Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Malatya Hızlı Tren Projesi
« önceki   123 ... 757677

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 77
ZAFER44D
1 ay önce - Prş 25 Oca 2018, 21:39
Sivas-Malatya


Erzincan-Trabzon Hızlı Tren Hattı yapım ihalesi Şubat ayında yapılacakmış;İnşallah SİVAS -MALATYA HIZLI TREN HATTI Yapım İhalesi de MART Ayında yapılır.

ZAFER44D
3 hafta önce - Pzr 25 Şub 2018, 17:59
SİVAS-MALATYA NE ZAMAN


AK Parti Kayseri 6. Olağan İl Kongresi'de konuşan Başbakan Binali Yıldırım, hızlı tren hattının Kayseri'ye de getirileceğini, hayata geçirilecek hızlı tren projesi ihalesinin ise 28 Mart'ta yapılacağını söyledi. Yıldırım, Kayseri'ye hızlı tren müjdesi de vererek, "Hızlı tren Kayseri'ye geliyor. 28 Mart'ta ihalesi yapılıyor. Hayırlı olsun. Yerköy'den Kayseri'ye, Sivas'a, Erzincan'a gidin, isterseniz Ankara'ya, Konya'ya, Bursa'ya, Bilecik'e, Sakarya'ya gidin. Yollar kısalacak, zaman kısalacak işiniz aşınız daha da artacak. Yüksek hızlı tren Kayseri'nin zenginliğine zenginlik katacak." değerlendirmesinde bulundu.
SİVAS-MALATYA HIZLI TREN HATTI ihalesi NE zam yapılacak?

http://www.reklam_link.com/2018/02/basbakandan-kayse ...n-mujdesi/


mehmet karakas7
1 hafta önce - Çrş 07 Mar 2018, 11:07
Malatya’da Hızlı Tren Konusu Gündeme Alındı
Demiryolu İş Sendikası ve Türk İş’e bağlı bazı Sendika Temsilcileri CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ı ziyaret etti. Ziyarette yapılan basın açıklamasında hızlı tren konusunu gündeme getiren Sendika Başkanı Nurettin Öndeş, demiryollarının Malatya’da 5. Bölge olarak kalmasını sağladıklarını belirterek, “Hızlı trenle ilgili proje ihalesi 2017 yılının 6. Ayında bitti, şuanda uygulama projesi ihale aşamasına geldi.” dedi

Türk İş Sendikasına bağlı şube temsilcileri CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ı ziyaret etti. Demiryolu iş Sendikası ve Türkiye iş Sendikası temsilcisi Nurettin Öndeş’in öncülüğünde birçok İş Sendikasının İl Temsilcileri katıldı. Ziyaret yapılan açıklamada hızlı tren konusu gündeme getiren Sendika Başkanı Öndeş, “Bizler doğuda 22 vekille demiryollarının Malatya’da 5. Bölge olarak kalmasını sağladık. Hızlı tren konusunda da bugün ki Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci beyle görüştük ve kendileri de ciddiyetle ilgilendi. Hızlı trenle ilgili proje ihalesi 2017 yılının 6. Ayında bitti, şuanda uygulama projesi ihale aşamasına geldi” dedi.

“SENDİKALAR SİYASİ PARTİLERE YÖN VERMESİ GEREKİR”

Sendika temsilcilerinin ziyaretinden memnun oldukları ifade eden CHP İl Başkanı Enver Kiraz, sendikaların örgütlü toplum olarak siyasi partilere yön vermesi gerektiğine vurgu yaparak, “Bizler Sendikaların gücüne inanıyoruz ve her zaman bunu savunuyoruz. Her zaman tarafsız, bağımsız, işçinin özgür iradesiyle sendika hakkını kullanabildiği, sendikalara üye olabildiği veya istifa edebildiği yapıların oluşması gerektiğine inanıyoruz. Sendikaların gerçekten işçilerin hakkı, hukuku, adaleti noktasında her zaman bir mücadele içinde olmasını destekleyen ve sendika toplumlarında demokrasinin önemli bir unsuru olduğunu ve bu sendikaların örgütlü toplum olarak siyasi partilere yön vermesi gerektiğine inanıyoruz. Tabi işçinin emeği gücüne de inanan bir partiyiz, çünkü onlar üretiyorlar. Emek demek, ekmek demek, eve aş ve huzur demektir. Bu anlamda her zaman işçilerin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Son dönemlerde şu bir konu var, Asgari ücretin düşük olduğunu 2 bin lira seviye getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz ve asgari ücretliden devletin vergi almaması gerektiğini ısrarla savunuyoruz. Ve yıllardır savunduğumuz taşeron işçi konusunun ortadan kaldırılmasını istiyoruz, bu bir adım oldu ama yeterli değil. Demiryolu ile ilgili olduğu için şunu da ifade etmekte fayda var; Malatya için hızlı tren konusunda uzun süredir konuşuluyor, gündeme getiriliyor ama adımların biraz geç atıldığı konusunda da çeşitli serzenişlerimiz var. Erzincan gibi Malatya’dan küçük iller çok daha erken tanışıyorlar, Malatya’nın da bir an önce hem hızlı trenle tanışması gerekiyor hem de İskenderun, Mersin limanlarını da bağlayan sistemin de bir an önce devreye gitmesi gerektiğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“UYGULAMA PROJESİ İHALE AŞAMASINDA”

Hızlı trenle ilgili konuyu gündeme alan Demiryolu iş Sendikası ve Türkiye iş Sendikası temsilcisi Nurettin Öndeş, proje ile ilgili gelinen son noktayı hatırlatarak şunları ifade etti, “Demiryolu iş sendikalarından 12 il bize bağlı ve konuda hükümete iletilmesi gereken konuları bizler iletiyoruz. Malatya’da hızlı trenle ilgili 2023 yılında gündeme alınacaktı. Biz demiryolu sendikası olarak bu konunun ciddi takipçisi olduk. 2015 yılında Ak Partili milletvekillerine hızlı trenle ilgili bilgileri kendilerine aktardık, lojistik köy 2015 yılında istatistik olarak gündeme gelmişti, 1,5 yıl sendika olarak bekledik. Bu konuda doğunun bütün vekillerine dosyalarını sunduk. Bizler doğuda 22 vekille demiryollarının Malatya’da 5. Bölge olarak kalmasını sağladık. Hızlı tren konusunda da bugün ki Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci beyle görüştük ve kendileri de ciddiyetle ilgilendi. Hızlı trene ilgili proje ihalesi 2017 yılının 6. Ayında bitti, şuanda uygulama projesi ihale aşamasına geldi. Gümrük bakanlığı Ortadoğu lojistik merkezi varmış ve ben bilmiyordum. Gümrük Bakanımızın desteğiyle o da Malatya’ya getirildi. Birçok yapılan proje ile yaklaşık 10 bin insan evine ekmek götürecek. Lojistik köyler uygulama aşamasına geldi, yer verildiğinde çalışmalara başlanılacak. Biz burada emeği geçen bütün siyasi partilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bölge ile ilgili bütün sorunları gerek Hükümete ve gerek ana muhalefete sunuyoruz. Alt yapı ve ulaşım gibi birçok sorunları gündeme getiriyoruz. Bu konuyla ilgili kitap bastık, bütün siyasilerimize taktik ettik.”sayfa 77
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 757677
ANA SAYFA -> ULAŞIM