Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 347
ihsan gulbilge
3 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 00:39

Sivas belediyesinden beklentileriniz sayfasına yazabileceğim tek bir beklenti kalmıştır o da " eleştiriye açık olma, üslup uygun olduğu sürece kimseyi engellememe "

En son ihsan gulbilge tarafından Çrş 07 Mar 2018, 01:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ramazan5842

3 ay önce - Çrş 07 Mar 2018, 01:01

Aynen ama ismin açıklamam uygun olmaz fakat o hesapları başkan kendisi kullanmıyor daha doğrusu çok kullanmıyor.Başka birisine vermiş hesapları yönetme işini.O da aynen dediğiniz gibi hesapları neredeyse troll hesap vari kullanıyor.Eleştirilere engeli basıyor.Espri zannettikleri şeylerle gündeme gelmeye çalışıyor buda resmi bir hesaba yakışmıyor ki aynı kişi Sivas belediyesine ait sayfalarıda yönetmekte

ismail özçelik
2 ay önce - Sal 27 Mar 2018, 15:58

Tekrar Sivas'tayım. Şehrimizde güzel şeyler var ancak benim genelde ilgi alanım ulaşım -ki bu konuda yükseklisansıma devam etmekteyim- ve şehirleşme bilen arkadaşlar var zaten.
Neden bunu belirttim. Hazırladığım kaç projede Sivas'ı inceledim. Sayımlar yaptık sonuçlar aldık. Yolları inceledik. Çoğunu ilgili kurumlara aktardım. Bu geldiğimde tekrar gördüm ki bir gelişme yok.
Eskiden Sivas için çok uçuk projeler beklerdim ancak basit ve rutin işleri yapmakta zorlanmayı kabullenemiyorum. Tekrar bir yazı hazırlıyorum. Bunu bimer, cimer, belediye, valilik ile paylaşacağım.
Çok güzel bir şehrimiz var, ancak bunu daha yaşanabilir daha refah daha güzel daha kültürel yapmak bizim elimizde. Şehirler büyüdükçe gelişmemeli. Şehirler içinde olan insanların yaşam kalitesini artırmak, gelen turistlere iyi bir izlenim bırakmak için gelişmeli.

Bugün yaşadığım en basit şey toplu taşıma sorunu, hala anlamıyorum 350.000 lik şehirde neden tek merkez durak var. Neden Doğukent-Atakent, Alibaba-Fatih gibi hatlar yok.

Araç kullanırken ayrı sıkıntılar da yaşadım şu an aracım yok ama Sivas'ta yeni yollar yapıldığında tabelalar yetersizdi.

Nazmi

2 ay önce - Sal 27 Mar 2018, 20:58

Bugün, Erzincan için tramvay projesi uygulamaya konuyorsa, Sivas için hayli hayli konması lazım. Belediye, ulaşım master planı hazırlayıp bakanlığa sunmalı. Master plan hazırlanmadan bakanlığa yapılan istekler reddediliyormuş. Raylı sistemin tamamı, yada en azından katener hattını bakanlık yapabilir. Araç alımını belediye krediyle yada ikinci el araçlarla bir şekilde halleder. Bunun için Sivas'ı yönetenler biraz daha vizyonu geniş tutmaları ve top yekün birlik içerisinde olmaları lazım.

Buna rağmen raylı sistem projesine onay çıkmazsa; Malatya, Elazığ, Şanlıurfa gibi, şehir içi toplu ulaşımda 'trambüs sistemi' düşünülebilir. Hatta, tarihi eserlerin yoğun olduğu bir bölgeden kısa da olsa nostaljik bir tramvay yapılabilir. Böylece, hem ulaşım daha rahat, daha konforlu olur, hem de yapılan sistemler göze de hitap etmiş olur, şehre estetik bir değer katar

ihsan gulbilge
2 ay önce - Sal 27 Mar 2018, 21:14

Şu dubaların mantığı arabaların kaldırıma park etmesini engellemekse, bu iş için bir kez de ağaçlar kullanılsa? Hem cadde yemyeşil olur, hem de arabalar park edemez. Neden Sivas'ta mesire alanları ve bölge parkları dışında bir yere ağaç dikmek kimsenin aklına gelmiyor?

(+)

sayfa 347
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler