Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Resul GUL

7 ay önce - Sal 14 Ksm 2017, 23:27
Yazlık Kent Sineması


Adana nın Eski Sinemalarından birisi Kent Sineması Yazlık Erciyes sineması yanında onu dik keser konumda yerleşkesi varmış..Şimdiki yerinde DİVAN Oteli var..

Kent Sineması Yıl 1965 Film Makine Odası..Adana nın Eski Fotoğrafları Sayfasından Alıntıdır Yılmaz Ulugay paylaşımı.Misafir 238

3 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 15:07

yukrdaki yazıları okudum teşekkur ederim bu sektörde 47 sene çalıştım bu yazıları okudum anılarım tazelendi sagolun

Resul GUL

3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 23:39

Alıntı:
LEVENT Sineması; Mithatpaşa Mahallesi’nde, kanal yolunda, solda ikinci katta. Şu anki Yeni Güney Müzikhol’ün yeri,


Levent Sinemasının Günümüze kalan Perdesi.. Şu an Bir Müzikhol olarak kullanılmakta..

Misafir 0f4

3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 23:49

Tüm çocukluğum burada geçti 70 ler ve 80 lerin başları , yaz akşamları sineması ve soğuk bade gazoz ve bir de sarı gazoz ,rahmetli Annem , Babam ...
Bu levent sineması ve Denizli sineması akşamları dolar taşardı, bazende yürüyerek sular sinemasına giderdik iki Türk filmi izlerdik tüm aile.
Akşamları sinemaların reklamını yapan pikaplar geçerdi, rahmetli Kemal Sunal'ın zübük filmi fırtına gibiydi , nasıl derler kapalı gişe yani.
Ne harika yıllardı herkes birbirini tanırdı, şimdi yan komşumun adını bilmiyorum.


yusufdemir55

3 ay önce - Pzr 11 Mar 2018, 05:57
Kiremithane Sineması


Erol Coş Bey'in 6 yıl önce yazdığı yazıyı sabahın bu saatinde gördüm ve beni 50 yıl öncesine götüren bu yazıyı nefes nefese okudum.
Erol Bey, "KİREMİTHANE Sineması (Ömer Ağa’nın Sineması); Kozan Yolu’nda tren hattını geçince solda, petrol istasyonu bitişiğinde..." diye yazmış. Sinemayı çok iyi hatırladım, Ömer Abiyi de.. Yanlış hatırlamıyorsam biletler 175 kuruştu, paramız yetmeyince "Ömer abi, 1 liram var olmazmı?" dediğimizde, filim başladıktan sonra gelmemizi söylerdi, 1 liraya girerdik sinemaya.
Benim çocukluğumda Çırçır Fabrikası ile bitişikti. Petrol İstasyonu, Naile Teyze'lerin evinin (bahçelerinin) yerine yapılmış. Bizim evimizde Naile Teyze'erin bitişiğindeydi. Eşi vefat etmişti, inekleri vardı. Oğlu Baki abi galiba askerdeydi biz Adana'dan ayrıldığımızda.
Bu güzel yazı için Erol Bey'e çok teşekkürler. Eğer hatırlıyorsa Tuğla Ocakları ile ilgili de yazmasını beklerim.sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET