Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Karsan Otomotiv Haberleri
« önceki   123 ... 121314

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
ahmetsever
2 yıl önce - Pts 02 May 2016, 22:30

Alıntı:
Karsan ortak girdikleri ihalede kazanan firma veya ortaklık ilk etapta 300 doğalgazlı otobüs üretecek. Karsan'ın Amerika da üreteceği prototipler hazır. Ancak ihaleyle ilgili yeni bir bilgi yok ortalarda.

Bu araç özgün bir prototip mi? yoksa lisans altında bir model mi? bilemiyorum, inşallah bu ihaleyi kazanırlar.
Araç 2 kapılı, Türkiye'de araçlar 3 kapılı olduğu için iç piyasada pek pazar bulamayabilir, ancak 300 adetlik ihale az bir rakam değil, bu ihaleyi alabilirlerse sonrasında araç üzerinde arge çalışması yaparak yeni model/modeller çıkarıp iç piyasada da pazarlanabilir...


asan70
2 yıl önce - Pts 02 May 2016, 22:38

Alıntı:
Alıntı:
Karsan, yılllar önceki New York taksi ihalesinden sonra Miami Belediye otobüs ihalesinde yer alıyor.
Nopetro LLC ve Obrascon Huarte Lain adlı firmalar ile Karsan ortak girdikleri ihalede
kazanan firma veya ortaklık ilk etapta 300 doğalgazlı otobüs üretecek. Karsan'ın Amerika da üreteceği prototipler hazır. Ancak ihaleyle ilgili yeni bir bilgi yok ortalarda.

Bu araç özgün bir prototip mi? yoksa lisans altında bir model mi? bilemiyorum, inşallah bu ihaleyi kazanırlar.
Araç 2 kapılı, Türkiye'de araçlar 3 kapılı olduğu için iç piyasada pek pazar bulamayabilir, ancak 300 adetlik ihale az bir rakam değil, bu ihaleyi alabilirlerse sonrasında araç üzerinde arge çalışması yaparak yeni model/modeller çıkarıp iç piyasada da pazarlanabilir...

Aracın lisansla üretilip üretilmeyeceğiyle ilgili bir bilgi yok. Sadece motor Amerika da imal edilen Cummins gibi bir marka olabilir.


asan70
2 yıl önce - Sal 03 May 2016, 22:55


Prototip . Karsan USASERDAR OZAN
2 yıl önce - Sal 03 May 2016, 23:18

Prototip tam da Amerika tipi bir otobüs.

cihan mercan

2 yıl önce - Çrş 04 May 2016, 14:45

Temsa maxus un önünü andırıyor h 350 ama yüksek versiyonu bu arada bu araç mercedes ve wosvagen minübüs lerini zorlayacağa benziyorosman akar
1 yıl önce - Sal 06 Hzr 2017, 13:35Alıntı:
Karsan'ın CNG'li 'Buy America'sı görücüye çıktı

Karsan, Kuzey Amerika pazarına özel olarak geliştirdiği 'Buy America' şartlarıyla uyumlu 'Karsan 40ft CNG' otobüsünü ilk kez Kanada'da düzenlenen UITP Dünya Küresel Toplu Taşımacılık Zirvesi'nde tanıttı.

Karsan, ihracat hedefleri doğrultusunda küresel adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda, küresel toplu taşımacılığın zirvesi olarak bilinen UITP (Uluslararası Toplu Taşımacılık Birliği) Dünya Küresel Toplu Taşımacılık Zirvesi’ne katılan Karsan, Kuzey Amerika pazarına özel olarak geliştirdiği “40ft CNG” modelini ilk kez bu zirvede görücüye çıkardı.

‘Değişime Öncülük Et’ temasıyla Kanada’nın Montreal kentinde gerçekleşen ve toplu taşımacılığın geleceği olarak görülen dijitalleşme ile çevrecilik konularının ön plana çıktığı zirvede, “Karsan 40ft CNG” modeli büyük ilgi gördü. ABD’nin saygın kurumlardan olan Altoona Otobüs Araştırma ve Test Merkezi’nin testlerini başarıyla tamamlayan 12 metre uzunluğundaki “Karsan 40ft CNG” 2017 yılı içerisinde satışa hazır hale gelecek.

İlk kez Kanada’da tanıtılan Buy America modelini, Karsan'ın dünyanın birçok kentinde elde etmiş olduğu tecrübeyle CNG gibi çağın gereklerine uygun teknolojileri harmanladığı yenilikçi bir araç olarak tanımlayan Karsan İş Geliştirme ve Projeler Direktörü Levent Erdoğan, “Zirvenin zamanlaması, ABD merkezli bir üretici ile halen görüşme halinde olduğumuz ve uzun yıllara dayanan kentsel ulaşım bilgi birikimi ve deneyimimizi daha küresel bir ölçeğe taşımayı hedeflediğimiz bugünler için çok önemliydi” ifadelerini kullandı.

“Minibüs evrensel bir çözüm olacak”

Karsan’ın kent içi taşımacılığa yönelik yenilikçi ve çevreci bakış açısını böylesine önemli bir zirvede dünyaya anlatmanın önemini de vurgulayan Levent Erdoğan, “Toplu taşımaya yönelik çevreci, ekonomik ve vizyoner yaklaşımımızı küresel profesyonellerden oluşan böylesine saygın bir kitleye gösteriyor olmak büyük bir onur. Öte yandan zirvede, düşük yoğunluklu saatlerde daha uygun maliyetli ve çevreci olduğunu kanıtlayan ve yüksek yoğunluklu saatlerde de yolcuların etkin şekilde ana arterlere ulaşım ihtiyaçlarını karşılama noktasında vazgeçilmez bir çözüm aracı olan minibüslerin olumlu yönlerini tartışma ve masaya yatırma imkânı da bulduk. Bir zamanlar gelişmekte olan kentlerin düşük maliyetli çözümü olan minibüsler, çok kısa bir süre içerisinde her geçen gün daha da artan ulaşım ihtiyaçlarına yönelik evrensel bir çözüm olacak. Bu kapsamda, Karsan, hem ürün hem hızmet olarak, Türkiye’den yerli marka yaratma yolunda somut adımlarını atmış oluyor” diye konuştu.

http://tasiyanlar.com/haber/12192-otobus-karsan39 ...-cikt.htmln13s013
9 ay önce - Sal 06 Mar 2018, 00:09

Karsan hibrit posta aracı
(+)


Ardila
3 ay önce - Çrş 19 Eyl 2018, 17:09

Az önce güzelyalı Atatürk caddesinden geçti karsandı sanırım o yüzden bu başlığa koydum. Hızla gittiği için fotoğrafını ancak bu kadar çekebilidim kusura bakmayınsayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121314
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara