Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2134
AhmetDemir

6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 20:22

Ben de banliyo diyordum ama hat acilinca metro diyecegim Cunki hattin eski halinden eser kalmadi . Ray serimi olsun Hat uzerinde calisacak vagonlar kadar metro vagonu kriterinde bana gore.Eski vagonlari kullanacaklar mi bilinmiyor galiba . Jilet mi olacak acaba eski setler

dorad
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 20:55

O eski setler modernize edilse ya da aynıları sıfırdan yapılsa ne de güzel olurdu, saatte 1 eski set bile gelse yeter bana..

Ertan AKYILDIZ

6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 22:52

Halil bey Kazlicesme'de yeni dosenen hatlari mevcut hatlarla birlestirmisler mi acaba ?

güler hakan

6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 22:55
Kızıltoprak Feneryolu arasından

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ertan AKYILDIZ

6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 22:59

Feneryolu bolgesinde de alt gecit durumlari kotu gorunuyor. Su basmis vatandas merdivenlerde kalmis.

Sinan Bilgin
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 23:11

Baska yerleri anlarim da suadiye feneryolu gibi yerlerde bu tip problemlerin toleransi olmaz

Hamdullah Son
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 23:13
Çok uzadı

Tüm katılımcılar çok sıkıldı gerçekten bu inşaat çok uzadı. Herkes sabirsizca foruma bakıp yeni bir gelişme bekliyor sonra başka muhabbetler dönünce sinirleniyor insanlar süreç uzadıkça stres artıyor forumda bile tahammül kalmıyor. Oysaki asıl mesele inşaatın bitmemesi bitmedikce biz birbirimize daha çok gireriz.

A_halil
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 23:33
Kazlıçeşme Köprü Üstü

Ertan AKYILDIZ
22:52 (bugün)

Halil bey Kazlicesme'de yeni dosenen hatlari mevcut hatlarla birlestirmisler mi acaba ? ❓ ❔

Ertan bey
Saat 17:30 gibi fotoğrafları çektim
Köprü Üstünü görebileceğim en yakın yerden
Özel bir imalat yapılıyor sanırsam birkaç gün evvel beton dökümü yapılmakta idi
Gözlemlerim
köprü üstünde T1 hattı montajı yapılmış
T2 veya T3 için ölçü alınmakta idi..
En yakın zamanda
Ve müsait yerden fotoğrafları sizlerle paylaşacağım
İyi akşamlar...

kadırgalı mesut
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 02:03

Arkasında iga yazan işçiler görüyorum,demekki 3.havalimanı şantiyesinden buraya destek yollanıyor.

Aypars
6 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 02:24
Bitmez bu yol diyenler neredeler?

Bir çoğumuz ümidimizi kesmiştik evet haklı ve kızgındık. Ben bu formu her gün takip ederim ama çok yazmam.Öyle felaket tellalcıları vardı ki bürokrasiyi bilmeyen yapamadılar olmaz ellerine yüzlerine bulaştırdılar diye yazan yolun bitmemesinden keyif duyanlar. Neredeler devletim ile o kadar gurur duyuyorum ki o kadar büyükmüşüz ki anlatamam. Aynı anda terör, dış güçlerin müdahaleleri,15 temmuz ve sayamadığımız saldırılar. Bu çerçevede ne işler bitirildi ne projeler hayata geçti . Bu proje doğdu hastalandı ve iyileşiyor gözü ile bakıyorum uzun bir süre elbette. Ama düğümler çözülünce işler aldı başını gitti. Şimdi bizi daha çok paniklettiren o tipleri formda göremiyorum hepsi inlerine kaçtılar. Şimdi bizleri neler bekliyor hemen yazalım.

Nisan itibari ile alt ve üst yapıların tamamı bitecekdir.
Balast mıcır serimi dökümü mayıs gibi biter.
Ray seriminde mayıs sonu gibi sonlanır.
Bakan %5 lik bir ilerlemeler ile gidicez demişdi kış aylarını çok çok çetin yaşamadık işler hali ile hızlı bunu göz önünde bulundurmak lazım.
Haziran temmuz ayları hatta katenerler çekilir ki daha önce bile başlayacağını düşünüyorum.
Ki gene aynın aylarda istasyonların ince işçiliğine yani sanat işçiliğine geçilir.
Tabi gene etap etap değerlemdirmek lazım her istasyon farklı elbette.

Açıldıkdan sonra kaçınılmaz yaşanacak olaylar

Her proje zordur hele bu bir tren yolu ise şehir içi ise bu proje de de yanlış yapılmış belirli kısımlar kusurlu alanlar olacakdır bu kaçınılmaz.
Bir çom yapı firmasına bile ev veriyorsunuz adam sıfır teslim ediyor duvardan su yada rutubet giderlerde aksaklık gibi problemler görüyoruz.
Bu projede de olacak belirli alt geçitler su altında kalmış çözülür. Ama hat açıldıktan sonra bile en az bu yolun yapıların yolların olgunlaşma evresi 2 yıl ila 5 yıl arası.

Yaşamak istemeyeceğimiz hepimizin kalbinden geçen sinyalizasyonun iyi olması olmalıdır muhtemel bir kaza olmasın istasyonun çatısından su aksın bu halledilir.

Bu güne kadar 6 7 kere yazmışımdır analizlerimin tamamını fotoğraflarla sağlıyorum çekenlere vakit ayırıp emek verenlere teşekkürler ediyorum.

sayfa 2134
ANA SAYFA -> ULAŞIM