Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahramanmaraş Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 192021

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 21
ceyhanlı umut
3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 11:50

adanada yasayan 29bin maraslinin 10bini andirinli cok ilginc değil mi

COGRAFYACI
3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 19:10

Ceyhanlı Umut kardeşim, Maraş merkez zaten göç veren bir yer değil, sadece ilçeleri kısmen göç verir Maraşın. Andırın, Adana ve Osmaniyeye yakın olduğu için buralara göç veriyor, özellikle Kadirliye. Her ilçe kendine yakın olan ile göç verir, mesela Elbistanın köyleri genelde Malatyaya, Göksun kısmen Kayseriye, Pazarcık da Antepe göç veriyor. Maraş merkez ise, Osmaniyenin Bahçe, Düziçi ve Kadirli, Antepin Nurdağı ve İslahiye, Adıyamanın Gölbaşı, Adananın ise Tufanbeyli ilçesinden kısmen göç alıyor.

Misafir 16b

3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 19:25

Tufanbeyli olduğu gibi Maraşa göç ediyor. Kesin bilgi.

Misafir 46d

3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 19:51

gürün ve darendedende birhayli göç almış ve alıyor

Misafir a67

3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 22:46

Coğrafyacı ede Nurdağı ve İslahiye sanmıyorum ki Maraş a göç alsın.Alsa da maraşta emekli olup kalanlardır.O bölge komple Antep in etkisi alanında hatta Hassa ve Kırıkhan a kadar..Çoğu Antepte fabrikada çalışan asgari ücretli ve apartman görevlisi olarak çalışan kesimden oluşmakta..

COGRAFYACI
3 ay önce - Pts 05 Mar 2018, 23:24

Kısmen dedim zaten ede.. Tabi çoğu yine Antepe gidiyordur ama Maraş da çok yakın Nurdağı ve İslahiyeye, hatta Antepten daha yakın. İş bulanlar Maraşa da geliyor kısmen. Maraş son yıllarda sanayide çok gelişti, yerli nüfus yetmiyor, dışardan az da olsa göç oluyor.

Misafir e19

3 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 12:02

Evet..ilçeler bazen sadece idari yönden illerine bağlı.Gaziantep son 10 yılda öyle bir ivme yakaladı ki tabiri caizse 30 yıl önceki İstanbul oldu bu bölge için.Orda da yaşadığım için bunu daha net görebildim.Hatay ın kuzey ilçeleri Antakya dan ziyade Antep'e yerleşti.Çünkü Antep in imkanları daha fazla.Ancak şu var ki memur için Antep yaşanılmaz konutta özellikle aşırı pahalı.

sayfa 21
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET