Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Alper Tekkuş

9 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 21:08

yeni tren gar binası KUMS AVM yanı eski gar nasıl gelecek ordan banliyo hattı geçiyor yeni elektrık hattı çekildi...

erjan

9 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 21:23

Ozhaseki ile yapilan son toplantida hizli tren garinin mevcut garin yanina yapilmasina karar verildi. Kuzey varyantinda olmayacak.

Misafir 185

9 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 21:32

Eski garın yanına yeni bina yapılacak ve kums avm nin ordaki durakta kullanılacak yani 2 side varAlper Tekkuş

9 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 18:20

eski garın yanına yapılması çok iyi bir karar

nkrlpnt
9 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 22:20

Kuzeyde yapılan hat ne olacak peki ? Artı eski gar bölgesinde yoğun trafik var yeni garda oraya yapılırsa tekrardan sıkıntı olabilir başka yere yapılsa daha iyi olurdu.adnann02
9 ay önce - Cum 02 Mar 2018, 15:39

Alıntı:
Kuzeyde yapılan hat ne olacak peki ? Artı eski gar bölgesinde yoğun trafik var yeni garda oraya yapılırsa tekrardan sıkıntı olabilir başka yere yapılsa daha iyi olurdu.


Kuzeydeki hattının sadece banliyö trenleri için kullanılması ve şehirler arası trenlerin şehir merkezine gelmesi gayet yerinde bir karar. Hızlı ve konvansiyonel trenlerin şehir merkezine girecek olması, insanların tren yolunu daha çok tercih etmesine sebep olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, yeni tren yolu inşaatı sırasında yeterli sayıda araç trafiği ile kesişmeyen geçişlerin yapılması ve tren garına şehrin her bölgesinden kolay ulaşım imkanı sağlanması. Tren garının bir şekilde raylı sisteme entegre bir hat ile desteklenmesi gerekiyor.

İldem-Erkilet-NNY ve Bölge Hastanesi-OSB hattı boyunca şehrin merkezine girmeye gerek kalmadan banliyö trenleri ile toplu taşıma yapılacak olması hem şehir merkezini rahatlatır, hemde bu aks üzerinde yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştırır. Bu aks gittikçe gelişen ve nufüs yoğunluğu artan bölgeleri kapsıyor. Hızlı tren de bu banliyö hattı duraklarından birinde durup kısa süreli yolcu indirme bindirme yaparsa bu aksı kullanan yolcular şehir merkezine gerek kalmadan banliyö treni ile hem şehir merkezinde bu bölgelere, hem de banliyö treninin gideceği ilçelere rahatlıklıkla ulaşabilirler. Konvansiyonel ve hızlı trenlerin bu hattı kullanmaması ileride hat üzerinde banliyö trafiğinin serbestçe arttırılmasına olanak sağlar.


Misafir 0bb

9 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 17:45

bu hat açıldı galiba, erkiletten yük trenleri geçerken gördümsayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET