Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kastamonu-İnebolu Bölünmüş yolu
12   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
erkan_gs_mk

1 yıl önce - Prş 22 Şub 2018, 19:28
Kastamonu-İnebolu Bölünmüş yolu


Alıntı:
İnebolu-Kastamonu Yolunun İhalesi Yapıldı
İnebolu- Kastamonu karayolunun yol yapım ihalesi Salı günü Ankara’da gerçekleştirildi. İhaleye 17 firma teklifte bulundu.

Kastamonu’nun tek kalemde en büyük yatırımlarının başında gelecek olan Kastamonu-İnebolu Karayolunun yol yapım ihalesi Ankara’da Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Karayolları Genel Müdürlüğü, ihalede firmalardan teklifleri aldı. 17 firmanın teklif verdiği ihalede Karayolları Genel Müdürlüğü, 40 günlük incelemenin ardından açık ihale usulü pazarlığa geçecek. İncelemenin ardından yeterlilik alan firmalar, açık ihale şeklinde ikinci bir ihalenin ardından ihaleyi kazanan firma belli olacak.

Yaklaşık 2 milyar lira maliyeti bulunan Kastamonu-İnebolu karayolu, 95 kilometreden 72 kilometreye kadar düşecek. İhalede 5 tünel yer alırken bu tünellerin bir tüpü 14 kilometre, diğer tüp ile birlikte toplam 28 kilometre tünel uzunluğu olacak. İnebolu yolunu 72 kilometreye kadar düşürecek proje kapsamında ayrıca tünel, köprü, toprak işleri, sanat yapıları, temel, bitümlü sıcak karışım kaplama asfalt ve benzer işler yapılacak. Ağlı ilçesi yol ayrımı ile İnebolu arasındaki 38 kilometrelik kesimi kapsaman projede 5’er tüp tünel, 1 viyadük, 6 köprü ve 9 kavşak yer alıyor.

http://m.inebolupostasi.com/inebolu-kastamonu-yol ...pildi/802/Alıntı:
İNEBOLU YOLU İHALESİ TAMAM

Kastamonu – İnebolu yolu projesinin ihalesi en düşük teklifi veren 1 milyar 380 milyon liralık teklifle Cengiz İnşaat ve Özaltın İnşaat ortaklığında kaldı.

Vali Yaşar Karadeniz, Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne giderek Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi’den il genelindeki çalışmalar hakkında brifing aldı.
Brifing sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Karadeniz ve Bölge Müdürü Özendi, Kastamonu-İnebolu yolu, Kırık barajı nedeniyle güzergah değişikliği olacak olan Kastamonu Ilgaz yolu ve Karadeniz Sahil Yolu’nun Kastamonu sınırları içerisinde kalan bölüm hakkında açıklamalarda bulundu.

“ARTIK SAHİL YOLU KONUŞULMALI”
Vali Yaşar Karadeniz de yaptığı değerlendirmede artık Sahil Yolu’nun konuşulması gerektiğini belirtti ve “Bence artık Kastamonu için Kırık Barajı sorunu aşılmıştır. Karayolu güzergahının değiştirilmesi sorunu aşılmıştır, İnebolu Yolu sorunu aşılmıştır. Bunlar yoluna girdi. 3 yıl sonra 5 yıl sonra nasılsa bitecek. Artık Kastamonu, Sahil Yolu’nu konuşmaya başlamalıdır. Basınımızın da bu konuyu gündemde tutarak, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün hazırladığı projeyi yatırım programına alınması konusunda kamuoyu desteği oluşturması gereklidir. Sahil Yolu’nun gündemde tutulması önemli çünkü bizim olmazsa olmazımız. Türkiye haritasını gözünüzde canlandırın: Artvin’den gelmiş, Sinop’a kadar dayanmış; İstanbul’dan gelmiş, Amasra’ya kadar dayanmış ama Amasra ile Çatalzeytin arası olduğu gibi duruyor. Bir an önce halledilmesi gereken bir meseledir” dedi.

İNEBOLU YOLU İHALESİ TAMAM
Kastamonu – İnebolu yolu projesinin ihalesinin önceki gün yapıldığını ve en düşük teklifin 1 milyar 380 milyon liralık teklifle Cengiz İnşaat ve Özaltın İnşaat ortaklığının verdiğini açıklayan Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, bu sene şantiyenin kurularak çalışmalara başlanmasını hedeflediklerini söyledi.
Ödenekte aksaklık olmadığı takdirde İnebolu Yolu’nun 5 yılda tamamlanabileceğini de öngördüklerini belirten Hüsamettin Özendi, projeyle ilgili şunları söyledi:
“İnebolu Yolu’nun dün itibari ile ihalesi genel müdürlükte sonuçlandı. Ama ihale sonrası süreç devam ediyor. Yeniden itiraz olmazsa alan firma belli oldu denilebilir. Sözleşme süreci başladı. 1 milyar 380 milyon lira ile en düşük teklifi Cengiz İnşaat ile Özaltın İnşaat ortaklığı verdi. Her iki firma da güçlü ve Türkiye’nin en büyük işlerini yapan firmalardan. Büyük ihalelerde süreç biraz uzun sürebiliyor ama bizim hedefimiz bu sene şantiyenin kurulup, çalışmalara başlanması. Tabii bu rakam KDV’den ve diğer giderlerden arındırılmış bir gider. Dolayısıyla bu yolun devlete maliyeti 1,5 milyar TL’nin üzerinde olacak. İnebolu Yolu’nda herhangi bir değişiklik uygulanmayacak. Ama diyelim ki; tünele başladık, 100 metree gittik ve suyla karşılaştık veya viyadüğü yaparken ayağında bataklık karşılaştık. Böyle bir durumda illa ki bir değişikliğe gidilir. Kastamonu Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün toplam bütçesi 800 milyon TL’dir. Yani 5 ile 800 milyon TL’yi harcayacak durumundayız. Ama sadece bu iş 1,5 milyar TL’dir. Yani bizim 2 yıllık bütçemiz. Devletimiz büyük, güçlü. Devletimizin ödeneklerinde herhangi bir aksama olmazsa toplamda bu işin 4-5 yıl içerisinde biteceğini öngörüyoruz. Ama takdir edersiniz ki 14 kilometre çift tüp tünel yapılacak. Ilgaz Tüneli’nin neredeyse 2,5 katı büyüklüğünde olacak. Boğaz Köprüsü büyüklüğünde bir viyadük var. Dolayısıyla bu kadar büyük bir işin öyle 2 ya da 3 yılda bitmesi mümkün değil. İhale sözleşmesi gereği yüklenici firma sözleşmeyi imzalandığı tarihten itibaren 900 gün içerisinde projeyi bitirmeyi taahhüt ediyor. Ama bu, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığı takdirde tanınan süredir”
“KIRIK BARAJI İLE YOLU AYNI ANDA BİTİRMEK İSTİYORUZ”
Kırık Barajı Yolu’nun da barajla aynı anda tamamlanacağını söyleyen Özendi, “Kırık Barajı ile bizim yol inşaatı eşgüdüm içerisinde yürüyor. DSİ ile paralel çalışıyoruz. Umarım birbirimizi bekletmeden hem barajı, hem yolu bitirip hizmete vermeyi planlıyoruz. Şu anda ihalesi yapılıp bitti, bundan sonra yapımı başlayacak” dedi.
Kastamonu’nun artık Sahil Yolu’na eğilmesi gerektiğini de söyleyen Karayolları Bölge Müdürü Özendi, “Çakraz-Kurucaşile arasında çalışmalar devam ediyor. Kurucaşile-Cide arasındaki proje bitmek üzere. Şimdi bizim önümüzdeki proje Cide-Çatalzeytin arası. Orada proje çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu projeler biter bitmez onları da 50-60’şar kilometre parça parça ihale yaparak önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en büyük projesi olarak büyüteceğiz.” diye konuştu.


http://m.inebolupostasi.com/inebolu-yolu-ihalesi-tamam/887/


Cemoli D18
1 yıl önce - Prş 22 Şub 2018, 20:56

Hayırlı olsun.
Zor coğrafyada kaliteli yollar şart.


Misafir 7e2

1 yıl önce - Pts 05 Mar 2018, 00:36

bölgede olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi? çalışma var mı? haber sitelerinde pek bir şeyler bulamadım.Misafir fec

1 yıl önce - Pts 05 Mar 2018, 00:59

O bölgeyi biliyorum ve bukadar büyük altyapı işine girmenin kesinlikle önceliği yoktur. Bunlar siyasi proje....bedeli birilerinden çıkar bu böyle...

Unaldemirag
1 yıl önce - Pts 05 Mar 2018, 01:07aliözer06
1 yıl önce - Sal 06 Mar 2018, 00:58

2. tünelde çalışmalar devam ediyormuş.ABDURRAHİM37
1 yıl önce - Pts 12 Mar 2018, 16:37

Alıntı:
O bölgeyi biliyorum ve bukadar büyük altyapı işine girmenin kesinlikle önceliği yoktur. Bunlar siyasi proje....bedeli birilerinden çıkar bu böyle...


NASI Bir ÇATIRDI LA BU ORTA YERİNDEN PATLAMIŞSIN


erkan_gs_mk

8 ay önce - Çrş 11 Tem 2018, 01:23

Yok mu forumumuzda bilgi paylaşabilecek Kastamonu'lu üyelerimiz.

Önemli bir yol projesi. Yanlış değilse şayet 5 tünel, 6 köprü, 1 viyadük ve 8-9 kavşak.


mahmut11
8 ay önce - Çrş 11 Tem 2018, 01:39

Kastamonu'nun turizmini de canlandıracak bir proje bu..
Nüfusa bakarak aldanmamak lazım. Kastamonu'nun sahilleri çok başkadır.


TheScOut
8 ay önce - Prş 19 Tem 2018, 15:42

Cimer'den aldığım cevaplar aşağıdadır. İnş yeni seçilen milletvekilleri bu konuların takipçileri olurlar.
Kastamonu bu açıdan çok geri kaldı ve hizmet istemeyi malasef bilmiyoruz.

"Kastamonu-İnebolu Devlet Karayolunun bölünmüş yol proje uzunluğu takriben 71,15 Km olup 33,30 Km'lik kesimi tamamlanıp, hizmete açılmıştır. Geri kalan 37,85 Km'lik kesiminin bölünmüş yol yapım işi, Genel Müdürlüğümüz tarafından 18.07.2017 tarihinde ihale edilmiş olup 25.08.2017 tarihinde çalışmalara başlanılmıştır. Yüklenici ile yapılan sözleşmeye göre işin bitiş tarihi 31.12.2021'dir.
Bilgilerinize rica ederim."

Cide - İnebolu sahil yoluna aldığım cevap ise ;

" Yatırım programında yer almayan ve uygulama projesi bulunmayan Cide-İnebolu yolunun yapımına yönelik ihaleye çıkılabilmesi için öncelikle proje hazırlanması ve proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından yatırım programına alınarak yeterli ödeneğin tahsis edilmesi gerekmektedir. Bu itibarla şu an için söz konusu kesimin ne zaman yapılacağı hakkında tarih verilme imkanı bulunmamaktadır."sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM