Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ismail karagöz

3 yıl önce - Cmt 04 Tem 2015, 09:42(+)
ismail karagöz

1 yıl önce - Cum 23 Arl 2016, 23:52


(+)


Çeltikçi'den Goncalı'ya doğru.


mehmet karakas7
9 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 18:24
Denizlili Sanayiciler Raylı Sistem İstiyor
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, Denizli’nin lojistik anlamda çok eksiğinin bulunduğunu belirterek Denizli’de raylı sistemin acilen ele alınması gerektiğini söyledi.

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, üyeleriyle yaptıkları her görüşmede Denizli’nin lojistik anlamda çok eksiğinin bulunduğu yönünde şikayetlerin olduğunu vurguladı. Denizli şehir merkezinden Çardak-Dinar hattında hızlı tren yapılması gerektiğinin altını çizen Biltekin, “Denizli-Çardak-Dinar arası raylı sistemin kurulması hem Çardak havaalanına ulaşımı kolaylaştıracak hem de bu hat Afyon-Ankara, Afyon –İstanbul hızlı tren hattına entegre edilebilecektir. Ayrıca bu raylı sistemin Çardak Organize Sanayi Bölgesi’ne de lojistik olarak ciddi katkı sağlayacaktır.” dedi.

Hızlı trenin yanında Denizli İzmir Hattında yük taşımacalığına yönelik çalışma yapılması gerektiğini söyleyen Biltekin, “Denizli’den her Cuma ortalama 40-50 tır İzmir limanına Denizli-Aydın hattından kara yolu ile çekicilerle çekilmektedir. Bunun yerine Denizli’den İzmir limanına kadar tır dorseleri tek bir tren lokomotifi ile çekilerek karayolu trafiği de rahatlamış olacaktır. Bunun örneği; İtalya Trieste limanı ile Hamburg hattında kullanılmaktadır. Raylı sistem yatırımlarının navlun maliyetlerini düşürerek ilimizden ve bölge illerden daha fazla ihracat yapılmasına, rekabet gücümüzün artmasına, ülke ekonomisinin gelişimine ciddi katkılar sağlayacaktır.” Diye konuştu.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler