Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri'de Oğuz - Türkmen (Yörük) Boyları
« önceki   123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
Misafir afe

6 ay önce - Prş 22 Şub 2018, 02:30

Benim annem sakaltutan babam ise kamberli merak ediyorum okuyorum ama tam tatmin olamıyorum soy agacım ve dulkadiroğulları seyyid mi

Misafir 225

6 ay önce - Prş 22 Şub 2018, 14:23

Hocam boğazlıyan yesilhisar köyundenim. Eski adı kıvrıl. Bu köyündemi çiçeklu boyundan geldiğini merak ediyorum

Misafir 693

6 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 11:03

Selamünaleyküm çalışmanız cok güzel böyle bir araştırmaya imza attı nız için çok teşekkür ederim. Size bir sorum olacak Talas a bağlı eski adı (dikir) şimdiki adı çatakdere olan köyün oğuz boyuna nisbetive tarihi nedir bilgi verirmisiniz ben Odabaşı soyismindeyim

Misafir 92a

6 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 22:11

Merhaba nasılsınız ben KAYSERİ Talas’a bağlı Süleymanlı köyündenim şimdi mahalle oldu Adana’da yaşıyorum hangi boydan olduğumu araştırıyorum birkaç yıldır çözemedim babama sordum babamın atalarına hatipoğulları derlermiş Maraş’tan Süleymanlı köyü varmış bir olaydan dolayı Kayseri’ye göç etmişler ve oradada aynı isimle köy kurmuşlar yardımcı olursanız sevinirim adım Selahattin mail adresimden bana dönüş yaparsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim selahattin.akin01@gmail.com

Misafir 92a

6 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 22:30

Merhaba nasılsınız ben KAYSERİ Talas’a bağlı Süleymanlı köyündenim şimdi mahalle oldu Adana’da yaşıyorum hangi boydan olduğumu araştırıyorum birkaç yıldır çözemedim babama sordum babamın atalarına hatipoğulları derlermiş Maraş’tan Süleymanlı köyü varmış bir olaydan dolayı Kayseri’ye göç etmişler ve oradada aynı isimle köy kurmuşlar yardımcı olursanız sevinirim adım Selahattin mail adresimden bana dönüş yaparsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim selahattin.akin01@gmail.com

Misafir 08a

6 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 22:32

KAHRAMANMARAŞ SÜLEYMANLININ ESKİ İSMİ ZEYTUNDUR,ZEYTUN ESKİ ERMENİ YERLEŞİMİDİR,AZ ORANDA TÜRKLERDE YAŞARMIŞ,OSMANLININ SON DÖNEMLERİNDE ZEYTUNDA SON DERECE KANLI ERMENİ KAKLKIŞMASI OLMUŞTUR VE HALK GÖÇ ETMİŞTİR.AMA KAYSERİ TALAS SÜLEYMANLI KÖYÜNÜ TÜRKMEN KÖYÜ OLARAK BİLİYORUM,HALKI DAHA ÇOK MÜTEAHİTLİKLE UĞRAŞIR,ADANADA YOĞUN OLARAK BULUNURLAR,ERCİYES İNŞAATİN SAHİPLERİ BELUK AİLESİ DE SÜLEYMANLIDANDIR.

Misafir 7a4

6 ay önce - Pzr 25 Şub 2018, 02:24

Benim dedem aslen Kayserili. Lakin zamanında Ankara'ya göçmüşler ve nüfus kayıtları şu an Ankara da. Soyağacı sorgulama da dedemin soyadının Talas olduğunu öğrendim

Misafir 580

6 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 16:48

Benim babam kamberli soy ismi topal annem sakaltutan soyismi ünal merakimi giderirseniz
Memnun olurum

Misafir 92a

6 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 15:19

KAYSERİ Talas Süleymanlı köyü danışmentli Türkmenlerinden Bayat Boyundan diye tahmin ediyorum ne kadar doğru bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

Misafir 635

6 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 08:52

kayseri de bunyan ilcesi gegereme mahalesi hangi boydan hicam bilgi verirseniz sevinirim

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET