)

En son YILMAZ ŞENGÜL tarafından Çrş 07 Mar 2018, 14:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sagirb
9 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 12:58
Bir bilgi aldım

Halkalı istasyonundaki bir makinist arkadaşım ile konuştum. Mayıs sonunda raylar birleştirilerek(Halkalı-Pendik arası) Haziran başında tcddnin dizel lokomotifleriyle rayların traverse oturtulması(10-20-40 km hız testleri) yapılacak. Ağustosta ise hatta elektrik verilecek ve halkalıdaki elektrikli lokomotiflerle test sürüşü yapılarak(arada bir iki marmaray seti de olacak) test aşaması bitecek. Sinyalizasyon için Ağustos sonunda test yapılıp, Eylülde hat işletmeye hazır olacak(o tarihten aralığa kadar ise bitmemiş olan istasyonlar bitirilecek)

sayfa 2136
ANA SAYFA -> ULAŞIM