Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul'da yeşil kalmadı diyenlere gelsin...
« önceki   123 ... 414243 ... 454647   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 42
serdaris
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 14:01

İstanbul'un şu kadarı yeşildir ormandır bilgiler doğru olabilir ancak herkes kendi yaşadığı çevresindeki yeşilin eksildiği görebiliyor. Hükümetlerin ve yerel yönetimlerin rant peşinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Ne yazık ki bu olay yıllardır böyle sürüp gidiyor.

Yeni alanların imara açılmasını biliyoruz zaten. Ben eski alanların yeniden düzenlemesine bir örnek vermek istiyorum. Yeşil alan ve ağaç eksilmesini ve beton çoğalmasını görebilirsiniz. Başlığa İstinaden "İstanbul'da yeşil alan kalmadı" diyenlerin demek istediği bence bu örnekteki olaydır.

Çengelköy'de Vahdettin Köşkü'nün olduğu bölgenin 2007'den 2017'ye 10 sene içindeki değişimi...

(+)

ERTUĞRUL
6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 15:12

Alıntı:
Şehirde yeşil alan kalmadığı yalanını,

Farklı görüşler.
Alıntı:
Ama sıkıntı şehir içinde insanların kısa sürede ulaşabileceği yeşil alan azlığı

Yerleşim alanlarının yüzde kaçı yeşil alan bu önemliyken böyle bir istatistik tamamen boş bence

Yeşillikten kasıt, yasanılan yerde yeşile ulasabilmektir.Bu yesilin, park vb bir yer olması yanında kapınızın önünde de olması ya da yürürken karsınıza her an cıkması da gereklidir.

Yesil alan derken ormanlari kastetmiyor ki insanlar. Sehir icinde insanlarin da vakit gecirecegi yesil alanlari kastediyorlar.

Bu ormanlar yerleşimin olmadığı yerlerde ve şehrin sınırlarında olması o şehirdeki insanlara ne fayda sağlar.

Gidemediğin yer senin değildir diye meşhur bir söz var , doğru bir söz.
O hesap , ''gidemediğin yeşillik senin değil'' dersek çok da yanlış olmaz.

Uğur1
6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 17:33

Avrupa'nın büyük şehirlerini bırakın, Türkiye'nin şehirlerine bakın...

3 hafta önce Kayseri'ye gitmiştim, şehir son derece geniş alana yayılmış ve insana ferah hissettiriyor... Gelişen şehirlerin artık bireye sunduklarına bakılınca İstanbul hiç diğer şehirlerle yarışmaya kalkmasın bana kalırsa...

İstanbul'da evinin kapısından çıkıp acaba bu sabah 5 dakika mesafede mesire alanında mı koşsam, yoksa 10 dakika mesafede sahil kenarına mı insem dediğiniz bir nokta var mı? Evet var, şehrin %3-5 i herhalde bu imkandan faydalanabiliyor..

Ya da yukarıdaki resimde görünen muhitte yaşayanlar... Onlar da bu sitenin müdavimleri değil heralde, ben göremedim..

Ya da sabah sporunuzu yaptıktan sonra şehrin öbür ucuna 20 dakikada gidip doğa içerisinde bir kahvaltı yapıp sonra da öğlenden sonra sahil kenarında tüm vaktinizi sıkılmadan yeşille iç içe geçirebildiğiniz bir nokta var mı İstanbul'da?

Millet İstanbula 100-150 km mesafelere piknik yapmaya gidiyor, sırf yeşile susadığı için, siz hala yeşil kaldı mı kalmadı mı tartışması yapabiliyorsunuz.

Bence tartışmaya devam, en azından Türkiye'nin diğer şehirlerinde yeşil bozulmasın...

murad_1299
6 ay önce - Cum 09 Mar 2018, 22:57

Tek çözümü çok ciddi kamulaştırma bedelleri ödeyerek ilgili yerlere yıkımlardan sonra yeşil alanlar kazandırmak

bakalım kentsel dönüşümlerle değişen birşey olacak mı

Burç

6 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 12:14
Yeşil kalmamış mış... Bunlar ne o zaman?

Boğaz köprüsü şehir dışı mı?

(+) Boğaz köprüsü

Eminönü şehir dışı mı?

(+) Gülhane Parkı

(+) Gülhane Parkı

(+) Gülhane Parkı

Beşiktaş şehir dışı mı?

(+) Yıldız parkı

(+) Yıldız parkı

Göztepe şehir dışı mı?

(+) Göztepe Parkı

(+) Göztepe Parkı

Şişli şehir dışı mı?

(+) Maçka parkı

(+) Maçka Parkı

(+) Maçka parkı

Kalamış, Fenerbahçe şehir dışı mı?

(+) Fenerbahçe Parkı

(+) Fenerbahçe Parkı

Caddebostan şehir dışı mı?

(+) Caddebostan sahili

Levent şehir dışı mı?

(+) İstanbul Levent

Ardila
6 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 19:01

Bide Istannulun uydu fotolari varsa yukler misiniz istanbul un uydu görüntüsünden yeşilliklerini görelim

Burç

6 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 21:05

Ne oldu gerçek fotoğraflarını niye beğenmedin de uydudan fotoğraf istedin? Gerçeği çok mu yeşil geldi? Aslında haklısın, bu yeşillikleri görmemek için ancak uzaya çıkman gerekiyor.

Ardila
6 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 22:03

Yoo aksine çok beğendim insanlar da çok beğeniyor mesela haftasonları insanlar kac saatlik yol katederek bu yeşilliklerde iç içe oturmasindan, Sarıyer ve Beykoz nasıl çok kalabalık oluşundan anlıyorum. Uydu görüntüsünü de acaba böyle yeşillikler bitek buralarda mi bu kadar güzel var diye merak ettigim için istedim Istanbul'da.

fastornado
6 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 22:04

Ustat helal olsun. Her yer yeşil sahiden. Sayın Cumhurbaşkanımız boşuna şehre ihanet ettik diyor.
Mevcut imar ve inşa politikasında da bu yeşillere göre sorun yok. Aynı şekilde devam...

osman yörükoğlu
6 ay önce - Cmt 10 Mar 2018, 22:14

Burç peki o dediğin yerlerde yeşillik varda.Yeşillik ne bileyim Esenyurt 'ta nerede Bağcılar'da nerede Sefaköy'de nerede Okmeydanı'nda nerede Kağıthane'de nerede.Oralardan fotograf varsa biz de görelim neredeymiş bu yeşillikler.Herhalde belli başlı yerlerde.Ben Sefaköy'de iki sene oturdum yeşilliği bırakın neredeyse çocuk parkı bile yoktu her taraf binaydı.Bu insanlar her yerde bina yol dükkan görmek zorunda mı.Hiç mi büyük bir parka oturmaya çay içmeye gidemeyecekler.İstanbul'da bunca yaşanan sorunlar cinayetler suçlar boşuna değil.Insanların kendini oturup dinleyebileceği yeşil alan yok her taraf ev bina daha ne olsun.

sayfa 42
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 414243 ... 454647   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet